Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Chicken

Roto I liga - 15/16

Polecane posty

Jestem dumny z każdego uzytkownika tego forum, któremu "piłka wisi i powiewa".

 

Chujowe zachowanie Bulek, tyle tylko napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna wrzeć, wieszczę dobry trash talk w sezonie :K

 

Ja się najprawdopodobniej pojawię więc sam wyłowie swoje steale :B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Ani pól mocka nie zrobione w tym sezonie, termin draftu obczajony w tej chwili. Jak zdąrzę piwo kupić, to pewnie wskoczę w kraciastą spódnicę i z pierwszym wyborem wezmę Lewandowskiego...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że jedziemy bez dodatkowego slotu (slotów) na kontuzjowanych?

 

Gramy na tych samych zasadach co zawsze. Tradycja! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chick, załatwisz mi pick w pierwszej trójce? Dzięki ;)

 

W zeszłym roku wygrałem, wybierając w drafcie jako 11. Tak tylko napomykam. Dodatkowo wybrałem tam Ibakę, który był długo kontuzjowany, i jeszcze zjebałem, biorąc Derona Williamsa w 4. rundzie, reszta draftu też jakoś nie poszła mi zachwycająco. Załatwiły mi sprawę 4 wymiany (bardzo równe, ale dopasowane do potrzeb), bo z FA szło mi kiepsko. Zawsze da się coś urzeźbić :R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żartuję :) Osobiście, mając jedynkę borykał bym się z dylematem czy brać Davisa czy jednak Curry'ego. Dlaczego? Nie będę rozwijał, a nóż ktoś wykorzysta to przeciwko mnie - ważne, że istnieją solidne argumenty za tym by nie traktować Unibrew jako pewniaka :)

 

Swoją drogą dzisiaj zastanawiałem się, z którym numerem wybierałeś i wydawało mi się, że była to właśnie Top3. Niespodzianka :) Nawiasem mówiąc, sam także zawsze uważałem, że lepsza 11-12 niż np. taka 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chick, załatwisz mi pick w pierwszej trójce? Dzięki ;)

 

Muszę się raczej martwić żebym ja nie wylosował znów jedynki bo mi nie uwierzycie w taki zbieg okoliczności ;)

 

Ja też powinienem być na drafcie także mamy szanse na komplet :K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panowie, chyba jednak draftu nie opuszczę, tak więc planuje was trochę trash-talkować ;)

 

That's the spirit!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyniki draftu:

 

Legend

1. (1) Anthony Davis (NO - PF,C)

2. (24) Mike Conley (Mem - PG)

3. (25) Chris Bosh (Mia - PF,C)

4. (48) Tobias Harris (Orl - SF,PF)

5. (49) Trevor Ariza (Hou - SG,SF)

6. (72) Ty Lawson (Hou - PG)

7. (73) Zach Randolph (Mem - PF,C)

8. (96) Kobe Bryant (LAL - SG,SF)

9. (97) Jarrett Jack (Bkn - PG,SG)

10. (120) Arron Afflalo (NY - SG,SF)

11. (121) Frank Kaminsky (Cha - C)

12. (144) Steven Adams (OKC - C)

13. (145) Jeremy Lin (Cha - PG,SG)

Born Ready

1. (2) Stephen Curry (GS - PG,SG)

2. (23) Paul George (Ind - SG,SF,PF)

3. (26) Blake Griffin (LAC - PF,C)

4. (47) DeAndre Jordan (LAC - C)

5. (50) Reggie Jackson (Det - PG,SG)

6. (71) J.J. Redick (LAC - SG)

7. (74) Michael Carter-Williams (Mil - PG)

8. (95) Roy Hibbert (LAL - C)

9. (98) Joe Johnson (Bkn - SG,SF)

10. (119) Timofey Mozgov (Cle - C)

11. (122) John Henson (Mil - PF,C)

12. (143) Courtney Lee (Mem - SG,SF)

13. (146) Jordan Hill (Ind - PF,C)

GRB AssCrack

1. (3) Kevin Durant (OKC - SF,PF)

2. (22) Nikola Vucevic (Orl - PF,C)

3. (27) Draymond Green (GS - SF,PF)

4. (46) Jrue Holiday (NO - PG)

5. (51) Goran Dragic (Mia - PG,SG)

6. (70) Gorgui Dieng (Min - PF,C)

7. (75) Elfrid Payton (Orl - PG)

8. (94) Meyers Leonard (Por - PF,C)

9. (99) Robert Covington (Phi - SG,SF)

10. (118) Jahlil Okafor (Phi - C)

11. (123) Alec Burks (Uta - PG,SG)

12. (142) Aaron Gordon (Orl - PF)

13. (147) Bojan Bogdanovic (Bkn - SG,SF)

 

High Flying Circus

1. (4) Chris Paul (LAC - PG)

2. (21) Al Horford (Atl - PF,C)

3. (28) Gordon Hayward (Uta - SG,SF)

4. (45) Karl-Anthony Towns (Min - C)

5. (52) Nicolas Batum (Cha - SG,SF)

6. (69) Andrew Wiggins (Min - SG,SF)

7. (76) Bradley Beal (Was - SG)

8. (93) Jusuf Nurkic (Den - C)

9. (100) C.J. McCollum (Por - PG,SG)

10. (117) D'Angelo Russell (LAL - PG)

11. (124) Otto Porter (Was - SF)

12. (141) Al-Farouq Aminu (Por - SF,PF)

13. (148) Myles Turner (Ind - C)

 

Penetrator

1. (5) James Harden (Hou - SG,SF)

2. (20) Pau Gasol (Chi - PF,C)

3. (29) Eric Bledsoe (Pho - PG,SG)

4. (44) Marcin Gortat (Was - C)

5. (53) Monta Ellis (Ind - PG,SG)

