Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

[2012/2013] Draft/rozgrywki - 1. liga H2H Yahoo

Polecane posty

Zapisy wystartowały. W tym temacie organizujemy rozgrywki 1. Ligi h2h. Komisarz: ???

 

Ligę zasilają:

- Benon, Kuba, Szogo (awans z 2. ligi)

 

Ligowe ubytki:

- Chicken, Dariomeus, zmijor (spadek do 2. ligi)

 

[warning]1. pitrekk - potwierdzone

2. POLISH MASTERY - potwierdzone

3. Andrew23

4. GRB - potwierdzone

5. knt - potwierdzone

6. goozman - potwierdzone

7. AIR-MJ - potwierdzone

8. Nalesnick - potwierdzone

9. Trepe Trepelli - rezygnacja

10. Benon - potwierdzone

11. Kuba - potwierdzone

12. Szogo - potwierdzone[/warning]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ty. Zgłaszam się jako pierwszy, co potraktujmy jako prognostyk przed kolejnością w tabeli po przyszłorocznym play-offie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam!

Kuba

Ps. Szkoda ze Zmijor spadl, Murzyn-powalczymy wkoncu razem w 1.lidze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w zeszłym roku był problem z Trepe, która nie chciała za bardzo grać, ale w końcu dała się przekonać. W razie, gdyby zaszła konieczność dokooptowania uczestnika w jej miejsce, musimy wybrać jedną z opcji: albo ratujemy spadkowicza, albo dajemy awans dodatkowej osobie. Co na ten temat mówią przepisy, drogi Komisarzu Cięgło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To proste. Rezygnujesz z gry - wypadasz. Puste miejsca w lidze "wyżej" obsadzane są z listy graczy "niżej". W takim wypadku osoba, która nie zdołała w zeszłym sezonie awansować z 2. ligi (zajęła 4. miejsce) jest pierwszą do ewentualnego awansu do 1. ligi. Tak było w zeszłym roku z Dariomeusem - o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli oficjalnej wykładni nie ma? Bo gdybyśmy mieli głosować, to ja wolę uratować spadkowicza, który z jakiegoś powodu znalazł się w wyższej klasie rozgrywkowej, niż forować gracza z niższej ligi, który nie był w stanie wywalczyć normalnie awansu. Elo rap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto spada ten spada. Koniec kropka.

 

Równie dobrze mogę napisać, że "kto awansuje, ten awansuje". Moim zdaniem wersja, którą obierasz, jest w Twoim prywatnym interesie, bo grasz sam w drugiej lidze i w przyszłości takie rozwiązanie może Ci pomóc (owszem, wskazane jest odbicie piłeczki w moją stronę, ale to nie ja jestem komisarzem całej ligi). Powinniśmy zagłosować, a obraną opcję wcielić w życie jako obowiązującą po wsze czasy zasadę. Ewentualnie możemy zagłosować, czy powinniśmy głosować :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak graliśmy od zawsze i nic zmieniać nie będziemy. To jeśli chodzi o sedno tematu.

 

Jeśli chodzi o luźne dywagacje: taki układ może pomóc mi, może pomóc i komuś innemu (również i Tobie bo przecież obaj wiemy, że spadasz z pierwszej), to po pierwsze. Po drugie, zależy mi na tym by promować graczy silniejszych i taki układ temu sprzyja. Dzięki temu lepsza jest cała liga (zestaw lig). Po trzecie, uważam, że bardzo pozytywna jest rotacja drużyn w lidze. Na miejsce starych graczy, którym się nie powiodło wchodzą nowi - młode wilki, które będą chciały wygryźć Cię z ekstraklasy (tutaj nie dziwi Twój opór) :) Dodatkowo, osoby, które spadają mają bardzo fajny test charakteru - jeśli wrócą do 1. ligi to znaczy, że faktycznie tam przynależą :) Reasumując: obecny układ pozytywnie wpływa na poziom rywalizacji w lidze i jest bardzo fajny a Twoja propozycja jest do niczego :) Lepiej przyznaj, żeś frustrat bo podium śmignęło koło nosa :8

 

A tak ogólnie: już same przetasowania wynikające z czyjejś absencji są przykre, najlepiej gdyby ich nie było w ogóle. Życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - dlaczego "zawsze" (jakieś dowody?) tak graliśmy? Kto o tym zdecydował i w jakim momencie?

 

Po drugie - dlaczego uważasz, że ktoś, kto zajął 4. miejsce w drugiej lidze, jest lepszy od 10. zawodnika z ligi pierwszej?! Dla mnie to bzdura.

