Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bulek

[2014/2015] Rozgrywki - Liga Keeper

Zasada draft and stash powinna obowiązywać:  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zasada draft and stash powinna obowiązywać:

    • b) od sezonu 2015/16
      2
    • a) od najbliższego sezonu
      9


Polecane posty

Wyrzucam ze składu Thabo Sefoloshe (o ile to możliwe).

 

Co do dyskusji: Przespałem moment zakończenia draftu i nie wyrzuciłem nadmiarowego gracza, co jest złamaniem regulaminu. W związku z tym, powinienem ponieść konsekwencje gapiostwa mimo tego, że Thabo nie wpłynie znacząco na rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zgadzam sie w jednej kwestii najwiekszy problem to jest brak szybkiej aktualizacij skladu, ja juz nieraz sie o ta aktualizacje upominalem i najlepeiej by bylo jak by aktualizacja byla od zaraz po ogloszeniu transferu, kojarze ze maciek mial pomagac przy edytowaniu tematu ze skladami, ale jakos nie widac efektowjego pracy. po to jest ten temat ze skaldami, zeby kazdy wiedzial na czym stoi a nie bawil sie w jakies excele, ja sam nie wiem jak wyglada moje salalry pomijajac fakt ze mam w skladzie wypisanego zawodnika ktorego wytransferowalem jakies 3 tygodnie temu, wg mnie jedynym sensownym rozwiazaniem jest zmiana w regulamine z zapisu 48 godz po ostatnim wyborze w drafcie, na 48 godzin po aktualizacji w skladach z uwzglednieniem zawodnikow z draftu, wtedy nie bedzie zadnych wymowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdzilem sobie skald i mam 14 zawodnikow, jednym z nich jest wes johnson, ktorego nie ma nigdzie w temacie ze skladami i ja nie wiem jaka jest moja aktualna sytuacja jesli chodzi o mieszczenie sie w salary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MKA nie wiem kiedy doczekasz się oficjalnego updatu od komisza więc podam Ci wg mojej tabelki

 

nie powinieneś mieć w składzie Raya McCalluma (czyli - 18,55), zamiast niego zdobyłeś Wesley Johnsona (+30,45). doszedł Ci też Smart za 25 - czyli wg moich obliczeń masz 475,1 w salary. by się mieścić w salary ze składu regulaminowo powinieneś stracić (licząc od dołu) Dedmona -15 i... JaVale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko co do punktu E.5.a.

 

E.5.a Jeśli po drafcie rookich drużyna wciąż ma więcej graczy w składzie niż maksymalna dopuszczalna liczba komisarz ligi wyrzuca ze składu gracza z najniższa możliwą pensją, który pozwoli drużynie zejść poniżej drużynowego limitu pensji [opisane w punkcie C.3]. Dodatkowo na tą drużynę zostanie nałożona kara zablokowania pobierania nowych graczy na okres 1 miesiąca od dnia ostatniego wyboru w drafcie

Mojego przypadku to akurat nie dotyczy i proponowałbym wziąć to pod rozwagę. Nie widzę powodu, by dawać sobie bana, chyba, że ot tak sobie, ale nie mam tego w zwyczaju.

 

Poczekam m.in. na Nalesnicka, Musliego czy Zayla i podejmę decyzję.

No ale przekroczyłeś salary w trakcie sezonu, co jest karane 30-dniowym banem na waiverów, zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flub na tamto moje przewinienie (karane oczywiście z całą surowością chociaż się sam przyznałem i po chwili wyrzuciłem pobranego zawodnika) jest punkt D4 (z podpunktami) z regulaminu więc pewnie w osądzie komisarza on się nie łapie (i chyba faktycznie ma rację) bo on żadnych nowych zawodników nie przyjmował i nie przekroczył 13-ki. jego karą powinna być więc jedynie strata Bradleya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co to znaczy pozyskanie nowego gracza :P Trejdowałem z bulkiem w offseason i po wymianie ze mną bulek miał przekroczone salary, więc traktujemy to jako pozyskanie nowego gracza, czy nie? :V

Skoro są wątpliwości, to moim zdaniem wszystkie należy rozstrzygać na korzyść menedżera. A więc jedyną karą według regulaminu będzie wyrzucenie ze składu Avery'ego Bradleya?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie powinieneś mieć w składzie Raya McCalluma (czyli - 18,55), zamiast niego zdobyłeś Wesley Johnsona (+30,45). doszedł Ci też Smart za 25 - czyli wg moich obliczeń masz 475,1 w salary.

no to majac takie dane oraz info o tym, ze w najblizsze 48 godzin mam zejsc z salary mysle, ze podobnie jak kazdy inny w tej lidze nie mial bym z tym zadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie co to znaczy pozyskanie nowego gracza :P Trejdowałem z bulkiem w offseason i po wymianie ze mną bulek miał przekroczone salary, więc traktujemy to jako pozyskanie nowego gracza, czy nie? :V

w D chodzi o pozyskania w trakcie sezonu - czyli 48h po drafcie rookich

 

Skoro są wątpliwości, to moim zdaniem wszystkie należy rozstrzygać na korzyść menedżera. A więc jedyną karą według regulaminu będzie wyrzucenie ze składu Avery'ego Bradleya?