6. (68) Dirk Nowitzki (Dal - PF,C)

7. (77) Thaddeus Young (Bkn - SF,PF)

8. (92) Isaiah Thomas (Bos - PG)

9. (101) Julius Randle (LAL - PF)

10. (116) Darren Collison (Sac - PG)

11. (125) Zach LaVine (Min - PG)

12. (140) Joffrey Lauvergne (Den - PF,C)

13. (149) Mason Plumlee (Por - PF,C)

The Tramwajs

1. (6) LeBron James (Cle - SF,PF)

2. (19) Rudy Gobert (Uta - C)

3. (30) Kyle Lowry (Tor - PG)

4. (43) Derrick Favors (Uta - PF,C)

5. (54) Jonas Valanciunas (Tor - C)

6. (67) Giannis Antetokounmpo (Mil - SF,PF)

7. (78) Tyreke Evans (NO - PG,SG)

8. (91) Joakim Noah (Chi - PF,C)

9. (102) Derrick Rose (Chi - PG)

10. (115) Avery Bradley (Bos - PG,SG)

11. (126) Ben McLemore (Sac - SG)

12. (139) Harrison Barnes (GS - SF,PF)

13. (150) Jabari Parker (Mil - SF,PF)

 

NEVERWINS

1. (7) Kawhi Leonard (SA - SG,SF)

2. (18) Paul Millsap (Atl - PF,C)

3. (31) Brook Lopez (Bkn - C)

4. (42) Brandon Knight (Pho - PG,SG)

5. (55) Chandler Parsons (Dal - SF,PF)

6. (66) George Hill (Ind - PG,SG)

7. (79) Markieff Morris (Pho - PF,C)

8. (90) Deron Williams (Dal - PG)

9. (103) Andrew Bogut (GS - C)

10. (114) Jordan Clarkson (LAL - PG,SG)

11. (127) Lou Williams (LAL - PG,SG)

12. (138) Zaza Pachulia (Dal - C)

13. (151) T.J. Warren (Pho - SF)

Chyże Rosomaki

1. (8) Russell Westbrook (OKC - PG)

2. (17) Serge Ibaka (OKC - PF,C)

3. (32) Hassan Whiteside (Mia - C)

4. (41) Danilo Gallinari (Den - SF)

5. (56) Greg Monroe (Mil - PF,C)

6. (65) Dwyane Wade (Mia - PG,SG)

7. (80) Ryan Anderson (NO - PF,C)

8. (89) Kevin Martin (Min - SG,SF)

9. (104) Rajon Rondo (Sac - PG)

10. (113) Eric Gordon (NO - SG)

11. (128) Jamal Crawford (LAC - SG,SF)

12. (137) Jared Sullinger (Bos - PF,C)

13. (152) Anthony Morrow (OKC - SG,SF)

Chicken Team

1. (9) Jimmy Butler (Chi - SG,SF)

2. (16) Marc Gasol (Mem - C)

3. (33) Jeff Teague (Atl - PG)

4. (40) Danny Green (SA - SG,SF)

5. (57) Tim Duncan (SA - PF,C)

6. (64) Tyson Chandler (Pho - C)

7. (81) Ricky Rubio (Min - PG)

8. (88) Wesley Matthews (Dal - SG,SF)

9. (105) David Lee (Bos - PF,C)

10. (112) Luol Deng (Mia - SF,PF)

11. (129) Jose Calderon (NY - PG)

12. (136) Kentavious Caldwell-Pope (Det - SG)

13. (153) Mo Williams (Cle - PG,SG)

 

Red Panthers

1. (10) DeMarcus Cousins (Sac - PF,C)

2. (15) John Wall (Was - PG)

3. (34) Kevin Love (Cle - PF,C)

4. (39) Al Jefferson (Cha - PF,C)

5. (58) Kyle Korver (Atl - SG,SF)

6. (63) Kyrie Irving (Cle - PG,SG)

7. (82) Terrence Jones (Hou - SF,PF)

8. (87) Nikola Mirotic (Chi - SF,PF)

9. (106) Ersan Ilyasova (Det - SF,PF)

10. (111) J.R. Smith (Cle - SG,SF)

11. (130) Patrick Patterson (Tor - PF,C)

12. (135) Andre Iguodala (GS - SG,SF)

13. (154) Rodney Hood (Uta - SG,SF)

 

Sopot Yellow-Black

1. (11) Damian Lillard (Por - PG)

2. (14) Carmelo Anthony (NY - SF,PF)

3. (35) Nerlens Noel (Phi - PF,C)

4. (38) Andre Drummond (Det - PF,C)

5. (59) Khris Middleton (Mil - SG,SF)

6. (62) Kemba Walker (Cha - PG)

7. (83) DeMar DeRozan (Tor - SG,SF)

8. (86) Robin Lopez (NY - C)

9. (107) Emmanuel Mudiay (Den - PG)

10. (110) Wilson Chandler (Den - SG,SF)

11. (131) Ed Davis (Por - PF,C)

12. (134) Marcus Smart (Bos - PG)

13. (155) Marcus Morris (Det - SF,PF)

 

BC Dzidzia

1. (12) Klay Thompson (GS - SG,SF)

2. (13) LaMarcus Aldridge (SA - PF,C)

3. (36) Victor Oladipo (Orl - PG,SG)

4. (37) Rudy Gay (Sac - SF,PF)

5. (60) DeMarre Carroll (Tor - SF,PF)

6. (61) Dwight Howard (Hou - PF,C)

7. (84) Kenneth Faried (Den - PF,C)

8. (85) Enes Kanter (OKC - C)

9. (108) Trey Burke (Uta - PG)

10. (109) Tony Parker (SA - PG)

11. (132) P.J. Tucker (Pho - SG,SF)

12. (133) Brandon Jennings (Det - PG)

13. (156) Dennis Schroder (Atl - PG)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie ode mnie.

