Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
Andrew23

[2009/2010] Draft/rozgrywki - liga B H2H Yahoo

Polecane posty

Takie prognozy, które wrzuciłem w naszej lidze dla dwóch meczapów to - jak wspomniałem - tylko jakieś przybliżenie oparte m.in. na danych historycznych oraz na uproszczeniu. Zdecydowanie wystarczy więc zwyczajna średnia arytmetyczna (dla kategorii procentowych) oraz suma (dla kategorii punktowych). Na cele porównania z lekkim przymrużeniem oka to aż nadto :)

 

Czy yahoo do ostatecznego wyniku meczapu liczy sobie średnią ważoną z całego tygodnia dla danej drużyny? Nie wiem bo nigdy nie sprawdzałem. To ma oczywiście sens bo w ten sposób warto mieć w składzie graczy rzucających dużo na wysokiej skuteczności. W przeciwnym wypadku jednakowo na kategorie procentowe wpływał by gracz trafiający 5 rzutów w meczu i ten, który zalicza ich 50 - obaj na jednakowej jednostkowej wydajności :)

 

Tak czy inaczej to fajna zabawa - pomysł na takie zestawienia (podobne - tam jest ranking) dla lig FP już jest więc starałem się wykminić coś dla lig h2h. Jak pisałem - być może uda się tą czynność zautomatyzować by porównania (wszelkiego rodzaju) były tylko w zasadzie do skopiowania i wklejenia na forum. Robienie tego ręcznie bankowo zniechęci :) Pamiętajcie o tym, że zestawienie należy zrobić przed każdą kolejką, dla każdej drużyny no i że zestawienia różnią się dla jednej drużyny pomiędzy poszczególnymi tygodniami (ze względu na zmiany w składzie; nie można więc zrobić tego raz np. przed startem sezonu a potem tylko zestawiać dane drużyn dla meczapu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Cieglo oczywiscie zgadzam sie z Toba, ze sa to jakies dane porownawcze, na ktore uwazam trzeba spojrzec z lekkim przymruzeniem oka, aczkolwiek zawsze cos ciekawego z takiego zestawienia mozna wyciagnac. Ja ogolnie lubuje sie w statystykach i jako material porownawczy takie zestawienie nie ma dla mnie zbyt duzej wartosci uzytkowej (tym bardziej, ze jezeli ktos wybral do skladu rookie, albo nie daj boze 2 rookies to wtedy jego sumaryczne wyniki beda duzo nizsze, bo jakby nie bylo rookies maja "0" w kazdej statystyce za zeszly sezon). Ale tak jak powiedzialem wczesniej takie zestawienie zawsze zawiera w sobie troche informacji, pokazujac chocby statystyki na ktore dany gracz kladzie najwiekszt nacisk, takze popieram ta inicjatywe :)

 

Pozdro,

Zmija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się przerzuca całą topkę do Excela i samo się liczy.

Ale jak nie to nie, też nie będę liczył. :D

 

Sie nie umieją bawić, ale jak się sprężę to się porównam z bogansem.

Po małej pyskówce na drafcie chyba bez urazy będzie tym razem, mogę?

W kolejności: Nalesnick : bogans = wygrywający

 

FG% - 0,4805 : 0,4740 = Nalesnick

FT% - 0,7749 : 0,7763 = bogans

3PTM - 966 : 949 = Nalesnick (ale raczej bardziej bogans, bo ma rookich PG, a oni lubia za 3 miotać)

PTS - 13 620 : 11 305 = Nalesnick (raczej rookie nie dogonią, bo u Nalesnicka tez jest jeden - Griffin)

REB - 5 011 : 5 322 = bogans (rookie Griffin może jednak pomóc)

AST - 2 992 : 2 331 = Nalesnick (dwóch rookie bogansa - kto wie)

ST - 1 092 : 826 = Nalesnick (rookie bogansa będą gonić, ale tyle raczej nie nadrobią)

BLK - 588 : 591 = bogans (ale przy Griffinie na pewno Nalesnick bogansa przegoni)

TO - 1 579 : 1457 = (raczej pewne punkty bogansa, chociaz CI PG rookie, kto wie)

Reasumując po kolei po kategoriach:

1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4

Przy czym w kategoriach niektórych tak blisko że na pewno będą zacięte mecze :D

 

P.S.

Jakby się ktoś chciał porównać - pisać, fajna zabawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

hehe spoko Nalesnik :) tylko nie wiem jak liczyles bo jeszcze nie obsadzilem wszystkich pozycji. hawes nie gra ostatnio w s5, chalmers gral padake w pre wiec narazie jestem w dupie :R sezon traktuje rekreacyjnie bo chyba nie wygram :P

 

chetnie pozyskam jakiegos blokujacego jezeli komus zbedny. moge dac jakiegos trojkowicza typu Rysiek czy JR Smith lub Lova jak ktos chce zbiorek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem wszystkich i wszystkie ich staty.