 

w przypadku Bulka to nawet nie kara tylko działanie wg przytoczonego przez niego schematu wyrzucania graczy od dołu - także "kara" polega że zamiast zestawu Wright, Kelly, Felton (jak on sobie zażyczył po czasie) spadnie mu Wright, Kelly, Bradley (wg regulaminu)

gorzej z tymi, którzy nie zeszli też z 14 zawodnika w 48h po drafcie rookich - u nich oprócz zrzucenia od dołu dojdzie jeszcze 30-dniowy zakaz pobierania waivers (w części martwy bo liga ciągle nie została założona na yahoo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MKA ma trochę racji, że mamy niby już dwie osoby odpowiedzialne za wprowadzanie updatów na stronie ze składami - ale z drugiej strony każdy powinien pilnować siebie. jeśli ma wątpliwości odnośnie salary - pytać w privach czy na forum

w tym roku Benon i tak na maxa przedłużył czas draftu rookich wykorzystując na swoje 3 ostatnie picki prawie max dostępnego czasu - każdy miał naprawdę czas na uporządkowanie swojego składu wg regulaminu ligi. nie przemawia do mnie wybiórczość w egzekwowaniu zapisów tego regulaminu - albo wszystko - albo k.. nic i j.. taką grę

 

jestem też za wprowadzeniem dyscyplinującego komisza zapisu z karami (np taki 30dniowy zakaz pobierania waivers) o nie wypełnianiu swoich obowiązków - żeby nie był tylko niedotykalną alfą i omegą naginającą przepisy obowiązujące teoretycznie wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regulamin jest po to aby go przestrzegać.

Jeżeli teraz coś puścimy to każda kolejna sytuacja będzie powracać

 

 

sorry,ze cytuje bo jakby mam dalko wyjebane ale regulamin był juz łamany KILKUKROTNIE, zatem niby prawo nie działa wstecz ale dalczego ktos tam teraz ma bekac za cos skoro ktos nie beknał wtedy ;]

 

ogarnijcie sie panowie bo niedługo zakopiecie sie we własnej piaskownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, składy zaktualizowane, jak są jakieś pomyłki, a pewnie są, dawać znać.

 

A teraz słucham propozycji kar i się na razie nie wcinam.

 

Aha, no i Maciek słabo się sprawdził w roli co-comisha, dlatego tutaj uprawnienia bym przekazał Fluberowi, a już basketpuna bym sam ciągnął, bo tam jakieś cuda mi w pliku z łączami wyskakują, i Fluber mógłby tego u siebie nie otworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sytuacje widzę tak:

knt napisał(a):

Regulamin jest po to aby go przestrzegać.

Zgadzam się.

Z tym że w oficjalnym regulaminie naszej ligi, dostępnym w temacie: "Liga keeper - zasady rozgrywki", który jest naszą wykładnią, nie ma zapisu odnośnie zejścia z salary do 460fppg po 48h od zakończenia draftu. Tak więc jeśli wyłącznie trzymamy się litery prawa, to ta kwestia nie jest przez nie objęta.

Jest to rzecz, którą komisarz powinien dodać do regulaminu i powinna więc zacząć obowiązywać od przyszłego off-seasonu.

Na tę chwilę ja wyrzucam Jodie'go Meeksa.

Jeśli ktoś ma problem z tym, że występuje tu pewnego rodzaju samowolka, no to niech w tej kwestii zadecyduje komisarz naszej ligi, czyli bulek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sytuacje widzę tak:
knt napisał(a):

Regulamin jest po to aby go przestrzegać.

Zgadzam się.

Z tym że w oficjalnym regulaminie naszej ligi, dostępnym w temacie: "Liga keeper - zasady rozgrywki", który jest naszą wykładnią, nie ma zapisu odnośnie zejścia z salary do 460fppg po 48h od zakończenia draftu. Tak więc jeśli wyłącznie trzymamy się litery prawa, to ta kwestia nie jest przez nie objęta.

Jest to rzecz, którą komisarz powinien dodać do regulaminu i powinna więc zacząć obowiązywać od przyszłego off-seasonu.