 

1. (5) James Harden (Hou - SG,SF) - Chick zawiódł, nie załatwił mi picku w top3 ale jeden z upatrzonych przeze mnie graczy zdecydował się sam przyjść do mnie :) Z trójką brałbym Hardena i kiedy ten ostał się do piątego picku - miałem łatwe zadanie :) Co tu dużo mówić - to lokomotywa zespołu, gość, który w zeszłym roku dał mi srebro w lidze. Cieszę się, że jest ze mną i teraz. Jest sprawdzony, pozycja w zespole masakryczna no i kwestie zdrowotne pewniejsze niż w przypadku Duranta czy Paula. Zastanawiałem się chwilę nad Lebronem ale sentyment zwyciężył :) Świetny początek.

 

2. (20) Pau Gasol (Chi - PF,C) - kilka nazwisk, które sobie upatrzyłem już zniknęło. Nie mogę mieć Marca to poproszę o jego brata. Gość przeżywa drugą młodość, blokuje lepiej niż Marc. Dostarczy tonę punktów i zbiórek ale przede wszystkim zrobi to na wysokich procentach. Świetny center/pf do roto. Są co prawda obawy zdrowotne ale dość umiarkowane.

 

3. (29) Eric Bledsoe (Pho - PG,SG) - szukałem stl i je dostanę. Bez specjalnych emocji, nigdy go nie miałem i specjalnie się na Erica nie nastawiałem. Jest fajnym przekrojowym grajkiem i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

4. (44) Marcin Gortat (Was - C) - średnio udany pick, przede wszystkim nieco zbyt wczesny. Upside na zbiórki i bloki jest spory a tego będę bardzo mocno potrzebował. Myślałem tutaj już o Duncanie, na pewno będzie lepszy ale rzadziej będzie można z niego skorzystać co chyba przeważyło. Lubię mieć dyspozycyjnych graczy :) Swoją drogą, na serwisach piszą o "personal problems" Marcina - czy ktoś orientuje się o co chodzi? Chyba coś przespałem.

 

5. (53) Monta Ellis (Ind - PG,SG) - kradnie, rzuca, nie powinien skrzywdzić

 

6. (68) Dirk Nowitzki (Dal - PF,C) - tutaj chyba zaspał ktoś inny więc z chęcią skorzystałem :) Zgadzam się z porównaniem do Duncana - on po prostu jest i będzie grał dalej na solidnym poziomie. Plus taki, że powinien pojawiać się na boisku częściej niż Timmy ale z drugiej strony nie blokuje, nie kradnie, nie zbiera na takim poziomie jakiego bym sobie życzył. Mimo wszystko ten pick traktuję w kategoriach małego stealu :)

 

7. (77) Thaddeus Young (Bkn - SF,PF) - jestem bardzo zadowolony. Zero konkurencji w drużynie, zapowiedzi o chęci liderowania. Morale musi być wysokie :) Liczę na wielkie rzeczy.

 

8. (92) Isaiah Thomas (Bos - PG) - składnik drużyny z zeszłego roku, gość, którego po prostu chciałem mieć w składzie. Wierzę, że nawet z ławy kręci staty godne solidnego startera. Myślę, że Thomas powinien być starterem i wcześniej czy później w tym lichym zespole wywalczy s5

 

9. (101) Julius Randle (LAL - PF) - zagadka. Na plus zapowiedzi przedsezonowe, opinie kolegów ("monstrum") i w sumie solidne występy w preseason. Minus jest taki, że to w zasadzie jego rookie sezon a roto z rookies nie lubi się za bardzo. Tak czy inaczej, liczę na to, że gość pomoże w zbiórkach i blokach. Oby.

 

10. (116) Darren Collison (Sac - PG) - Rondo się kończy. To wystarczy za komentarz.

 

11. (125) Zach LaVine (Min - PG) - podstawowy SG. Steal. Potrafił zaskoczyć jako rookie, teraz dojrzał, powinno być lepiej. Do tego Mitchel na niego stawia. Rubio to kolejny plus - wcześniej czy później wypadnie ze skręconą kostką.

 

12. (140) Joffrey Lauvergne (Den - PF,C) - nie wiem o nic ponad to, że w preseason daje radę. Oby Nurkic nie wracał :)

 

13. (149) Mason Plumlee (Por - PF,C) - podstawowy center z 13. pickiem? Biorę. Miał monster chwile w Netsach - liczę, że będą pojawiać się i w Portland. Liczę na dalszy, stabilny rozwój tego gracza. Wiem, że sufit ma ograniczony ale taki solidny wyrobnik jest mi niezbędny.

 

Generalnie jestem zadowolony. Mina rzednie kiedy człowiek patrzy na prognozy pokazywane w okienku draftowym - tam zająłem pierwsze miejsce ale od końca. Nie ma co ukrywać - konkurencja jest mega silna i w tym sezonie utrzymanie się w lidze to pewnie będzie sukces, który należy opić :) Będę pewnie szukał bloków i zbiórek więc jeśli ktoś ma ochotę porozmawiać - zapraszam na pw. Sam jeszcze nie wiem w czym jestem silny i co mogę zaoferować - dowiem się jednak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę słów ode mnie.

 

Przede wszystkim nie pamiętam, kiedy ostatnio miałem szczęście do picku w wężu, ciągle jakieś ogony, albo co jeszcze gorsze - środek.

Plus jest taki, że były dwa wybory po sobie, minus, że już na dzień dobry jestem bez gwiazdy.

 

A teraz do rzeczy:

 

1. Damian Lillard. Było słychać, że to błąd, że Lillard nie będzie miał z kim grać. Możliwe, ale rownież wszystko przed nim. Jeśli będzie odpowiednio kreował Leonarda i Masona, ci mogą zacząć szaleć. A teraz już nie ma LaMarcusa i taktyki kierowania piłek do niego, teraz to on będzie liderem. Skoro nie udalo się cyknąć Cousinsa, wybór padł na lidera PTB.

