Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

[2008/2009] Draft/rozgrywki - liga H2H

Polecane posty

Mimo przegranej jestem zadowolony z przebiegu zdarzeń. Na razie - jeśli już jest porażka - to w minimalnym wymiarze. Przy braku Boozera i wciąż niedostępnym Ellisie moja sytuacja nie wygląda źle. Czekam na Monte - mam nadzieję, że już od końca grudnia będę grał tak jak należy :)

 

Z rzeczy bieżących: szukam chętnego na Marvina Williamsa. Koleś gra bardzo dobrze (14 punktów i ponad 6 zbiórek, wysoki procent z gry i za 3, wolne również cieszą) ale przy ogromnej konkurencji w moim składzie (łącznie 6 graczy z SF eligibility!) jest do odstrzału. Czego potrzebuję w zamian? Tylko PG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliście swoją szansę wyciągnąć Marva, ale ją zaprzepaściliście. Teraz koleś gra nielicho i za byle co go nie puszczę ;)

 

W dalszym ciągu jest na trading block, ale jego cena rośnie. Wciąż potrzeba mi solidnego PG, niekoniecznie asystującego ale jakiejś specjalnej presji na trejd nie mam wiedząc, że Monta wróci do stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 2 tygodniach solidnego lania tylkow 2 x po 7-2 chyba dopadnie mnie okres kleski zywiolowej - Miller juz 3 mecze nie gra, z kontuzjami graja Artest, Gordon i Anthony (choc dzisiaj akurat wystrzelil!). a do tego Lee sobie plecki uszkodzil dzisiaj w nocy.. oj bedzie ciezko. a Chicken Team sie dopiero budzi po nieobecnosci pare tygodni Josha;) i ma wszystkich zdrowych..

Headhunters (ciagle bez przegranej) i Pogromcy tez maja w tym momencie spore klopoty - chyba beda jakies przetasowania w pierwszej trojce po tym tygodniu..

ciekawe rowniez czy Penetrator przedluzy swoja rewelacyjna serie minimalnych porazek do 5;) w tej chwili tylko Husaria ma szanse na podobne osiagniecie (choc raz wydaje mi sie przegrala przez gapiostwo managera)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojedynek w miarę równy więc może się skończyć i 7-2 i 4-5. I co do mnie to racja - mam szansę na 5 z rzędu takie osiągnięcie. Co do Husarii to nie wiem jak Ty to wykombinowałeś, przecież ma już dużo gorsze porażki na koncie i tutaj podobieństwa do mojej sytuacji nie widzę żadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty i Husaria macie w tej chwili najdluzsza serie 4 kolejnych przegranych (oczywiscie pod wzgledem rozmiarow sie nie umywasz do Sarniego) i szanse na przedluzenie jej do 5iu. tyle podobienstw.. a tak naprawde to chcialem Ci troszeczke dogryzc Misiaczku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Fakt, to się zgadza. Ale musisz przyznać, że jeszcze lania nie dostałem i jeśli już przegrywam to minimalnie. Inną kwestią jest to, że to już 4 razy z rzędu, ale zauważ, że straty niewielkie mimo to. Czekam na Booza i Monte i dopiero zobaczycie ;)

 

A Ciebie Cartman zleję chyba w 13. kolejce - do tego czasu ekipa powinna być u mnie pełna, a u Ciebie dobędą jeszcze ze dwie awarie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas rozruszać tą ligę. Pierwszy transfer i do razu ogromny :) Doszliśmy do porozumienia z GRB i wypracowaliśmy całkiem ciekawą transakcję.

 

Szczegóły:

- GRB oddał: Michael Beasley, John Salmons, Jeff Foster oraz Roger Mason,

- ja oddałem: Ronny Brewer, Marvin Williams, Andrea Bargnani oraz Marc Gasol.

