Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

[2010/2011] Spotkanie organizacyjne - Liga Budżetowa

Jaką formułę rozgrywek preferujesz?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką formułę rozgrywek preferujesz?

    • Roto
      1
    • Head to head
      12
    • Fantasy points
      8


Polecane posty

Zgadzam się. Z mojej praktyki wynika, że jeszcze nigdy się to nie udało, ale nie szkodzi spróbować. Jeśli wszyscy klepną np. zaproponowany czwartek - jesteśmy w domu.

 

PS. W lidze brakuje nam żyrasa, Benona oraz Gerarda. Listę aktualizuję w pierwszym poście wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w przyszłym tygodniu draft pasuje praktycznie w każdy dzień, byle nie o 23.00 please!

Rano muszę o 6 wstać do roboty, 20 - 21.00 byłaby dużo odpowiedniejsza ;-)

 

PS: Komisarzu wysłałem pw do Ciebie gdzie szukać namiarów ligi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram Gerarda. Draft o 23 w środku tygodnia to chory pomysł. Niektórzy naprawdę od rana pracują.

 

Też wolałbym weekend, ale generalnie pasuje mi i wtorek i czwartek o podanych godzinach.

 

Mam kilka pytań donośnie ustawień Ligi (przejrzałem league settings):

1) czy załączone jest FAAB?

2) Jeśli FAAB jest załączone, to:

Skoro nie ma waivers i wszyscy są dostępni z listy FA to po co dolary na FA? (tzw. FAAB)?

3) Czy gracze przychodzą od razu czy tylko w oznaczonym dniu tygodnia?

4) Co znaczy: "Weekly Deadline: Daily - Tomorrow" ?

5) Rotować w składzie mogę codziennie czy co tydzień?

 

Pozdrawiam

fly guy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dostosuję - jedyna przeszkoda to może być draft w innych ligach, gdzie termin jest już ustalony. Póki co oba terminy dla mnie grają...

Pozdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to róbmy ten czwartek, co? Niektórym nie robi żadnej różnicy, niektórym robi dużą na plus, a do tej pory nikt się nie zadeklarował przeciwko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie czwartek to super.

 

Cieglo bedzie musiał zmienic ustawienia ligi, bo nastawił opcję "no waivers".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia ligi zmienione. Dodatkowo ustawiłem zmiany daily-today.

 

Co do terminu draftu to może faktycznie to słuszna koncepcja by podążać ścieżką "braku sprzeciwu". Proponujemy zatem termin alternatywny tj. 7 października (czwartek) godz. 21:00.

 

Jeśli faktycznie okaże się, że nie będzie sprzeciwów to manewr będzie udany. Czekamy na głosy (lub ich brak, co oznacza zgodę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Środa, 6.10 by pasowała a nie jestem pewien czy dotarłbym na draft w czwartek, więc tak nie bardzo mi to odpowiada. Może jednak udałoby się to zrobić w środę? Z tego co widzę GRB i Bulek mają sprzeciwy jedynie co do wtorku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do środy to mi ona też srednio pasuje, dlatego napisałem, poniedziałek, czwartek lub piątek :H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dla mnie środa to też najlepszy z zaproponowanych terminów!!! czwartek całkowicie odpada! jeżeli draft będzie w czwartek to mnie napenwo nie będzie. Już ten wtorek jest lepszy.

 

KNT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm Nie chciałbym sie wtracac w ustalania draftu ale ciagle nam brakuje 1 osoby. Liga nie ruszy jesli nie bedzie parzysta liczba.

 

Co do draftu to dal mnie to obojetne czy wtorek/sroda/czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie faworytem jest jednak wciąż najbliższy wtorek. Ci którym ten termin pasuje tak sobie (czyli z bólami ale mogą być) nie akceptują z kolei terminów zastępczych (a to czwartek a to środa jest wykluczona). Można więc uznać, że dołączamy ich do grona zwolenników wtorkowego terminu.

 

Jeśli nie wydarzy się rewolucja i sprzeciwu nie zgłosi większa ilość osób pozostaną nam dwie opcje:

1. Jedziemy z draftem we wtorek 5go, godz. 20.30,

2. odwlekamy draft i próbujemy podejścia w kolejnym (kolejnych) tygodniu (tylko czy to daje nam faktycznie lepszą szansę na obecność większej liczby uczestników jak w przypadku opcji 1.? Nie sądzę).