 

2. Carmelo Anthony. Kiedy Melo coś osiągnie poważnego, jak nie teraz? Tu minus jest dosyć duży - rzuty oddawane ot tak sobie, próby dryblingu dla publiki kończone stratami, jak NYK nie będzie grało o nic, a tak pewnie będzie. Generalnie Melo zbyt często gra pod siebie, co skutecznie zniechęca mnie do brania go, ale tym razem jeszcze raz mu zaufałem. Choć przy gościach tankujących wolne, Carmelo nie jest dobrym wyborem...

 

3. Nerlens Noel. Tu z zapartym tchem śledziłem, by mi go nikt nie podebrał. Jeśli tylko będzie zdrowy, a to jest niepewne - to będzie jego sezon. Liczę na na zbiórki, bloki, steale i lepsze niż do tej pory FG%.

 

4. Andre Drummond. Noel nie jest mistrzem wolnych, a kolesi dobrze rzucających wolne i dobrze blokujących nie ma za dużo. Więc skoro Noel będzie tracił w tym elemencie, naturalnym wyborem był Drumm lub Jordan. Wybrałem Drumma, więcej rzuca punktów, no i liczę, że bez Monroe odżyje.

 

5. Khris Middleton. Tu pomogły mi projekcje na fb-ninja. Koleś się z sezonu na sezon rozwija, ninja typuje go w projekcjach wcale nie tak nisko, gościu niemal od wszystkiego, rzuca trójki, FG% jak na obwodowego - ok. Ociec brać? Brać!

 

6. Kemba Walker. Rozgrywajka już miałem, ale znów kusiły projekcje ninjy. Walkera chyba jeszcze nigdy nie miałem, a przynajmniej tego nie pamiętam. Postanowiłem się skusić na lidera Hornets. Minus to fatalne FG%, nie pasujące nijak do odpuszczania FT%. Bo jak odpuszczać FT%, to tak, żeby odrobić je w skuteczności z gry... Ale ponieważ jak na ten etap draftu, Kemba to steal, postanowiłem później się martwić FG%.

 

7. Demar DeRozan. Demara brałem pod uwagę zamiast Kemby, potrzebował sg/sf. Ale zniechęciły mnie jego słabe trojki jak na strzelca. Ale wybory mijały, a ponieważ już musiałem brać sg/sf, wybór był oczywisty, zwłaszcza, że trójki mam od Carmelo, Lillarda czy Khrisa.

 

8. Robin Lopez. Robin przy LaMarcusie się marnował, wogole pilek nie dostawał, pełnił rolę gracza zadaniowego od zbiórek i dobitek. Jest obawa, że w NYK rolę LaMarcusa przejmie Carmelo, ale licze tu na większe wykorzystywanie go w ataku. Potrzebowałem bloków i je dostalem, najlepszy możliwy wybór. No i chyba komuś go podebrałem :)

 

9. Emmanuel Mudiay. No tu się zaczęly się schody. Komp mi się zresetował, zbliżał się wybór, szybkie wejście na aplikację w komórce, nikt poza nim nie powalał na kolana, czas się zbliżał do końca, to zaufałem rookasowi i jego pewną rolą w Nuggets.

 

10. Wilson Chandler. Wilson to wybor na tej samej zasadzie. Grajek, ktory sporo elementow wykonuje na dobrym poziomie, ale ma lub miał potencjał na więcej. Plus tutaj za zbiórki jak na tą pozycje. Ogólnie wybór na szybkiego, ale chyba raczej jednak niezły.

 

11. Ed Davis. No nie sądziłem, że Edek z krainy kredek będzie u mnie. Gracz, jakich wiele w NBA, ale potrzebowałem jeszcze jednego wysokiego, choć mogłem brać jego kolegę z PTB, Masona. Powinien zbierać i blokować, bo minuty z ławki otrzyma, i rzucać na dobrym procencie, choć tych rzutów to będzie raczej niewiele. Pewno wyleci na FA w końcu.

 

12. Marcus Smart. Tu liczę na fajny progres. Smart jest niezły w stealach, potrafi zapodać asysty, więc liczę, że pójdzie do przodu w tym kierunku. S5 w celtach ma, a w Bostonie to kolejka do gry jest raczej pod koszem, wśród niskich posucha. Na tą rundę ten gracz może się okazać języczkiem u wagi.

 

13. Marcus Morris. Mason został podebrany, myślę sobie, wezmę Marcusa, minuty otrzyma wespół ze Stanleyem. A jak jego trójki mi się znudzą, wyląduje na FA. Strata picku żadna, a może się przyda.

 

Generalnie mimo skopanego FT% i FG% - powinno być dobrze. Straty - mam nadzieję, środek tabeli, każdy inny element na plus. Nadzieje na lepszy sezon niż ostatni, kiedy to do końca drżałem o ligowy byt, są chyba uzasadnione.

 

Przy okazji sorry, jeśli komuś dogryzlem na drafcie, mała złość na polskich kopaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najpewniej spadnę z tej ligi. Lipny draft mi wyszedł, ale postaram się spojrzeć na swój skład optymistycznie.

 

 

1. (3) Kevin Durant (OKC - SF,PF)

Przed Davisem i kontuzją był to niekwestionowany numer jeden w fantasy. Liczę, że w tym sezonie będzie zdrowy i wróci do dawnej formy. Wzięcie numeru 1 z trójką to zaś dobry wybór. Widzę tu większy potencjał na pozytywne zaskoczenie niż w Hardenie i Paulu.