 

Zależalo mi głównie na pozbyciu się nadmiaru SF a pierwszym (mimo, że solidnym) do odstrzału był Marv. Jego mi nie szkoda. Bardzo brakować będzie mi jednak Brewera - pewniak w kategorii przechwytów. Gasol to typowe mięso transferowe (niestety obniżył loty od początku sezonu) a Bargnani poleciał ze względu na tragiczne FG% (w przeciwnym wypadku nie oddałbym go za żadne skarby).

 

Salmons wpada automatycznie do pierwszego składu i ma zapewniać głównie punkty. Trochę boję się o jego postawę po tym jak wreszcie zacznie grać K-Mart, ale może nie będzie źle. Beasley nie wpadnie do podstawowego składu, ale myślę, że będzie bardzo solidnym łataczem dziur, głównie na SF (tutaj przegrywa z Jeffersonem). Foster - zawsze kilka punktów i zbiórek na b. dobrym procencie - więcej nie wymagam i myślę, że się nie zawiodę. Mason to dla mnie zagadka. Na razie nie stracił minut i gra w S5 i jeśli dostarczy regularnie te 10 pkt. na mecz - będę zadowolony.

 

Cel raczej osiągnąłem - uzyskałem lepszą głębię na pozycji G, nie tracąc żadnego ze znaczących dużych ciał. Po powrocie Ellisa powinno być już całkiem wesoło wśród obrońców.

 

Chcę się też wytłumaczyć ze zmiany ustawień ligi. Po klepnięciu transferu zauważyliśmy, że ustawienie wymaga zgody ligi a takich założeń przed startem nie było - nie wiem ja to ustawienie się zachowało. Zmieniłem to zatem. Myślę też, że co do samego trade'u to raczej nie ma się do czego przyczepić - jest to uczciwa wymiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie ma sie czego czepic ale moim zdaniem lepszy interes zrobil Graba. oddal tak naprawde w tej chwili 1 podstawowego zawodnika - Salmonsa (który juz niedlugo bedzie musial sie dzielic minutami z K-Martem i Garcia) za 3 pewniakow do grania po ok 30 min w meczu tj. Brewera (oj tych steali bedzie Ci bardzo bardzo brakowac ale nie tylko ich), Marva (nie rozumiem tego zlego nastawienia - kolo zagral raptem 3 slabe mecze na 20) i Gasola (nie oszukujmy sie - to jedyny solidny wysoki w Grizzlies). Graczy takich jak Foster nawet teraz mozna znalezc w FA, takich jak Bargnani - juz raczej nie... Beasley poki Haslem lub Marion sie nie posypie raczej do 1ej 5ki nie wroci, zreszta Miami lepiej sobie radzi grajac wyzszym skladem z tymi panami na PF i SF i byle kim duzym na C. Mason to nie zagadka - gdy wszyscy beda zdrowi jego produktywnosc bedzie marginalna z przeblyskami (cos jak Mr Finley tyle ze slabszy). takze graty dla Pana Graby..

a nawiasem mowiac - Monta, jesli go nie przehandluja, w tym roku raczej nie poszaleje w obecnym upchanym solidymi strzelcami GS - ale cieszy Twoje pozytywne myslenie. no i zmiane Twojego pierwotnego planu ogrywania wszystkich wysokim skladem, bez udzialu G oceniam na +;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Goozman już właściwie wszystko w moim imieniu wytłumaczył, nie muszę nic dodawać. Myślenie miałem identyczne (przestań czytać w mojej głowie, to chore Kamilu!). :E

 

Ale trade wyszedł nam mega, co? ;) Jeszcze takiego nie widziałem, odkąd gram w fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzecie pod uwagę jednego - rozgrywki nie polegają na batalii GRB-cieglo. Liczy się cel ostateczny i tylko to miałem na uwadze zgadzając się na propozycję trejdu. Celem nie było osłabienie GRB, a lepsze wykorzystanie mojego składu.

