Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
AIR_MJ

[2011/2012] Draft/rozgrywki - Liga Fantasy Points Yahoo #1

Polecane posty

Chciałeś zasady to nie ma problemu.

Tak jak wcześniej mówiłem gramy na zasadach z forum e-nba.pl.

Dokopałem się do posta z zasadami odnośnie transferów:

 

Poniższy regulamin będzie się tyczył 2 kwestii, które uznaliśmy, że mają największe znacznienie: Milka's Fair Play Rule (tzw. zasady ogólne), Rule 60 (tzw. zasada o transferach).

 

Odnośnie zasadach ogólnych - nie akceptuje się współpracy między poszczególnymi GM-ami, tworzenia się grup i podgrup w danej lidze – każdy ma sobie radzić sam.

[/*:M:7auxula5]

Odnośnie transferów[list:7auxula5]

wykluczone są wszelkie transakcje na zasadzie wypożyczeń („ja Ci dam tego i tego bo ja ich nie używam, a Tobie mogą się przydać”), wymian "czasowych", czy z klauzulą "powrotną". Każda wymiana jest rozpatrywana odrębnie i w oderwaniu od innych transakcji.

[/*:M:7auxula5]

Przy rozpatrywaniu transferów komisarz będzie kierował się przede wszystkim tzw. „Zasadą 60" (a właściwie 15-60 :wink: ). Polega ona na:

 

Oblicza się wartości fantasy points (fp) dla wszystkich zawodników ujętych w scenariuszu wymiany.

 

Wartość ta to średnia arytmetyczna z uzyskiwanych fantasy points danego zawodnika z ostatniego miesiąca, w którym rozegrał on ponad połowę meczy w swojej drużynie (jeśli z jakiegoś powodu nie zdołał rozegrać takowej liczby spotkań - brana jest średnia ogólna z rozgrywek). W okresie między draftem a rozpoczęciem nowego sezonu uwzględnia się średnie fp za cały poprzedni sezon.

Dla każdej ze stron sumuje się powyższe wartości i porównuje. By wymiana mogła być zatwierdzona, różnica między stronami nie może być większa niż 15%.

 

Przykład 1

Drużyna A oddaje Lamara Odoma (średnia arytmetyczna z uzyskiwanych fantasy points z ostatniego miesiąca – 80fp) i Eltona Branda (100fp) w zamian za Kevina Garnetta (130fp) i Desmonda Masona (60fp) z drużyny B. Obliczamy średnie fp według reguły podanej wyżej i otrzymujemy:

Drużyna A oddaje: 80 + 100 = 180fp

Drużyna B oddaje: 130 + 60 = 190fp

 

[(190-180)/180] x 100% = 5.55% <-> wymiana zatwierdzona

 

Przykład 2

Drużyna A oddaje Shawna Mariona (110fp) i Ray Allena (80fp) w zamian za LeBrona Jamesa (130fp) i Bena Wallace’a (90fp) z drużyny B. Obliczamy średnie fp według reguły podanej wyżej i otrzymujemy:

Drużyna A oddaje: 110 + 80 = 180fp

Drużyna B oddaje: 130 + 90 = 220fp

 

[(220-190)/190] x 100% = 15,8% <-> wymiana niezatwierdzona

 

W przypadku, gdy po jednej stronie jest większa liczba zawodników niż po drugiej, to do tej mniej licznie reprezentowanej strony dodaje się 60fp w miejsce każdego "brakującego" zawodnika.

 

Ujmując krótko zasadę działania: X + 60 + 60 = Y + Z + N

 

Przykład 3

Drużyna A oddaje Kevina Garnetta (130fp) za Carmelo Anthony'ego (70fp) i Stephona Marbury'ego (90fp) z drużyny B. Postępujemy jak wyżej, tyle że po stronie drużyny A dodajemy 60fp dlatego, że jest różnica jednego zawodnika między stronami wymiany. Drużyna A oddaje: 130 + 60 = 190fp

Drużyna B oddaje: 70 + 90 = 160fp

[(190-160)/160] x 100% = 18,75% <-> wymiana niezatwierdzona.