 

2. (22) Nikola Vucevic (Orl - PF,C)

Chciałem koniecznie wysokiego. No to mam Vuca, który już poprzednio łapał się do top 25, a teraz pod Skilesem może poprawić statsy defensywne i wejsć do dwudziestki. Low risk, low reward.

 

3. (27) Draymond Green (GS - SF,PF)

W sumie to nie wiem, dlaczego. Liczę na większy udział w ofensywie, który jednak nie przełoży się na obniżenie i tak już w tej chwili niezbyt efektownego fg%. Po drafcie okazało się tez, że przydadzą mi się jego trójki bardzo.

 

4. (46) Jrue Holiday (NO - PG)

Pierwszy mały. Dlaczego on? Bo po średnich w zesżłym sezonie był 25. bodajże. Będzie wolno się rozpędzał (ma limit minut), ale ostatecznie Pelicans pokładają w nim wielkie nadzieje, jako i ja czynię. Źródło steali i asyst.

 

5. (51) Goran Dragic (Mia - PG,SG)

Yahoo prognozowało go nisko, pewnie ze względu na fg%, który ocenili na 39, podczas gdy jego średnia ze sezon to 50%. Go figure. PG z dobrą skutecznością z gry zawsze na wagę złota.

 

6. (70) Gorgui Dieng (Min - PF,C)

Potrzebowałem bloków. Liczę, że Pekovic i Garnett przepadną przez kontuzje, a Dieng stworzy z KAT-em duet grający ok. 30 minut na mecz. W zeszłym sezonie Dieng był top 50, gdy dostał 30 minut.

 

7. (75) Elfrid Payton (Orl - PG)

Nie miałem pojęcia, kogo brać. Brakowało mi przechwytów, a i asyst nigdy dość na tym etapie draftu. Nie biorę zazwyczaj graczy ze złym ft%, ale cóż. Przynajmniej otworzyło mi to opcje w późniejszej fazie draftu.

 

8. (94) Meyers Leonard (Por - PF,C)

Mówią "don't believe the hype", ale tym razem uległem. Leonard na pewno da zbiórki, punkty, trójki i dobre procenty. Czy wejdzie do pierwszej setki? Się okaże.

 

9. (99) Robert Covington (Phi - SG,SF)

Zdziwiłem się, że został. Wziąłem go dla trójek. Fakt, że ma niski fg%, ale mam to kim zamaskować. W Sixers będzie starterem z podobną rolą jak w zeszłym sezonie.

 

10. (118) Jahlil Okafor (Phi - C)

Kolejny wybór nie w moim stylu. Rookies unikam, ale tu mamy pewnego startera, który da punkty, zbiórki i bloki. Taki Lopez dla ubogich.

 

11. (123) Alec Burks (Uta - PG,SG)

W preseasonie daje radę. Na pewno będzie starterem na dwójce. Typ ma potencjał i uznałem, że warto w niego zainwestować. Czy jednak przełoży się to na wartosć fantasy?

 

12. (142) Aaron Gordon (Orl - PF)

Trzeci mój człowiek z Magic. Wielki znak zapytania. Znając Skilesa i charakter Gordona, prędzej czy później uczyni go podstawowym PF w Magic. Ale nie mam pojęcia, czy do tej pory wystarczy mi cierpliwości.

 

13. (147) Bojan Bogdanovic (Bkn - SG,SF)

Starter, który dostanie 30 minut, wzięty z ostatnim wyborem? Why not. Jeśli trener konsekwentnie będzie go wystawiał w s5, to się opłaci.

 

Jeśli wypali mi 4 z 5 projectów i dopisze zdrowie czołowym graczom, to będę w górnej połówce. Jeśli coś się posypie, to będę w dupie i powalczę co najwyżej o utrzymanie. Powodzenia, chłopaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja napiszę :)

 

Zacznę od tego, że Robina podebrałeś mi, byłem na niego mocno napalony na tamtym etapie draftu i czekałem na swój pick z nim zaznaczonym. Poza tym skomentuję jeszcze raz tego Lillarda, bo o mnie i moje zdanie chodzi w Twoim opisie - to nie jest kreator na którego liczysz, który uruchomi Leonarda i Plumlee, Lill to strzelec. A bez LMA i reszty piątki będzie miał utrudnione zadanie, bo obrona będzie się skupiała głównie na nim, nie ma komu go odciążyć. Wybór z jednej strony całkowicie rozumiem, ale z drugiej wolałbym postawić na Walla.

 

Teraz moja wesoła gromadka...

 

Wszedłem do draftu ok 13 minut przed startem, a tam czekała niespodzianka - #2 moja :R więc można było planować... Davis czy Curry, Curry czy Davis? Jasne było, że ten, który zostanie ;) więc ruszyliśmy...

 

1. (2) Stephen Curry (GS - PG,SG) - z mojej strony zdecydowany wybór, o nikim innym nie myślałem. Różne są tego powody, ale najważniejszy to taki, że nigdy go nie miałem i chciałem zobaczyć, co z tego wyjdzie i jak go można obudowywać.

 

2. (23) Paul George (Ind - SG,SF,PF) - jako fanboy numero uno nie mogłem go przepuścić przez palce, nie PG. Tutaj jeszcze żadnej taktyki nie wdrażałem, po prostu brałem tego, od którego wiele oczekuję. Po kontuzji wydaje się, że nie ma śladu, są szanse na konkretne staty w kilku kategoriach, szczególnie, że często będzie grał na 4. Liczę na mocne wsparcie.

 

3. (26) Blake Griffin (LAC - PF,C) - na tym etapie wiedziałem, że czas zacząć myśleć o balansie, a pod koszem dziura. Blake'a z tym numerkiem uważam za mały steal. Gość z pełną walizką punktów, zbiórek, dobre fg... jedyny minus to bloki, ale nad tym miałem jeszcze popracować w tym drafcie...