 

Marv: koleś gra ostatnio słabo (2 ostatnie mecze to nieporozumienie), ale nie w tym rzecz. Uważam, że to fajna opcja i w innej lidze wciąż trzymam go w składzie. Chodzi o to, że moje składy meczowe notorycznie znajdowały się w sytuacji, w której SG albo PG świeciły pustkami, a w tym samym czasie ławę grzali Williams czy Bargnani (mimo możliwości punktowania). Krótko mówiąc nie mogłem wykorzystać potencjału tych gości, szczególnie Marva - zamieniłem go na Salmonsa, który regularnie będzie wystawiany w podstawowym składzie i nie narazi mnie na koszt utraconych możliwości. Owszem, z chęcią zachowałbym go w zestawieniu ale - tu musisz Graba przyznać - był on dobrą przynętą transferową. Można więc powiedzieć, że był on katalizatorem tej transakcji (głównym celem Graby był oczywiście Brewer, którego nie tylko w tym sezonie ubóstwia :) ).

 

Wbrew pozorom nie zmieniłem strategii - wciąż opieram się na wysokim składzie. Stwierdziłem jednak, że nawet przy tak dobranym podejściu i tak nie można sobie pozwolić na regularne wystawianie składu bez guardów. Wydaje mi się, że rezygnując z dobrych ale nieużywanych opcji można zrównoważyć braki na pozycji G i wciąż opierać się na statystykach charakterystycznych dla wysokich graczy.

 

Co do Bargnaniego - gość który szkodzi powinien być ze składu usunięty. Jego zalety nie nie były na tyle istotne by zrównoważyć (chociażby) minusy płynące z jego wad. Tragiczny procent z gry kłóci się z moją strategią.

 

Salmons - K-Mart wciąż nie gra. To cieszy - nigdy nie miałem go w składzie fantasy a i teraz - jak widać - to popłaca :) Oby tak dalej.

 

Beasley - drugi strzelec Heat i statsy na poziomie Marva. Wystarczy.

 

Czy ruchy transferowe w naszej lidze zakończą się na tym trejdzie? :8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huhu, dzisiaj Bargnani potwierdził jakim to asem jest :) Właściwie nie ma sensu przytaczać kompletu statystyk, wystarczy napisać, że trafił 2 z 7 oddanych rzutów z gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, mam nadzieję, że jeśli z kimś przegram w finale to tylko z Grabą ;) Na razie Beasley spisał się wzorowo, a Mason - ponad moje oczekiwania :) Zobaczymy jak wypadnie debiut Salmonsa i Fostera. Oddany Gasol - nieźle, szkoda tych kilku bloków co jakiś czas, ale mówi się trudno.

 

A co do zeszłej kolejki - zanotowałem kolejną minimalną porażkę :) Kto by pomyślał, że drużyna, która przegrała 6 meczów z rzędu będzie wciąż w czołowej ósemce :) Boozer, Monta wracajcie do cholery!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robi się naprawdę ciekawie pod koniec roku. Pierwszy trade, mimo że nie brało w nim udziału żadne nazwisko formatu all star, może mieć duże znaczenie. W pierwszej chwili też wydawało mi się, że zwycięzcą tej wymiany jest zdecydowanie GRB, ale po bliższym przyjrzeniu się nie jestem tego już taki pewien i naprawdę interesuje mnie, która ze stron będzie mogła sobie powiedzieć, gdy nadejdzie czas ostatecznych rozstrzygnięć, że zdecydowanie nie żałuje tego ruchu. Gratulacje przy okazji, że przy tylu graczach udało wam się dogadać ;) .