[/*:M:7auxula5]

Komisarz danej ligi zastrzega sobie prawo do odstępstw od wyżej wymienionych przepisów w przypadkach uzasadnionych (decyzję o tym, czy dany przypadek rozpatrywać odrębnie komisarz podejmuje w konsultacji z komisarzami pozostałych lig)

[/*:M:7auxula5]

Po zatwierdzeniu wymiany przez obie strony, czeka ona 2 dni, zanim jej ustalenia (czyli transfer zawodników) wejdą w życie. Ten okres (status "pending trade") nie może ulec skróceniu. To czas dla komisarza, by sprawdził, czy wymiana jest w porządku. Jeśli tak jest, to nie wetuje i pozwala, by wymiana po upływie dwóch dni sama weszła w życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadą na dzień wymiany porównałem średnie graczy za ostatni miesiąc.

Serge Ibaka 77.7 FP

Danny Granger 63.8 FP

 

[(77,7-63,8)/77,7] x 100% = 17,88 % <-> wymiana niezatwierdzona.

 

Jeszcze jakieś wątpliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest zasadą i trudno tu z nia dyskutować tylko tak do końca to jakoś do mnie nie przemawia.

A to dlatego, że blokuje tę odrobinę ryzyka.

Np Rose'owi nie idzie i ma niska średnią ale potencjał.

Więc ja oddaje kogoś nawet 20% mocnijeszego na daną chwilę bo licze że Rose wróci do formy.

A wg tej reguły takie trejdy nie przechodzą.

Ale jeśli jest taka zasada (ja jej nie znałem) to ok.

 

Chociaz gdyby nie ta zasada to opowiadałbym się po stronie Pafsena.

Mimo że to mój konkurent do podium.

 

A przy okazji.

MJ masz może wyliczenia na Twój trade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam prawa veta i sam przyznałem, że się spóźniłem z anulowaniem wymiany. I nie zaproponowałem wymiany przez pomyłkę. W momencie jej zawierania średnia grangera była wyższa o bodajże 7 punktów z całego sezonu i o 2 punkty niższa z ostatnich 30 dni niż ibaki. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że sam jestem sobie winien, że nie anulowałem wymiany zanim pafsen ją zaakceptował i jeżeli czterech graczy nie zgłasza veta, to oczywiście nie ma problemu żeby tą wymianę przeprowadzić. Także traktujcie mnie w tej sytuacji, jako bez prawa głosu. Jeżeli większość uzna tę wymianę za sprawiedliwą to dla mnie nie ma problemu, zasady to zasady i ja się z nimi zgadzam. Natomiast jeżeli zasady mówią, że wymiana jest nierówna to pozostanie status quo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania, że raz ustalone reguły powinny obowiązywać co najmniej do końca sezonu. Potem, jeśli wywiąże się dyskusja na temat zmiany tych zasad - będę lobbował za tym o czym pisałem powyżej (tj. mechanizm z lig h2h sznurowadlo). Co do słuszności zasad się nie "waham" - tutaj surowo przestrzegamy to na co przystaliśmy przystępując do rozgrywek. Pisałem jedynie, że Twoja (Pafsen) wypowiedz pozwoliła rozwiać wątpliwości czy wymiana nie była przypadkiem ustawiona - trudno mi było uwierzyć w pierwszej chwili, że ktoś może pójść na takie coś.

 

Co do obowiązującego systemu - nigdy mi on nie przeszkadzał (czy to tutaj czy na e-nba) ale tutaj zapewne znajomość zasad wymusiła odpowiednie podejście do kwestii transferów. Po prostu niektórych opcji nie brałem pod uwagę z zasady. Jeśli ktoś nie jest świadomy ustaleń - nie dziwne, że czuje się oszukany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodem mojej wymiany była chęć pozyskania czegokolwiek wartościowego na SF , bo wright zaczął notować występy z ujemnymi wynikami punktowymi. A w momencie wykonywania wymiany ibaka był zawodnikiem, który nie mieścił się do składu (oczywiście pod warunkiem, że nie tankuję punktów), bo lepsze średnie mieli parker, calderon oraz irving, a na PF pozyskałem lee, miałem też amara, który też miał w tamtym momencie wyższe wskaźniki. Stąd sytuacja na pozycji niejako wymusiła na mnie taką wymianę. Ja zaproponuję Pafsenowi na yahoo ten trade jeszcze raz i jeżeli ponad połowa graczy będzie przeciwko to trade zawetujemy, a jak nie to przepuścimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MJ - dzieki za posta z forum e-nba... w ktorym jakos tak wyszlo aktywnie nie uczestnicze. No ale to moze moja ulomnosc - zasada to zasada.

 

Abstrahujac od wszystkiego - podkresle to co pisza chlopaki.