 

4. (47) DeAndre Jordan (LAC - C) - ... i trafił się Jordan z takim numerkiem, grzechem byłoby go nie brać w mojej sytuacji. Punkty już na tym etapie miałem fajnie nabite od mojego top 3, więc ten pick wydaje się idealnie pasować do reszty ze swoimi zbiórkami i blokami. Czaiłem się tutaj na Drumma lub Fava, ale z Jordana też się cieszę, idealnie trafiał w moje braki.

 

5. (50) Reggie Jackson (Det - PG,SG) - nie ukrywam, że wziąłem go sporo wcześniej, niż jego miejsce na liście, ale krótka linijka i wszystko będzie jasne: 17.6 - 9.2 - 4.7 na 43.6% w Pistons, 18.5 pts plus 8.7 as jako starter w zeszłym roku. Czyli po prostu liczę na coś podobnego na przestrzeni całego sezonu i mocne wsparcie dla lokomotywy Curry'ego w punktach i asystach.

 

6. (71) J.J. Redick (LAC - SG) - wsparcie w trójkach, poza tym nic nie kaleczy. Dobry pick.

 

7. (74) Michael Carter-Williams (Mil - PG) - tutaj się ocknąłem, że tak sobie stoję z stl... postanowiłem zaufać MCW i ręce, która go prowadzi, czyli Kiddowi. Nie obrażę się na jakieś 15-5-5 i chociaż 1.5 stl, taki grajek zawsze sięprzyda. Wahałem się między nim, a Paytonem, zdecydowało kilka punktów więcej tego pierwszego.

 

8. (95) Roy Hibbert (LAL - C) - podbicie bloków po raz kolejny. Roy to stały punkt moich składów co roku, baaaardzo rzadko nie mam go u siebie na pokładzie. Ogromna sympatia od zawsze + potrzeba bloków zrobiły swoje. I to był ostatni pick, który mi pasował do planu mniej lub bardziej, reszta to było branie po prostu starterów, którzy swoje powinni robić.

 

9. (98) Joe Johnson (Bkn - SG,SF) - 15 punktów przy jakiś 2 trójkach na mecz byłoby świetne. W dodatku nic nie psuje. Pick bardzo podobny do Redicka i liczę, że pogra chociaż to, co w ostatnich sezonach.

 

10. (119) Timofey Mozgov (Cle - C) - starter, CY, potrzebowałem wysokiego, co tu więcej gadać.

 

11. (122) John Henson (Mil - PF,C) - blokuje świetnie nawet z ławki, wsparcie.

 

12. (143) Courtney Lee (Mem - SG,SF) - sympatia i liczę, że zbliży się do tego, co grał na początku zeszłego sezonu, gdzie prezentował się bardzo fajnie. Oby startował.

 

13. (146) Jordan Hill (Ind - PF,C) - ostatni pick to prawie zawsze jest u mnie głównie sympatia. Lubię Hilla jeszcze od czasów Knicks, jak będzie starterem to coś zawsze mi dorzuci.

 

Jestem nawet zadowolony. Byle zdrowie dopisało, to utrzymanie będzie, a może nawet powalczę w górnej części tabeli.

 

Liczę też na większy ruch transferowy, niż w poprzednim sezonie... w zeszłym roku cała liga zrobiła chyba mniej transferów, niż ja sam przed dwoma laty :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ode mnie kilka zdań komentarza. Jakiejś wielkiej strategii nie miałem. Liczylem na wysoki pick, więc dostałem ostatni ;)

1. Klay Thompson

Tak jak napisałem wyżej ze wzgledu na niski nr postanowiłem, że wybiorą kogoś kto zapewni mi duży wpływ na jedną z categorii i padło na 3 Klaya.

2. LaMarcus Aldridge

Sobie myślę, ze może skoro Klay daje tez pkt to LMA zapewni mi wysokie miejsce w tym statsie i pomoże mi ze skutecznością z gry jak i z link przy dobrych reb i malej ilości strat

3. Victor Oladipo

Niski pick spowodował wybór Oladipo bo nie miałem PG. Mam nadzieje' ze trochę więcej asyst rozda przy mniejszej ilości strat i da parę steali.

4. Rudy Gay

Jeden z nielicznych zawodników NBA' którego imię i nazwisko moja kobieta wymieni :D no i przypieczetuje mi PTS oraz ft, które za chwile sobie popsuje :)

5.DeMarre Carroll

Dla 3 i steali.

6.Dwight Howard

W analizie teamu wyszło, że słabo wyglądają zbiórki, wiec skoro wcześniejsza piątka graczy wyglada świetnie pod względem ft to sobie myślę, że DH szybko to poprawi i blk i jakimś cudem nie będą go często faulowac :K

7.Kenneth Faried (Den - PF,C)

8. (85) Enes Kanter (OKC - C)

9. (108) Trey Burke (Uta - PG)

10. (109) Tony Parker (SA - PG)

11. (132) P.J. Tucker (Pho - SG,SF)

12. (133) Brandon Jennings (Det - PG)

13. (156) Dennis Schroder (Atl - PG)

Kolejne picki były mniej przemyślane bo alkohol i nasi kopacze zaczęli mnie dekoncentrować:) Farieda lubie i trener się zmienił bo Shaw miał inne niż moje odczucia względem jego, wiec licze, ze przy większych minutach będzie miał świetny sezon.

Kanter zrobi swoje tj. Reb, FG i parę blk.

Burke wygląda obiecująco w preseasons i może da parę asyst.

Parkera bramlem bo nadal uwazalem, ze ast stoją słabo.

PJ był świadomym wyborem bo minuty dostanie i steale da.

Ostatnia dwójka Schroeder i Jennings maja pomoc w ast/STL o ile grac będą w stanie.

