Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

Ranking metod draftowania

Ranking metod draftowania  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ranking metod draftowania

    • Aukcja
      13
    • Wąż
      8


Polecane posty

Moim zdaniem, zdecydowanie aukcja. Jest wymagająca i ekscytująca. Trzeba być elastycznym, przewidującym i zdecydowanym. Wąż się umywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wąż jest bardziej emocjonujący i daje namiastkę klimatu prawdziwego draftu w nba. Aukcja to już bardziej chłodne kalkulowanie, mniej miejsca na zabawę. Aukcja się nie umywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

głos na aukcję, która niweluje wszelkie "niesprawiedliwości" wynikające z przypadkowości w pozycji w wężyku. jest bardziej wymagająca - wymaga lepszego przygotowania taktycznego i mocniejszych nerwów. minus za czas trwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wąż jest bardziej emocjonujący

Moglbys rozwinac w jaki sposob?

Zwlaszcza w kontekcie pickow granicznych gdy czekasz kilkanascie wyborow by moc cos zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz suspens. Masz upatrzoną listę graczy i żadnych gwarancji. Emocje wzbudza możliwość wyrwania upatrzonego gracza ale i jego kradzież w ostatnim momencie. Mam wrażenie, że w drafcie budżetowym ciężej także o prawdziwe steale.

 

Jeśli chodzi o kwestię czekania to zapomniałeś o sytuacji kiedy kogoś przepłacisz a potem czekasz godzinę na to by w ogóle kogoś wyrwać. Jasne, tutaj wiele zależy od doświadczenia i w kolejnych latach pewnie nie powtórzy się u nas próba zakupu Duranta za 102 dolce (courtesy of Nalesnick :) ) ale tak czy inaczej schodzi z draftem dłużej. Graniczne wybory mają swój smaczek - można wybrać dwóch pod rząd co ja akurat cenię.

 

Poza w/w mamy też klimacik i pewną namiastkę prawdziwego draftu, który korzysta z podobnej reguły jak wąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że lepszą, bardziej emocjonującą itd. metodą draftowania jest aukcja. Kiedy siadam do węza i wylosuję numer, w pierwszych 6-7 rundach obracam się w kręgu 3-5 nazwisk zawodników, których mogę wybrać. Nie mogę wziąć wszystkich. Ponadto menedżerowie wybierający z pierwszymi numerami są uprzywilejowani. Różnica między graczem 1, a 20 jest z pewnością większa niż między 21, a 40. Jedynym plusem węża jest chyba tylko czas draftowania.

Aukcja to emocje na wielu płaszczyznach. Czy uda mi się wyciągnąć zawodników, których zaplanowałem? Czy powinienem podbić ofertę? Czy moje zawory wytrzymają do przerwy na siku? Aukcja to 3-4 godziny, podczas których ciągle coś się dzieje, a chwila nieuwagi może kosztować przegrany draft. W aukcji nie ma steali? Jest ich mnóstwo, tyle że o tym, kogo nazwiemy stealem nie decyduje to, czy go wybierzemy, ale za ile. Aukcja pozwala na dużo więcej, jeśli chodzi o taktykę, pojawia się więcej nieprzewidzianych sytuacji i niespodzianek. Prawie każdy gracz jest stealem w zależności od ceny. W zeszłym roku wyciągnąłem Tysona Chandlera za 9$ na budżecie 200,przy 16 menedżerach choć nie miałem zamiaru go wybierać. Po prostu nie wszyscy zdążyli wrócić z przerwy toaletowej.

Aukcja bardziej też przypomina NBA niż wąż. On wystęuje tylko w drafcie rookies. Salary cap (czyli budżet) to coś, czego trzeba pilnować cały sezon. Jedynie gracze nie mają ustalonych wartości.

Aukcja górą i to zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim fajnie, że taki temat powstał.

 

Przyznam szczerze, że nie gram już w ligach, w których draftowanie odbywa się w formie "węża". Nawet na tutejszym portalu odpuściłem sobie wszystkie takie ligi, i grywam tylko tam, gdzie jest aukcja. Tutaj aukcja jest chyba trochę na marginesie, bo wszystkie główne ligi H2H są w formie węża (jeśli się mylę, to mnie poprawcie i od razu dajcie linka do ligi z aukcją, bo jeszcze nigdzie się nie zapisałem - oprócz MP).

 

Aukcja daje większe możliwości wyboru drużyny według własnego widzimisię. Można mieć 2 gwiazdy, nawet Duranta + LBJ i resztę cieniasów, albo 5 all starów i resztę trochę lepszych cieniasów albo bardzo wyrównany skład 10 zawodników. Wszystko zależy od Ciebie. W wężu składy są mniej więcej porównywane a różnica robi się po 10 serii wyborów.

 

Także jeśli zmienicie sposób draftowania na aukcję, to od razu się zapisuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz suspens. Masz upatrzoną listę graczy i żadnych gwarancji. Emocje wzbudza możliwość wyrwania upatrzonego gracza ale i jego kradzież w ostatnim momencie.

... czym sie wezyk niczym nie rozni od aukcji...

 

Mam wrażenie, że w drafcie budżetowym ciężej także o prawdziwe steale.

Huh? Jak to w ogole mozliwe gdy masz dostep do wiekszej grupy graczy?

 

Jeśli chodzi o kwestię czekania to zapomniałeś o sytuacji kiedy kogoś przepłacisz a potem czekasz godzinę na to by w ogóle kogoś wyrwać.

Spojrz na to tak, w wezyku jest gwarancja iz 1/3 GMow bedzie dlugo czekac miedzy swoimi pickami. W aukcji musisz szybko wydac prawie cala kase by to byla prawda co nie dosc, ze moze dotyczyc nikogo to jeszcze jest to wlasny wybor, a nie kwestia losowania.

 

Graniczne wybory mają swój smaczek - można wybrać dwóch pod rząd co ja akurat cenię.

... a w aukcji KAZDY moze kupic zawodnikow pod rzad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suspens rozumiem jako oczekiwanie "zabiorą czy nie?". W budżetówce gracza tracisz na własnych oczach i trudno mówić o zaskoczeniu kiedy w licytacji po prostu dajesz sobie spokój z uwagi na stan funduszy.

 

Ciężko mówić o stealu kiedy dany gracz jest wyciągany przed oblicze wszystkich zainteresowanych. "Podajesz na tacy i kupujesz" to jednak cokolwiek innego niż "wyciągasz zanim ktokolwiek inny na to wpadnie". Owszem, argument ze zbijaniem wartości zawodnika też do mnie przemawia ale stealem bym tego nie nazwał. To po prostu dobra okazja. Subtelna różnica ale zawsze.

 

Kwestia gustu. Oczywiście jestem zdania, że aukcja to bardziej ambitna forma draftu. Bez dwóch zdań. Nie zmienia to jednak faktu, że moją ulubioną jest wąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×