 

Zobaczymy co wydarzy się do wieczora dzisiaj. Wtedy też podejmę decyzję. Brakująca osoba oczywiście musi dołączyć - z tego co widzę jest to żyras. Mam nadzieję, że opamięta się o czasie i nie trzeba będzie szukać nikogo na jego miejsce.

 

PS. Zwolennicy terminu wtorkowego (UZB - uczestnictwo z bólami :) ): Nalesnick, szogo, Chicken, Pafsen, fly guy, GRB (UZB), Andrew 23, knt (UZB), Dariomeus, Gerard, Benon, cieglo

 

Zdecydowanie przeciwko: bulek

 

Mamy więc 12 osób za i tylko jedną przeciw. 3 osoby się nie wypowiedziały. Jeśli się wypowiedzą i będą zdecydowanie na nie - będzie to łącznie 25% liczby uczestników, poziom nadający się na veto - wtedy ewentualnie będziemy dumać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieglo, nie uwazasz ze najlepiej jest dac termin, żeby wszyscy mogli być? czemu się upierac na ten wtorek - ja naprawdę jestem ogólnie dostępny, ale ten termin mi cholernie nie pasuje. A draft aukcyjny to przeciez draft, na którym kazdy grajacy uczestnik musi być, przeciez yahoo mi żadnego typka nbie przydzieli!

 

Myślałem, że o to chodzi, by znaleźć najbardziej dogodny termin dla wszystkich, ale widocznie się pomyliłem...

 

Czwartkowy termin nie odpowiada knt i słusznie zrezygnowalismy z tego pomysłu. Dlaczego wiec sie upierac przy wtorku, który nie pasuje z kolei mi?! Imho to naprawdę nie jest fair.

 

Zresztą uważam tak - poszukajmy w przyszłym tygodniu. Myślę, że jak sie chce, to sie znajdzie termin pasujący wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktokolwiek z was brał udział w mockdrafcie z niepełną liczbą uczestników - ja brałem i mogę tylko powiedzieć, że tryb auto całowicie psuje zabawę i często wypacza realną wartość zawodnika. Zdecydowanie popieram kolegę Bulka i uważam, że powinniśmy do skutku szukać terminu dogodnego dla wszystkich.

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Benon za poparcie :) Może Cieglo to weźmie pod uwagę.

 

Od czwartku z wyjątkiem soboty jestem ogólnie dostępny. Także w przyszłym tygodniu jeśli chodzi o moją osobę nie ma problema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości - na Yahoo jest możliwość ustawienia max. pułapu cenowego na każdego zawodnika i komputer będzie licytował za nieobecnego do wskazanej kwoty. Przynajmniej w teorii jest taka możliwość, bo jak na razie nikt się nie wypowiadał kto coś takiego testował. Oczywiście zawsze lepiej jest być obecnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań donośnie ustawień Ligi (przejrzałem league settings):

1) czy załączone jest FAAB?

2) Jeśli FAAB jest załączone, to:

Skoro nie ma waivers i wszyscy są dostępni z listy FA to po co dolary na FA? (tzw. FAAB)?

 

Jest FAAB i jest 1dniowy waiver. Nie wiem tylko ile dolców będzie na FAAB.

 

3) Czy gracze przychodzą od razu czy tylko w oznaczonym dniu tygodnia?

4) Co znaczy: "Weekly Deadline: Daily - Tomorrow" ?

5) Rotować w składzie mogę codziennie czy co tydzień?

 

Z tego co widzę to gramy na Daily - Today czyli zmiany w składzie wchodzą w życie od razu, a rotować można w każdej chwili bez limitu na FA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bulek: nie zrozum mnie źle - ja niczego tak nie chcę jak kompletu na drafcie. Tyle, że z mojego doświadczenia (a to nie pierwszy mój sezon na stanowisku komisha) wynika, że niełatwo jest zebrać tyle osób o jednej porze (nie zdarzyło mi się to jeszcze i nie wiem czy na forum znajdziemy wiele osób, które kiedyś miały to szczęście). Stan na tę chwilę to tak naprawdę jeden z lepszych wyników jeśli chodzi o potencjalną frekwencję.

 

Trzeba brać pod uwagę także inne drafty, w których wielu z nas uczestniczy i które mogą uniemożliwić obecność. Wielu nie odpowiadają soboty. Liczba dostępnych terminów niebezpiecznie się kurczy. Jeśli poczekamy do kolejnego tygodnia możemy mieć podobną sytuację (o ile potwierdzi aż tyle osób) tyle, że zamiast Ciebie - nie będzie uczestniczył ktoś inny. Wtedy będzie ten sam problem i szukać dogodnego terminu będziemy bez końca. Zrobimy dobrze jednemu, zaryzykujemy nieobecność wielu. Jeśli chodzi o knt - problematyczny a realny jest dla niego wtorek - alternatywy w postaci czwartku/środy nie pasowały wszystkim.