Dramatu nie ma, szału tez nie. Nie wiem jak na tle innych wyglądam. Będę walczył i jak zwykle zamierzam być aktywny na FA i będę Was zasypywal trejdami glupimi i jeszcze glupszymi :P

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolej i na mnie

 

1. (9) Jimmy Butler (Chi - SG,SF) - w moich przewidywaniach miałem go na 9 miejscu, a że nikt do mnie nie spadł to Jimmy będzie napędzał moją ekipę

2. (16) Marc Gasol (Mem - C) - chciałem wybrać mocnego wysokiego aby mieć otwartą strategię na dalszą część draftu

3. (33) Jeff Teague (Atl - PG) - wybór przezorny bo widziałem, że wartościowi rozgrywający szybko się rozchodzą i dlatego Tig zawitał do drużyny. W ranku za sezon będzie pewnie niżej, ale chciałem się zabezpieczyć

4. (40) Danny Green (SA - SG,SF) - ideał do roto

5. (57) Tim Duncan (SA - PF,C) - nie chciałem go draftować, ale skoro obsunął się aż do takiego numeru to nie mogłem zmarnować okazji. Minuty i rola będą ograniczone ale solidne cyferki z pewnością dostarczy

6. (64) Tyson Chandler (Pho - C) - tu miałem największy dylemat. Mniej lub bardziej sprzed nosa zwinięto mi upatrzonych grajków więc postanowiłem wykonać podwójny manewr i wyrwać FG% Tysona aby zniwelować szkody, które wyrządzi mój ewentualny kolejny pick

7. (81) Ricky Rubio (Min - PG) - druga część wymyślonego naprędce niecnego planu :K

8. (88) Wesley Matthews (Dal - SG,SF) - ciężka kontuzja i nowe otoczenie, ale aż takiej obsuwy to się nie spodziewałem. Może się mylę ale to STEAL

9. (105) David Lee (Bos - PF,C) - Boston napakowany pod koszem ale nikt z obecnych nie przekonuje umiejętnościami. David swoje potrafi i ma duże szanse na bounce back year. W 9 rundzie to żadne ryzyko a nagroda może być satysfakcjonująca

10. (112) Luol Deng (Mia - SF,PF) - przyzwoite uzupełnienie rotacji i tyle

11. (129) Jose Calderon (NY - PG) - sezon powinien zacząć w S5, a że brakowało mi trójek i asyst to Jose dostanie szansę ;)

12. (136) Kentavious Caldwell-Pope (Det - SG) - chciałem wzmocnić trójki. Chłop młody to powinien zrobić postęp, jeśli nie to pożegnam się z nim bez żalu

13. (153) Mo Williams (Cle - PG,SG) - do stycznia będzie hasał na parkiecie sporo minut. W zeszłym sezonie przyniósł mi sporo radości swoją grą i w ten sposób mu się odwdzięczam ;)

 

Skład wybrałem dość zachowawczo. Chciałem w tym sezonie uniknąć połamańców aby nie powtórzyć koszmaru poprzedniego sezonu ale wężyk jak widać na powyższym obrazku nie zawsze na to pozwala. Będę drżał o zdrowie moich picków z rund 6-8. Czy jest to skład na zwycięstwo? Nie wiem. Z pewnością jest konkurencyjny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może i ja powspominam wczorajszy wieczór :)

 

W zeszłorocznym (drugoligowym) drafcie wszystko ułożyło się w jakąś sensowną całość. W pierwszoligowym towarzystwie chyba było jednak trudniej i raczej żadnych steali nie udało się wyrwać (ewentualnie Otto), kolejni upatrzeni gracze znikali natomiast tuż przed moimi wyborami...

 

High Flying Circus

 

1. (4) Chris Paul (LAC - PG) - raczej zbyt ostrożny wybór i trzeba było brać tego Hardena, który dałby dużo większego statystycznego kopa na dobry początek. Paul jednak jest niezawodny od lat i jeżeli ominą go jakieś poważniejsze kontuzję, na pewno dostanę pierwszorundowe statystyki.

2. (21) Al Horford (Atl - PF,C) - kolejny mało spektakularny pick, niczego mniej ani więcej niż się spodziewam, nie będzie. Drobne życzenie - aby rzuty wolne Ala pozostały na poziomie 75% i może podciągniecie średniej zdobywanych punktów do 17. Szczerze jednak, miał być Gasol, ale się nie ostał.

3. (28) Gordon Hayward (Uta - SG,SF) - skoro nie brałem drugiego rozgrywającego, chciałem dobrze asystującego SG/SF, a dzięki wyborowi Haywarda te zamierzenia udało się zrealizować. Pomoże praktycznie we wszystkich kategoriach, nie psując przy tym mocno FG% (niech tylko utrzyma przyzwoite 44,5 z zeszłego sezonu). Liczę, że towarzystwo Burksa nie wpłynie znacząco na obniżenie statsów.

4. (45) Karl-Anthony Towns (Min - C) - dotychczas było spokojnie, to się wyrwałem z Townsem :) Celem był kolejny potrafiący blokować (1,5 b/g) center, dobrze wykonujący rzuty osobiste. Trudno mi prognozować, jakie KAT liczby wykręci, ale żeby ten pick okazał się udanym, musiałby zanotować podobny sezon do debiutanckiego A. Davisa. Według mnie jest w stanie tego dokonać.

5. (52) Nicolas Batum (Cha - SG,SF) - do renesansu formy Batuma przekonany nie jestem, ale na tym etapie draftu odniosłem wrażenie, że brakuje praktycznie wszystkiego :), a że Batum wszystko dostarczyć może, nie był to trudny wybór. Najistotniejsza dla mojego teamu będzie poprawa FG% i utrzymanie dobrej średniej asyst.

