Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
goozman

Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Polecane posty

-7$ na Waivers w kolejnym sezonie - nie na draft

 

ale czy skoro obawa jest nieuzasadniona to tak jakby jej nie było?

 

mi się wydaje, że jakaś mobilizacja do osiągnięcia jak najlepszego wyniku powinna być. zostawiamy tylko 5 keepersów - wszystko da się odwrócić w ciągu sezonu

 

a tankować można choćby młodych graczy bo przecież picków nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedem dolarów, patrząc na ceny z ostatniego draftu w jakim brałem udział dają potencjalnie managierowi:

-na pozycji PG zamiast Pattiego Millsa, lub Devina Harrisa --- Treya Burke'a, lub Marcusa Smarta

-na pozycji SG zamiast OJ Mayo, lub Imana Shumperta --- JJ Redicka, lub Erica Gordona

Wymieniać dalej? Mnie już zmobilizowało, aby wygrać tą ligę... :D

 

Jest to niby mało, ale chyba każdy wie, kto draftował w aukcji, że czasami nawet jeden dolar, którego nam braknie potrafi namieszać w planach...

 

Jeszcze chciałem spytać, jak to będzie wyglądać w przyszłości... Czy za wygranie dostaję promocyjne $7 tylko w sezonie następującym po moim zwycięstwie? Czy mam już prawo do salary $207 aż do momentu w którym ponownie wygram i dostanę prawo do $214, lub przegram i salary me zostanie pomniejszone z powrotem do $200?

 

Pytam całkowicie poważnie, tylko jakoś tak niepoważnie mi się to przypadkiem opisało...

 

EDIT: Dobra, już widzę, że wyjaśniłeś, a ja się tu zaplątuję w amoku... Sprecyzuj w regulaminie bo się kolejny po mnie jeszcze rozpisze... :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie do regulaminu. Ile mogą maksymalnie zarabiać keepersi, których zatrzymuję po sezonie? Czy mogą zarabiać ponad 200 dolarów w sumie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że już dość przykładów było podanych żeby zakumać reguły ale widzę dopiero zaczynacie się wczytywać :)

nie ma jakiegoś maxa. za keepersa do kwoty za jaką wydraftujesz/wylicytujesz gracza dopłacasz z góry 6$ za rok. można podpisać za max 4 lata czyli +24$ za każdy rok do kwoty początkowej co samo daje max 96$ w ciągu tych czterech lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wszystkich keepersów, a nie o jednego. Po prostu salary cap jest 270, a budżet na draft wynosi 200 dolarów. Z kolei jest gdzieś później zapis:startowy budżet na draft (200$) może być mniejszy. Nie ma to wpływu na nieprzekraczalny budżet (salary cap) 270$ na cały roster w sezonie. Poza tym, od startowego draftowego 200$ odejmuje się wartości kontraktów 5 graczy wybranych jako keepers. Jeśli np. mam 200$ na draft, ale 5ciu zatrzymanych przeze mnie graczy na keepers ma łączne kontakty na 150$, to na draft zostaje mi tylko 50$.

Moje pytanie brzmi, czy Ci keepersi W SUMIE mogą zarobić więcej niż 200 dolarów ( bo salary jest 270) i wtedy nie ma znaczenia, ile jestem ponad 200 i tak nie biorę udziału w drafcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć obowiązkowo 13 slotów zajętych - czyli przy 5 keepers przynajmniej 8 slotów po 1$ musisz zagospodarować na kolejny sezon. czyli zarobki keepersów w ciągu roku nie mogą być większe niż 192$ czyli 200$ (na kolejny draft) minus 8$ za te obowiązkowe sloty. także keepersi nie mogą łącznie za sezon zarabiać ponad 200$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wiele zmienia :V Czyli nie można uzupełnić składu kaską z waivers już po drafcie. Teraz już wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapytam o ten set-off. W przypadku gwiazd będzie się to zdarzać bardzo rzadko, ale załóżmy taką sytuację, że zawodnik A doznaje kontuzję end of season ( a kosztował powiedzmy 3 dolary), potem pojawiają się plotki, że wróci wcześniej, więc ktoś zgarnia go za 1 dolara z waivera (czyli w tym momencie 2 dolary liczą się temu pierwszemu menedżerowi, a 1 dolar nowemu właścicielowi). Mimo wszystko plotki okazują się nieprawdziwe, dlatego menedżer go wyrzuca, ale inny menedżer, decyduje się jeszcze przed deadline zgarnąć tego zawodnika za 2 dolary. Jak wtedy liczą się pensje poszczególnym menedżerom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale kumbinujecie panie Fluber :)