 

Fakty są nieubłagane - tylko jedna osoba nie akceptuje ustalonego terminu draftu. W moim mniemaniu to cholernie dobry wynik, szczególnie, że liga do małych nie należy. Przykro mi, że trafia akurat na Ciebie ale to poniekąd rzeczywistość fantasy i trzeba się z tym liczyć. Pozostaje przygotować dobrą listę rankingową. W zeszłym sezonie w jednej z lig miałem identyczny problem.

 

Trzymamy się zatem terminu następującego: 5 października (najbliższy wtorek) godz. 20.30.

 

----------------------

 

Problemem jest brak odzewu od żyrasa. Zaczynamy więc szukać kogoś na jego miejsce. Jeśli znajdzie się chętny i do jutra do wieczora nie zgłosi się sprawca zamieszania - jedziemy z koksem bez niego.

 

Co do ustawień w lidze:

- jest FAAB więc limity są,

- budżet na draft to standardowe 200$ (dla tej wartości podawane są średnie z wszystkich draftów, do których można równać),

- waiver ustawiony na 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry Cieglo ale jesli juz zapraszasz ludzi do ligi z e-nba to wg mnie powienienes brac pod wzgląd ich opinie.

 

Zaproponowałes jakis termin w następnym tygodniu? Zrobiłes cos w tym kierunku zeby wszyscy mogli? Nie, poszłes po najmniejszej linii oporu.

 

Jeżeli juz zaprasza sie ludzi z innego forum, to powinno sie traktować ich tak samo jak innych. Ja tak się nie czuje. Wtorek nie pasuje mi, czwartek nie pasuje knt. Po cholerę ten wtorek? Sorry za słowa teraz, ale prawda jest taka - zaproponuj jakis inny termin, zobaczymy, moze sie uda wszystkich zgromadzić, ale nie gadaj ze nie ma takiej mozliwosci! Bo tego kurde nie wiesz!

 

Przykro mi ze powstają tu kwasy, ale akurat nie ja tego chciałem.

 

Zaklikaj na gg 12068486, jesli chcesz się dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a teraz na spokojnie.

 

Jestem zdania, że trzeba choć spróbować znaleźc alternatywny termin. To nic nie kosztuje. Zwłaszcza, że ja, tak jak już wczesniej napisałem, w nastepnym tygodniu jestem szeroko dostępny. Innym też pasują, z tego co czytałem, większość dni powszednich.

 

No to już tyle ode mnie, myślę, że wyraziłem jasno swoją opinię i nie powinieneś miec zbędnych pretensji za parę słów prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak tylko niewinnie wtrącę, że nie ma czegoś takiego jak "najmniejsza linia oporu".

 

A tak w ogóle, to Bulek - zrezygnuj z budżetowej i będziemy mieli parzyście. Zagramy sobie w 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linia najmniejszego oporu - teraz dobrze?

 

Cos myśle, ze wam to akurat na rękę byłoby. Ale ja poczekam na Cieglo, zresztą myśle, że to jest kwestia do wyjaśnienia między nami dwoma. Przy czym niekoniecznie na forum, ale to już naprawdę nie ode mnie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieglo ma w jednym rację- nie spotkałem się z przypadkiem ,żeby wszystkim pasował termin draftu w lidze minimum 10-osobowej. Zawsze komuś jakiś dzień/godzina nie pasuje. Generalnie czasu do rozpoczęcia rozgrywek jest dużo i można kombinować coś innego, ale jeśli wszystkim konkretny termin będzie pasował - to się zdziwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - ja gram juz pare sezonów i było własnie odwrotnie - rzadko spotykałem z przypadkiem, w którym kogoś zabrakło. A jeśli już, to wynikało to dosłownie w ostatniej chwili, ale przecież takie przypadki się zdarzają.

 

Ja uważam, że taka możliwośc jak najbardziej istnieje. Wystarczy tylko chcieć, po prostu spróbowac zaproponowac inny termin - w koncu czasu jest jeszcze dużo. Nie upieram się co do czwartku - knt nie może, ok, ja to rozumiem. Ale mogę mieć uzasadniony, wydaje mi sie, żal, za brak zaproponowania znalezienia alternatywnych rozwiązań, tak, jakby nba zaczynało rozgrywki juz w ten piątek. A wszyscy wiemy, że tak przecież nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×