6. (69) Andrew Wiggins (Min - SG,SF) - wahałem się między skompletowaniem frontcourtu wilków (Dieng) a Wigginsem, postawiłem na zeszłorocznego ROTY. Ryzykowny pick, bo "floor" Wigginsa jest dużo niżej, ale w chwili decyzji szczególnie podpadł mi niedobór punktów, bo nikt z moich poprzednich picków dwudziestu na mecz nie przekroczy. W planie miałem więc wzięcie Wigginsa, bo z każdą rundą szanse na 18-19 punktów w połączeniu z solidnością w pozostałych statystykach i sporym upsidem, wyraźnie maleją. Martwienie się o wsparcie statystyk wysokich zostawiłem sobie na kolejne rundy (Hibbert, R.Lopez).

7. (76) Bradley Beal (Was - SG) - w tym momencie do mojej drużyny miał zawitać pożądany przez co najmniej połowę naszej ligi Robin Lopez ;) Natknąłem się jednak na Beal'a, zauważyłem że kiepsko u mnie z trójkami, przypomniałem sobie o zeszłorocznych PO, no i poszło...

8. (93) Jusuf Nurkic (Den - C) - tutaj już musiał być zbierający i blokujący center. Tydzień czy dwa na rozpoczęcie sezonu Nurkic może się spóźnić, oby tylko w tym czasie w s5 nie zadomowił się konkurujący z nim Lauvergne;)

9. (100) C.J. McCollum (Por - PG,SG) - bardzo późno na drugiego rozgrywającego, ale czekam na przełomowy sezon McColluma. Oby wskaźnikiem jego możliwości były statystyki z kwietnia. W zeszłym sezonie im więcej rzucał, tym celniej mu to wychodziło, mam więc nadzieję że te kilkanaście rzutów dostanie, to i o skuteczność nie będę musiał się martwić :) Powinien być przydatnym strzelcem, który oprócz punktów, trójek i zadowalających procentów, trochę też pokradnie.

10. (117) D'Angelo Russell (LAL - PG) - potrzebowałem jeszcze jednego rozgrywającego. Zanosi się na to, że w Lakersach Russell będzie starterem, ale oczekiwania wobec niego ciężko sprecyzować. Spodziewam się jedynie koszmarnej skuteczności z gry, ciekawe czy reszta statystyk wynagrodzi mi ją na tyle, aby DAR mimo wszystko okazał się przydatnym zawodnikiem.

11. (124) Otto Porter (Was - SF) - trzecia opcja w Wizards, niby preseason dopiero się zaczął, ale wygląda na to że po odejściu Pierce'a jest gotowy na poważniejszą rolę w drużynie.

12. (141) Al-Farouq Aminu (Por - SF,PF) - będzie w Portland starterem, w założeniu ma oczywiście stanowić głównie defensywne wsparcie ( liczę na coś w stylu: 10 PPG, 45 FG%, 75 FT%, 7 zbiórek, blok i przechwyt)

13. (148) Myles Turner (Ind - C) - pomysł z graniem PG na czwórce sprawia, że do rozdysponowania na PF/C wiele minut w Pacers nie zostaje, jednak klasa graczy którzy na te minuty liczą daje na pewno Turnerowi nadzieję. Jeżeli wywalczy 25 na mecz, na pewno z niego skorzystam, bo bloków i zbiórek trochę dołoży, nie wpływając negatywnie na inne kategorie.

 

Życzę powodzenia pawie wszystkim, bo te 3 drużyny jednak będę się jakoś starał wyprzedzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legend

1. (1) Anthony Davis (NO - PF,C) - bez komentarza.

2. (24) Mike Conley (Mem - PG) - tutaj zastanawiałem się jeszcze nad PG z Toronto, ale uznałem Mike za bezpieczniejszą opcję.

3. (25) Chris Bosh (Mia - PF,C) - tutaj liczę, że w tym roku już nie będzie problemów ze zdrowiem i może Bosh będzie pierwszą opcją w Miami, wszystko jest, nawet 3PT.

4. (48) Tobias Harris (Orl - SF,PF) - Minuty na pewno dostanie, dalszy progres wskazany, solidne procenty z gry.

5. (49) Trevor Ariza (Hou - SG,SF) - Cały czas w Houston ważna opcja ofensywno/defensywna, wystarczy, że będzie robił to samo co rok temu.

6. (72) Ty Lawson (Hou - PG) - Liczę na odbudowę tego gracza w HOU, dużo asyst i stl.

7. (73) Zach Randolph (Mem - PF,C) - wysoki bez bloków, jedyna wada okrągłego Zacha.

8. (96) Kobe Bryant (LAL - SG,SF) - low risk, high return możliwe.

9. (97) Jarrett Jack (Bkn - PG,SG) - Pierwszy PG na Brooklynie, myślę, że Jack pokaże w tym sezonie, że całkowicie na to zasłużył.

10. (120) Arron Afflalo (NY - SG,SF) - podobnie jak przy Ty, liczę na odbudowanie formy w NY. Druga opcja ofensywna.

11. (121) Frank Kaminsky (Cha - C) - Big Al zagrał w zeszłym sezonie 65 meczy, może w tym czas na 50? ;) Podobno Frank jest NBA ready, obaczymy.

12. (144) Steven Adams (OKC - C) - S5?, niech nie spierdoli FT%, zbierze coś z tablicy plus kilka czapek i więcej nie potrzebuje.

13. (145) Jeremy Lin (Cha - PG,SG) - Tutaj dużo minut z ławki, a pewnie i kilka/kilkanaście w S5.

Może Jeremy będzie chciał zagrzać miejsce na dłużej w Cha i pokaże, że Linmania z NY jest nadal możliwa.

 

Generalnie jestem zadowolony, aczkolwiek po wyborze Davisa trochę zapomniałem o blokach.

Jest dużo potencjału na FA plus ewentualne wymiany i może być dobrze, liczę na pudło.

 

Pozdro

KNT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×