 

Po trzecie - jeśli liga ma być dla wszystkich, to nie powinno być jednej osoby, która ustala sama reguły, tylko powinny one wynikać albo z ogólnego consensusu, albo z woli większości. Jeśli stworzymy precedens, że decyduje głos jednej osoby, to następnym krokiem może być czyjaś degradacja lub awans, bo tak dyktuje widzimisię tej jednej osoby. To nie fair wobec innych uczestników. Dowcipkowanie i rzucanie osobistych uwag w stosunku do mnie nic tu nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liga i jej reguły rosną od kilku lat. Tworzą ją uczestnicy ale staram się pilnować je ja. Dopóki ja zawiaduję tymi rozgrywkami - to ja będę decydował o fundamentalnych sprawach. Jeśli będę miał problem albo natkniemy się na brak precedensu - zapytam Was o zdanie. Taki model obowiązuje od lat i się sprawdza - nie zamierzam go zmieniać.

 

Osobiste docinki są fajne, możemy się pośmiać :) To nic nie zmienia ale jest przyjemniej.

 

PS. Dla jasności - z precedensem w omawianym temacie mieliśmy już do czynienia.

PS2. Dowodów nie będzie, mam je gdzieś. Możesz sobie poszukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Władza uderzyła do głowy?

 

Ja w takim razie mocno się zastanowię nad dalszym udziałem. Bo jak jedna osoba ma za dużo władzy w ręku i nie chce się nią dzielić, to jest to zły omen. Skąd mam wiedzieć, co sobie w przyszłości wymyślisz?

 

A swoją drogą, to gdzieś Ty zobaczył, że ruszyły zapisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się włączę do dyskusji, ale z tego co pamiętam od kiedy dołączyłem do forum zawsze istniała zasada, że w razie absencji do ligi awansują gracze z ligi niższej. Zwłaszcza przy trzech ligach sytuacja, w której z ligi pierwszej ma nikt nie spaść jest bez sensu. Warto jednak, żeby dopisać gdzieś tę zasadę, żeby ukrócić dyskusje takie jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRB: widzę, że o tej porze roku zawsze można liczyć na Twoje dziewczęce kaprysy :) W punktach:

1. Poczytaj archiwum - masz tam dyskusje z lat ubiegłych. Na pewno znajdziesz nawiązania do tego kto i dlaczego awansował

2. Zapisy ruszyły i nawet byliśmy w stanie dołączyć do ligi FP. Info było na stronie yahoo ("Let the season begin"). Teraz widzę, że wycofano się z tego. Ciekawe. Pewnie kwestia kilku dni i możliwość ta zostanie przywrócona

3. Nad udziałem się zastanawiaj - deadline jest znany. Pamiętaj tylko, że naprawdę nie musisz tutaj co roku nikomu robić łaski :) Co do moich szalonych pomysłów na przyszłość - masz rację, nie możesz być niczego pewny. Podejmujesz ogromne ryzyko i uczciwie to przyznaję. Myślisz, że powinniśmy ostrzec pozostałych uczestników? :D

4. Jestem administratorem malutkiego forum w niszowej dyscyplinie. O jakiej władzy mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeciez to włądza totalitarna :D

 

a tak oglnie to o co chłopaki sie wykłócacie? bo uzywacie takich mocnych okreslen jak liga wyzsza, liga nizsza?

a przeciez ligi powstają poprzez dołaczanie nowych chetnych i jesli powstanie liga 4 to chyba nikt nie powie,ze to jest najsłabsza liga, bo niby na jakiej pdstawie zostało to no nie wiem wyliczone, jakas wykładnia?

przeciez nie ma nawet gwarancji,ze ktos z ligi 1 nie zajaby 'spadkowego' miejsca w lidze 2 czy 3, nie tak jest?

poza nazewnictwem numerycznym nic wicej nie odróznia lig 1,2,3, etc.

of course rzecza bardzo dobra sa awanse/spadki bo mozna sie sprawdzic z niemal wszystkimi graczami, ale chyba niektorzy za bardzo do siebie biorą to,ze są w lidze 'wyzszej' gdyby zamienic odwrotnosc myslice,ze to by cos zmieniło? nadal kazda liga byla by liga jedynie o zmienionym #, czyz nie?

 

no chyba,ze Wy w ogóle o cos innego się sprzeczacie haha

 

musiałem sie wyzalic w koncu wyrzucic to z siebie, ten jad, tą zawisc,ze jestem w lidze 3 w ktorej notabene jsli bedzie wieksza liczba uczestnikow bedzie najciekawiej zeby bylo smieszniej.

juz nie jestem sfrustrowany cala zołc sze mnie uszła haha :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cięglarzu, widzę że w szale dysputy zapomniałeś oznaczyć mnie jako potwierdzonego... :)

Zrób to pls, żeby nie było później jakichś nieporozumień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×