 

Po pierwsze za Nalesnick'em (mimo tego ze 100$ dal kiedys za Duranta w budzetowej i nie bardzo powinnysmy mu ufac ;) ) - jest jakas sfera ktorej po prostu nie da sie zmierzyc, element podejmowanego ryzyka... Mi nie idzie - chce cos zmienic, Fluber potrzebuje SF ryzykuje wymiane za Granger'a (ktory wg mnie sie rozkreci). Zobaczymy co zycie przyniesie...

 

Po drugie - tak jak pisze Fluber, w momencie propozycji wymiany staty byly zupelnie inne niz w momencie jej zaakceptowania. Ktory moment powinnismy przyjac do wyliczen? Z punktu widzenia Flubera wymiana byla lepsza jak ja proponowal, z mojego punktu w momencie jej akceptacji...

 

 

Fluber zaporponowal wymiane - trzymajac sie tego co pisalem ja ja akceptuje. Jesli 4 graczy bedzie przeciwko - nie ma problemu z zawetowaniem. Jesli wiekszosc bedzie za - wymiana powinna wg mnie przejsc...

 

Tymczasem wracam do Lizbony... Go Legia! Go Miami!

 

PS. MJ - tak dla porzadku wylicz prosze % z Twoich wymian o co prosil Nalesnick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam statystyk jakie były średnie graczy za ostatnie 30 dni w momencie moich wymian, teraz trudno będzie to zliczyć. Jak Wam na tym zależy mogę zrobić na dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja 1 wymiana

Oddałem Monta Ellis (77,9) + Amar'e Stoudemire ( 68,9)= 146,8

za Kevin Love (110)+ Jason Richardson (57,9)= 167,9

[167,9-146,8)/146,8] x 100% = 14,37 %

 

Czyli nawet na dzień dzisiejszy jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja 2 wymiana:

Oddałem Tim Duncan (88,6) + Paul Millsap ( 78,3) + Jarrett Jack (54,9) = 221,8

Pozyskałem Derrick Rose (87.2) + Wesley Matthews ( 48,2) + Samuel Dalembert (48,8) = 184,2

[(221,8 - 184,2)/184,2] x 100% = 20,4 %

Jak widać bardzo straciłem na tej wymianie, na dzień dzisiejszy by nie przeszła :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że j-rich był kontuzjowany, kiedy przychodził, zreszta oddałem go, bo był najgorszy w mojej ekipie, więc miałem do wyboru go wymienić, albo wyrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet na dzień dzisiejszy jest ok.

Nie "nawet" ale na dzień dzisiejszy.

Wtedy to kto wie jak było właśnie dlatego że richardson grywał w kratkę.

 

A co do tego że np straciłeś więc jest ok to też niekoniecznie.

Bo w wymianach które chcielibyśmy sprawdzić nie chodzi o to byś nie zyskał tylko o to

by nikt nie zyskał, czytaj by wymiana była zgodnie z zasadami.

 

Tylko, że teraz nie sprawdzimy a wtedy te zasady jakoś nikogo nie interesowały.

Jako, że to w zasadzie pierwszy taki przypadek i sporo niedomówień ja przychylałbym się jednak to puścić.

 

Pafsen: a nie wiesz kto dal wtedy ofertę na Duranta o 1 dollar mniej? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak chcecie to możemy zrobić transfery bez limitów i vetowania, jak komuś się źle kliknie to ma pecha itd.

Zobaczymy jaka wtedy będzie atmosfera :E

 

MJ - nie ma sie co obrazac. I Nalesnick ma racje - wtedy jakos wyliczanie jakichkowliek % nikogo nie interesowały a teraz zrobil sie szum. Panowie, przeciez wszyscy znamy sie na rzeczy, zaden z nas nie pusci wymiany LeBron - Czarek Trybanski. rzy pozostalych zachowajmy po prostu zdrowy rozsadek. Sam % nie zawsze oddaje intencje proponujacego/akceptujacego wymiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pafsen: a nie wiesz kto dal wtedy ofertę na Duranta o 1 dollar mniej? :D

 

Wiedzialem ze o tym wspomnisz! :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak chcecie to możemy zrobić transfery bez limitów i vetowania, jak komuś się źle kliknie to ma pecha itd.