set-off może dotyczyć tylko kontraktu długoterminowego (czyli trwającego 2-4 lat). za każdy rok trzeba dopłacać 6$ z góry do wyjściowej kwoty więc w takiej hipotetycznej sytuacji tych dolarów było by więcej niż 3

no ale znowu zachowując proporcje i opisując Twoją sytuację:

koleś z kontraktem za 30$ ma kontuzję end of season, ktoś go zgarnia za 10$ (20$ nadal płaci oryginalny właściciel, 10$ drugi). trzeci manager, który wziąłby go po raz kolejny za 20$ spłaciłby w całości drugiego managera (10$) i w połowie (pierwszego 10$) - czyli sam by przejął na siebie kontrakt i prawa na 20$ (spłaciłby drugiego w całości) a oryginalny właściciel nadal miałby 10$ wliczane do salary jako, że miał większą ilość pensji na siebie

 

gdyby ten drugi manager zapłacił 15$, a trzeci 20 to pensje rozkładałyby się na 3 właścicieli ale trzeci ściągałby na siebie większość kontraktu (20$) a pierwszy i drugi nadal by wliczane mieli do salary po równo po 5$ do końca trwania kontraktu

 

gdyby ten drugi manager zapłacił 20$, a trzeci 10 to pensje rozkładałyby się na 3 właścicieli następująco:

1 właściciel (po transakcji drugiego 10$, po transakcji 3ego - 5$)

2 właściciel (po swoim wykupie 20$, po transakcji 3ego - 15$)

3 właściciel (10$)

 

jeśli byśmy mieli wejść w jakieś połówki dolarów to kwoty zawsze zaokrąglane będą w górę na niekorzyść wykupującego, w drugiej kolejności posiadającego większość dotychczasowego kontraktu

 

także konsekwencje kontraktów długoterminowych i ich wykupowania trwają do końca tych kontraktów. każde takie wykupienie będzie ogłaszane na forum i przesyłane w cotygodniowym podliczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciągle nie ruszyliśmy a set-off najwcześniej będzie możliwy dopiero w przyszłym sezonie więc ewentualnie można dopisać, że set-off jest możliwy tylko raz w ciągu trwania długoterminowego kontraktu i tego typu przejęcia (przez trzeciego managiera) stałyby się w ogóle niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie liga będzie bardzo dynamiczna. Chcąc zatrzymać 5 keepersów na 5 lat muszę im dopłacić 120 dolarów. Przy limicie 192 przed draftem wygląda na to, że w sumie moich 5 keeperów musi mieć 72 dolary w kontraktach. Rotacja gwiazd w składach powinna być imponująca.

No i mam jeszcze jedno pytanie. Co z kontraktem keepersa, który skończy karierę w NBA? Jest anulowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co z kontraktem keepersa, który skończy karierę w NBA? Jest anulowany?

tak - tutaj nie będziemy robić problemów. śmierć albo koniec kariery w NBA to koniec kontraktu - nie sądzę żeby jako keeperzy zatrzymywani byli kandydaci na ligi chińskie, którzy mogliby jeszcze chcieć do NBA wrócić - zresztą to już zwykle kierunek w jedną stronę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zfinalizowałem listę Teamów i już tylko 8h do draftu :) mam jeszcze dylemat co do Bid Time - normalnie byłoby 20 sek ale że późno zaczynamy i jest nas 16-tu to zastanawiam się nad 10 sek. Jak to widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w niedziele mialem draft w 18-osobowej lidze h2h,draft aukcyjny

bid time byl 20 s

zaczelismy o 21,skonczylismy przed 24-czyli prawie 3 h

 

bylbym za 15 sekundami (jesli jest taka mozliwosc ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bylbym za 15 sekundami (jesli jest taka mozliwosc ?)

 

15 byłoby idealnie ale niestety wybór jest między 10, 20 albo 30 (które odpada całkowicie)

 

przy 10 sek sądzę, że skończymy w jakieś 1h45min (optymistycznie)

przy 20 sek zrobi się z tego wg mnie ok. 2,5h

pamiętajcie, że wszystko zależy też od podbijania - każde podbicie to +10sek. z góry prośba też o dawanie od razu poważnych cen a nie pitolenie się z gwiazdami od 1$ i podbijanie po 1$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za 20-stoma. Moim zdaniem nie wpływa to w żaden sposób na długość draftu ( chyba, że już nikt nie ma za co licytować), bo na początku licytacja i tak traw dłużej niż te 20 sekund ( a przecież czas nie wraca do 10). I lepiej się upewnij na ile przed draftem można cokolwiek edytować, bo pamiętam, ze kiedyś wprowadzeniz emiany last minute w lidze budżetowej miało opłakane skutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×