Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Garfield

Nietypowa liga fantasy

Polecane posty

Cześć,

organizuję dość nietypową ligę. Startujemy tuż przed Świętami.

 

Reguły:

http://games.espn.go.com/fba/leaguesetup/settings?leagueId=96659

Motywacja:

http://games.espn.go.com/fba/leagueoffice?leagueId=96659&teamId=1&seasonId=2012

 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych, którzy mogą zagwarantować swoją obecność w drafcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja, ale przy ROTO z takim ograniczeniem Add/dropów tylko udane trade'y mogą coś zmienić, bo liga inaczej po pierwszych kilku tygodniach stanie się nudna. Chyba, że rzeczywiście zbierzesz te 20 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze moze sie wkrasc pewna monotonia, ale nawet jeden trade moze odmienic kazda druzyne, a co dopiero 10 na druzyne, czyli 100 na lige w 4-miesiecznym sezonie. Boje sie dopuszczenia do duzej liczby wymian, bo od razu pojawia sie kombinatorzy wymieniajacy dwoch slabych na jednego przecietnego, jutro dwoch przecietnych na jednego przyzwoitego, pojutrze dwoch przyzwoitych na jednego niezlego itd. (Staram sie chronic mniej doswiadczonych graczy, bo to jest moja grupa docelowa. Doswiadczeni gracze fantasy czesto sa zbyt przyzwyczajeni do standardowych regul by odwazyc sie poeksperymentowac.)

 

20 zespolow powinno sie znalezc, po 24 godzinach jest nas 5, a wiekszosc ludzi lapie bakcyla tydzien przed otwarciem sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, a co z keeperami? Powiedzmy, że wezmę w drafcie 3 super kolesi za 170$, dopchnę budżet cieniasami. Biorę 5ciu keepers. Idzie mi do dupy ale nie taki jest mój cel. W kolejnym sezonie znów mam 200$ na draft i znów biorę 3 super kolesi. Razem mam 6 gwiazd z pierwszej 20 NBA i wygrywam ligę. Wiem, że każdy będzie brał swoich najlepszych na keepers, ale na pewno jakieś drużyny się wykruszą po sezonie a ich gracze wrócą do puli.

 

Ograniczenia add/dropów - można by zrobić chociaż 1 zmianę na tydzień lub ustalić to jako aukcję. Ograniczenia tradów - 10 jest ok, nie neguję.

 

Ja w swojej lidze ROTO na ESPN mam na razie tylko 6 chętnych (dużo osób z zeszłego sezonu nie potwierdziło jeszcze udziału), jak nie zbierze się 10, to polecę im Twoją ligę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, a co z keeperami? Powiedzmy, że wezmę w drafcie 3 super kolesi za 170$, dopchnę budżet cieniasami. Biorę 5ciu keepers. Idzie mi do dupy ale nie taki jest mój cel. W kolejnym sezonie znów mam 200$ na draft i znów biorę 3 super kolesi.

Nie znam sie na keeperach, ale nie powinno czasem byc tak, ze jesli zatrzymujesz kolesi na ktorych juz raz wydales 170, to zostaje ci 30, a nie 200? Przeciez inne rozwiazanie nie ma zadnego sensu!

 

Moj draft bedzie na tyle gleboki (15x20=300), ze wydanie 170 na 3 zawodnikow graniczy z samobojstwem.

 

Ja w swojej lidze ROTO na ESPN mam na razie tylko 6 chętnych (dużo osób z zeszłego sezonu nie potwierdziło jeszcze udziału), jak nie zbierze się 10, to polecę im Twoją ligę.

Z gory dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że bez sensu, ale grałem już w kilku ligach z niedopracowanymi ustawieniami/zasadami.

Plusem jest to, że jeśli rzeczywiście zbierze się 20 osób, to wybiera się 300 graczy NBA, więc powinien mało kto wartościowy po drafcie zostać. Natomiast przy braniu z listy FA według kolejności waivers a nie licytacji, jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś się nachapie fajnych młodych po 1$ i będzie ich trzymał jako keepers całą ich karierę za tego 1$. Bo rozumiem, że wybrani z listy FA idą za 1$?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem powyżej, mnie keepery nie interesują. Na razie wystarczająco pasjonuje mnie formuła jednego sezonu, może kiedyś zapragnę skomplikować sobie życie :8

 

Gdzie mogę znaleźć tę ligę roto, którą tak dzielnie reklamujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa, juz zmienilem.

(Zdrowo mnie wystraszyles tymi keeperami.)

 

Przy okazji dogadalismy tez godzine draftu: niedziela 21h00 polskiego czasu.

Niezmiennie zapraszam Ciebie jak i innych forumowiczow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×