Na tę chwilę ja wyrzucam Jodie'go Meeksa.

Jeśli ktoś ma problem z tym, że występuje tu pewnego rodzaju samowolka, no to niech w tej kwestii zadecyduje komisarz naszej ligi, czyli bulek.

W regulaminie jest zapis o karze za przekroczenie salary w trakcie sezonu ( który według regulaminu zaczyna się 48 godzin po zakończeniu draftu rookiech)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedle regulaminu MKA, Nalesnick i Zayl powinni dostać miesięcznego bana na FA, wedle punktu: E.5.a.

 

Kontrowersje zaczynają się jeśli chodzi o sytuację moją i Musliego. 48 h jest uwzględnione w temacie draftowym, pytanie tylko, na ile te punkty stanowią erratę do regulaminu? Można twierdzić, że są wiążące, ale można stwierdzić, zasady formalne nie zostały tutaj ujęte.

 

Owszem, ktoś powie, że sam zapodałem te punkty i sam nie traktuję ich poważnie - no i może mieć rację. Pytanie tylko, czy wywalanie Musliemu McDermotta i Stauskasa byłoby naprawdę adekwatne do sytuacji? Czy nie byłoby wypaczeniem rozgrywek, zwłaszcza, że obaj to rookasi, a nie podrzędnej klasy weterani? I przede wszystkim - na podstawie jakiego punktu regulaminu byłoby to obowiązujące?

 

Jeśli chcecie, bym wykopyrtnął Bradleya - ok, sam ustanowiłem ten punkt, nawaliłem i mogę wziąć to na klatę. Ale, albo dodamy to do regulaminu (przy czym prawo nie działa wstecz), albo nie będziemy brać tego punktu pod uwagę.

 

Edit: No fakt, jest punkt B7. Ale jest też pewna luka w regulaminie, którą trzeba jak najszybciej załatać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz wywaliś Musliemu McDermotta i Stauskasa? Powinien wypaść tylko Miles Plumlee z tego co widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego chcesz wywaliś Musliemu McDermotta i Stauskasa? Powinien wypaść tylko Miles Plumlee z tego co widzę.

Podobno przestrzegamy zasad i nie wywalamy pierwszego gracza pozwalającego zejść z salary, tylko kolejnych patrząc od dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po drafcie rookich drużyna wciąż ma więcej graczy w składzie niż maksymalna dopuszczalna liczba komisarz ligi wyrzuca ze składu gracza z najniższa możliwą pensją, który pozwoli drużynie zejść poniżej drużynowego limitu pensji

Według tego powinien wypaść Miles Plumlee.

Kurde, ale ze mnie warzywo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mamy sprzeczność, bo punkt 5 tematu draftowego mówi co innego.

 

Zaraz, brr, nie ma żadnej sprzeczności! Tam jest mowa o więcej graczach niż 13. Ani mnie ani Musliego to nie dotyczy.

 

Dobra, nazwijmy rzeczy po imieniu. Formalne zasady (o ile połączenie punktu 5 tematu draftowego i punktu B7 może być wiążące) vs let fantasy win. Czyli Legia Warszawa vs uefa ;)

 

Ja w tamtej sytuacji trzymałem stronę legii i nie inaczej jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy składy są aktualne? Musli ma w składzie 13 graczy po drafcie i przekroczone salary?

Wynika z tego, ze obaj dostajecie karę 30 dni na waiverów od momentu zejścia z salary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musli ma w składzie bodaj 12 graczy. I nie ma nigdzie mowy o banie na FA. Nie w przypadku moim i Musliego. Żaden z nas nie miał więcej niż 13 graczy po drafcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w wyniku pozyskania nowego gracza zespół przekroczy drużynowy limit pensji [opisane w punkcie C.3] - na co może zwrócić uwagę każdy uczestnik - to na odpowiedzialnego GMa komisarz nałoży dwie kary:

Na drużynę zostanie nałożona kara zablokowania pobierania nowych graczy na okres 30 dni od dnia przekroczenia drużynowego limitu pensji [opisane w punkcie C.3], która może przejść na następny sezon gdyby złamanie zasady nastąpiło w ostatnich 29 dniach sezonu. Trade'y wciąż będą dozwolone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasada ta obowiązuje podczas sezonu regularnego na yahoo. Zaiste przykre, że muszę to wszystko wyjaśniać.

 

Poza tym - ja się też pod ten punkt nie łapię, no sorry Fluber ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łapiesz, łapiesz :V Pozyskałeś LeBrona :P Gdzie pisze, że to obowiązuje tylko na yahoo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×