Zobaczymy jaka wtedy będzie atmosfera :E

 

MJ - nie ma sie co obrazac. I Nalesnick ma racje - wtedy jakos wyliczanie jakichkowliek % nikogo nie interesowały a teraz zrobil sie szum. Panowie, przeciez wszyscy znamy sie na rzeczy, zaden z nas nie pusci wymiany LeBron - Czarek Trybanski. rzy pozostalych zachowajmy po prostu zdrowy rozsadek. Sam % nie zawsze oddaje intencje proponujacego/akceptujacego wymiane.

 

Ok, jak widać większość nie zabrała głosu odnośnie transferu. Ja już nie mam zamiaru się bawić w cyferki i nie będę vetował wymiany.

Mam nadzieję, że przyszłe wymiany nie będą kontrowersyjne i nie będę musiał się im przyglądać.

Jak kogoś interesują statystyki z moich starych wymian musi się sam wysilić, bo ja nie mam zamiaru już się w to bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma zamiaru tylko jakoś jak tutaj zacząłeś liczyć to i wydało sie oczywiste by sprawdzić pozostałe.

Bo w tedy nikt na to nie wpadł.

Ja myślę, że powinno pozostać "vetowanie" tylko trzeba ewentualnie wysłuchac autora propozycji wymiany.

Czasami faktycznie ktoś chce zaryzykować a my go sprawdzimy czy komus się nie podkłada. :D

 

Ale wracajmy do bieżących gier.

 

cieglo tym razem szaleje (tzn szaleje już kilka dobrych tygodni), ale wygrywa obie kategorie - średnią na tydzień i ogólną ponktację. Jedynie w średniej ogólem MJ pozostaje nie do pobicia.

No i cieglo niebezbiecznie zmierza do mojej pozycji na podium - a sioo ! :D

 

47508795_fp_9_tydz.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Punkty jak punkty (Lebron miał w tym tygodniu i 201 FPS) ale jak Rondo złapał 18 pkt, 17 zbiórek i 20 asyst to za cholerę wyobrazić sobie nie mogę :o

 

Czekam na kolejne zestawienie Nalesnika, znowu może być ciekawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oto i ono.

cieglo - ciśniesz

no i MJ wcale nie taki pewny - ma albo przewagę, bo idzie równo z limitem i może jeszcze coś dorzucić przewagi, albo w razie wpadki nie ma czym juz nadrobić a my jednak zbyt dużo dystansu do niego nie mamy

no i Andrevv coś leciutką zadyszkę złapał

ale będzie ciekawie - mi już zwieracze puszczają :D

no i Fluber i Pafsen - gdzies w niedalekiej odległości - zawsze gotowi powalczyć o podium

 

ale ja tu pierdu pierdu a staty stygną :D

 

 

47770943_fp_10_tydz.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, myślałem, że średnią będę miał delikatnie wyższą. Co do Was (MJ, Nalesnick) nie miałem wątpliwości - z takimi koniami pociągowymi, które zbliżają się do granicy 200 FPS nie ma się co dziwić. Dziwi mnie za to w jaki w takim wypadku sposób ja trzymam się wciąż w czołówce - mam takich, którzy błysną 140 FPS ale to absolutny max na jaki mogę liczyć (epizodycznie) :)

 

Czy ktoś wie ile jeszcze dni zbierania punktów? Wydaje mi się, że MJ ma spory zapas gier i spokojnie wykorzysta je by nas połknąć bliżej końca sezonu ale oczywiście nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś wie ile jeszcze dni zbierania punktów? Wydaje mi się, że MJ ma spory zapas gier i spokojnie wykorzysta je by nas połknąć bliżej końca sezonu ale oczywiście nigdy nic nie wiadomo.

 

Punkty się zbiera do końca sezonu regularnego, czyli do 26 kwietnia.

Cały czas mam zamiar Was połknąć, ale strasznie uciekacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie chodzi o to by na koniec sezonu mieć tych punktów jak najwięcej. Uciekanie niewiele daje skoro w pewnym momencie trzeba stanąć w miejscu a reszta zbiera dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale zobacz cieglo

jesli tak pociagniemy jeszcze kilka tygodni, ze nie damy zbytnio MJowi uciec

to w koncowce bedziemy hamowac uzywajac tylko najlepszych a MJ bedzie musial grac calym skladem

a wtedy mamy szanse troche poprawic srednia bo oczywiscie teraz same punkty nie graja,

ale wazne by sredniej nie odpuscic za bardzo

ja tam wierze, ze jeszcze z MJem powalczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×