W tym tygodniu dojdzie do dwóch pojedynków na szczycie, być może nawet zmiany lidera, a i mnie z wiadomych względów czeka emocjonująca konfrontacja. Pozdro dla siostry :8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy trejdzie dwóch wyjadaczy fantasy trudno o to, żeby jedna ze stron była wyraźnie wygrana. Każdy z nas miał swoje motywy, a dodatkowo ja bardzo lubię wymiany :E Ustawiłem na nowo trading block. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę oferować. A tak naprawdę, to liczę na to, że Salmons złapie kontuzję do końca sezonu, Jacque Vaugh przeskoczy w rotacji Masona, Beasley zostanie przyłapany na jaraniu zioła i wyląduje w Salonikach, a Foster... będzie zawsze Fosterem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na McGrady'ego, ten nie lepszy :D A co do niego, wyciągnąłem go w innej mojej lidze z FA, gdzie trafił zaraz po ogłoszeniu, że wypada na jakiś czas. Okazało się, że wrócił bardzo szybko no i proszę - dzisiaj machnął triple double :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja go mam na Sznurowadle w lidze Points i przydało się jego dzisiejsze 155 FP.

A tak na marginesie w lidze h2h mój rywal Pseudo Soniki Moniki dzisiejszej nocy go nie wystawił i może tylko żałować takich stat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie stwierdziłem, że dziwnym trafem McGrady nie znalazł się w meczowym składzie i statsy poleciały w gwizdek :R Pamiętać o zatwierdzeniu składu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam ogłoszenie :P

 

Chętnie oddam Mayo który poprawi Wam FT%, 3PT oraz oczywiście PKT. W zamian oczekuję zawodnika który wykręca lepsze cyferki w zbiórkach, asystach i przechwytach do tego mile widziana jest mniejsza ilość strat. Problem jest tylko jeden, zawodnik ten musi mieć przypisaną pozycję SG gdyż takich mi brakuje. Istnieje oczywiście możliwość jakiejś większej transakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no Lewusie w koncu oczekiwany pojedynek, w ktorym wydaje mi sie poniose kleske mimo bardzo przyjemnego prezenciku w postaci nie wystawienia przez Ciebie wczoraj do grajacego skladu Jeffersona i Fostera - 23 pkt na niezlym procencie, 24 zbiorki, 3 steale, blok i 2 asysty moga sie liczyc w ostatecznym rozrachunku.. u mnie masakra - robie co moge by jakos rotowac FA i ratowac sypiaca sie strukture skladu.. gdyby nie pojedynek z pierwszym olewaczem w tym sezonie - czyli K'Squadem - nie bylbym tak wysoko w tabeli

doroslem chyba do wymian - do ruszenia sa praktycznie wszyscy oprocz Paula, Murphy'ego i Lee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano, nie mogę powiedzieć nawet, że zaspałem - po prostu nie spodziewałem się, że mecze rozpoczną się tak wcześnie...

 

Pojedynek przegram raczej ja - morale w zespole bardzo słabe - dostaję lanie od każdego. Monta, Booz - nie symulować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ciągle szpital... Kaman, Calderon, Starvin'-Marvin... No i Agent Zero, którego potrzymam jeszcze do marca, a nuż zdecyduje się gamoń w końcu grać. Przez kontuzje zbieram w dupala aż trzeszczy. A do tego słabo gra Butler i wychodzi na to, że w tej chwili zdobyczny w trejdzie z Cięglarzem Bargs jest moją drugą siłą po Durancie. Złe zło. :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no Panowie (Cieglo i Goozman) tyle piszecie o tych swoich pojedynkach, że niedługo urosną do miana szlegierów... Będę obserwował wasze zmagania.

 

A tak na marginesie to ostatnio obserwuję jeden zespół, mianowicie Husarie.

Od kiedy z nią zremisowałem jakieś trzy tygodnie temu, gdzie była na ostatnim miejscu, zrobiła niewiarygodne postępy. Nastąpiło jakieś niesamowite odbicie się od dna, passa wygranych, dwa spektakularne zwycięztwa 7:2, w szczególności z Owrzodzeniem, gdzie: 704 punkty, 62 trójki przy .516 z pola i .824 osobistych są godne uwagi. Szarża Husari trochę mi przypomina Headhunters rok temu, które przez pół zezonu bylo na dnie tabeli, a później rzutem na taśmę do PO. Mam nadzieję że Husaria to powtórzy, trzymam kciuki, a wszyscy niech uważają na managera SARNI i jego team, może dużo namieszać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×