Pewnie że to tylko teoria, bo czasami trzeba będzie wybierać, czasami kontuzja, poza tym sezon sezonowi nierówny.

Ale to tylko zabawa na podstawie liczb z poprzedniego sezonu.

A skoro jako jedyny odezwał się knt, to chwile później porównam się z nim :D

akurat jest z naszej dywizji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)

cóż, nie wypadło najlepiej dlatego jak tylko coś znajdziesz nie tak w moich wyliczeniach to pisz

A masz kilku z mojej listy życzeń więc myślałem że mnie pobijesz na głowę

Ale nie jest tak źle.

A oto i wyliczenia: ;)

 

W kolejności: Nalesnick (PseudoSonics) : kmt (DyDyr) = wygrywający

 

FG% - 0,4805 : 0,4632 = Nalesnick (plus rookie Griffin)

FT% - 0,7749 : 0,8153 = kmt (minus rookie Griffin - tym bardziej kmt)

3PTM - 966 : 1 034 = kmt

PTS - 13 620 : 14 195 = Nalesnick (bo rookie Griffin pomoże)

REB - 5 011 : 4 597 = Nalesnick (plus rookie Griffin)

AST - 2 992 : 2 740 = Nalesnick

ST - 1 092 : 976 = Nalesnick

BLK - 588 : 399 = Nalesnick (plus rookie Griffin)

TO - 1 579 : 1 532 = kmt

 

Reasumując po kolei po kategoriach:

1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kolejności: Nalesnick (PseudoSonics) : Figrin (Katarzynka Torun) = wygrywający

 

FG% - 0,4805 : 0,4693 = Nalesnick (plus rookie Griffin)

FT% - 0,7749 : 0,7792 = Figrin (minus rookie Griffin plus rookie Curry- tym bardziej Figrin)

3PTM - 966 : 894 = Figrin (plus rookie Curry - powiedzmy że Figrin jednak)

PTS - 13 620 : 13 730 = Nalesnick (powiedzmy że rookie Griffin bardziej pomoże niż Curry)

REB - 5 011 : 4 440 = Nalesnick (plus rookie Griffin)

AST - 2 992 : 3 169 = Figrin (plus jeszcze Curry)

ST - 1 092 : 729 = Nalesnick(chyba Curry tego nie nadrobi)

BLK - 588 : 459 = Nalesnick (plus rookie Griffin)

TO - 1 579 : 1 621 = Nalesnick (raczej obrońcy mają więcej strat niż forwardy więc rookies nie pomogą)

 

Reasumując po kolei po kategoriach:

1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 6:3

 

Kategorie 3 i 4 tak wyrównane że rozłożyłem je remisowo, ale może być różnie.

No i zaciekawiła mnie pozycja PF u Figrina - ale to już jego problem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kolejności: Nalesnick(PseudoSonics) : pitrekk (murzynskie czarnuchy) (Katarzynka Torun) = wygrywający

 

FG% - 0,4805 : 0,4817 = Nalesnick (bo raczej rookie Griffin pomoże)

FT% - 0,7749 : 0,8082 = pitrekk

3PTM - 966 : 891 = Nalesnick (chyba że dłużej pogra niż ostatnio Josh)

PTS - 13 620 : 13 730 = pitrekk (powiedzmy że rookie Griffin nie da rady w tym sezonie więcej grającym Joshowi i Kevinowi

REB - 5 011 : 5 323 = pitrekk (ale rookie Griffin może to odwrócić)

AST - 2 992 : 3 121 = pitrekk

ST - 1 092 : 921 = Nalesnick

BLK - 588 : 614 = Nalesnick (kolejna kategoria gdzie Griffin może przeciążyć zatem z dwóch jedną robie dla Nalesnicka)

TO - 1 579 : 1 709 = Nalesnick (raczej strat przybędzie jak KG czy JH będą grac więcej)

 

Reasumując po kolei po kategoriach:

1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4, 3:4, 4:4, 5:4

 

Podsumowując: tak wiele równych kategorii że równie dobrze może być 7:2 lub 2:7

Dla piterkka ważne co pokażą Josh Howard i Kevin Garnett - mają potencjał, tylko czy Josh wytrzyma zdrowo - bo już sezonu nie rozpocznie.

Dla Nalesnicka Griffin wielka nadzieja i spory potencjał - jak wypali bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem Griffin nie połamał się na co najmniej 6 tygodni... Wtedy Naleśnik musisz mocno skorygować swoje wyliczenia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nalesnik a czy moglbys zrobic jeszcze takie zestawienie z moja druzyna bo jestem ciekawy spojrzenia kogos innego na moj sklad i jakiejs ogolnej analizy :)

Dzieki z gory :)

 

Pzdr,

ZMIJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Nalesnick, pozwole sie z powyzsza analiza nie zgodzic. wedlug mojej analizy bedzie 6-3 dla mnie:)) te liczby to srednie statsy na jednego gracza na jeden mecz. skutecznosci uwzgledniaja rozna ilosci rzucanych rzutow przez kazdego gracza.

>

 

a juz niedlugo zobaczymy jak teoria (a moze raczej historia) ma sie do praktyki;))

 

pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o Ciebie Zmijor to narazie wyglada to na 5-4 dla Ciebie ale zapowiadam juz teraz ze bez walki sie nie poddam;))

 

PTS RPG APG STPG BLKPG FG% FT% 3PM TO

murzynskie czarnuchy 15,59 6,12 3,47 1,05 0,72 47,4% 80,7% 0,98 1,93

Old'n'Dirty ZMIJOWCE 15,27 5,86 2,86 1,09 0,93 48,6% 77,9% 0,99 1,81

 

ps. wiem ze troche to nieczytelne ale nie chce mi sie przepisywac a nie wiem jak to cholerstwo w lepszym formacie wkleic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wg mojej analizy po jednej rundzie (kazdy z kazdym - 99 meczy) tabela powinna wygladac tak:

TEAM W L

murzynskie czarnuchy 63 36

Old'n'Dirty ZMIJOWCE 61 38

DyrDyr 58 41

PseudoSonics 57 42

it's game time 53 46

Pogromcy Donkow 50 49

Chrzeszczyrzeworzyce 50 49

Chicken Team 48 51

Katarzynka Torun 45 54

Sylar's Team 41 58

High Flying Circus 2 33 66

Miami Pafsen 31 68

 

nie ukrywam ze nie obrazilbym sie gdyby tak bylo. Jestem bardzo ciekaw na ile to sie przelozy na rzeczywistosc...wiadomo, że zmiennych jest bardzo duzo (kontuzje, spadki i zwyzki formy, zawieszenia, debiutanci).

 

JUŻ ZA KILKA GODZIN STARTUJEMY!!!!:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie Nalesnick, pozwole sie z powyzsza analiza nie zgodzic. wedlug mojej analizy bedzie 6-3 dla mnie:)) te liczby to srednie statsy na jednego gracza na jeden mecz. skutecznosci uwzgledniaja rozna ilosci rzucanych rzutow przez kazdego gracza.

 

Wszystko jest to samo praktycznie

Tylko że mój Griffin ma wszędzie zera więc ja uwzględniłem troszke jego staty.

Teraz po tej kontuzji może niepotrzebnie ale i Josh chyba zacznie sezon na ławie, także to wszystko tylko teoria.

A jak zauważyłeś na końcu zaznaczyłem, że równie dobrze może być 7:2 dla Ciebie lub 7:2 dla mnie tyle zaciętych kategorii jest.

 

Zmija: zrobie to jutro bo w pracy mam to w arkuszu naniesione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moje usmieszki mialy oznaczac ze traktuje te wszystkie 'prognozy' z przymruzeniem oka:) jeszcze 3h do pierwszego meczu sezonu!!!!:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

tu sa wogole jakies limity na dana pozycje?? np PG moze rozegrac 82 itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, no co Ty?

nie ma limitów (chyba że nie w ten temat się wpisałeś i chciałeś pisać w lidze FP)

jest tylko czasami limit pozycji danego dnia ograniczający liczbe punktujących

niestety mam to w tym tygodniu ze dwa razy :/

 

A jak zadowoleni ze swoich?

Ja średnio, ale cieszę się że Boston rozpoczął spacer w kierunku .... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Especially for Zmija

 

W kolejności: Nalesnick (PseudoSonics) : tpapaj vel Zmija aka ... (Old'n'Dirty ZMIJOWCE) = wygrywający

 

FG% - 0,4805 : 0,4835 = Zmija (plus rookie Griffin, kto wie ale raczej Zmija)

FT% - 0,7749 : 0,7936 = Zmija

3PTM - 966 : 956 = Nalesnick (ale taka minimalna różnica że ...)

PTS - 13 620 : 13 713 = Nalesnick (bo rookie Griffin pomoże)

REB - 5 011 : 4 778 = Nalesnick (plus rookie Griffin)

AST - 2 992 : 2 774 = Nalesnick

ST - 1 092 : 989 = Nalesnick

BLK - 588 : 711 = Zmija (plus rookie Griffin - chyba nie da rady pomóc)

TO - 1 579 : 1 675 = Nalesnick

 

Reasumując po kolei po kategoriach:

0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nalesnick dzieki za analize, oczywiscie z wynikiem kategorycznie sie nie zgadzam, ale dobrze jest czasem zobaczyc krytyczne oceny wlasnego skladu ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie prognoza wyniku a tylko czyste cyferki na podstawie "historycznych" danych.

Wynik może byc diametralnie różny ale w oparciu o te historyczne dane tak wychodzi.

Jedynie fakt brak statow Griffina powoduje że można coś kombinować.

Tak czy inaczej do zobaczenia na parkiecie. :D

Powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×