Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bulek

[2014/2015] Rozgrywki - Liga Keeper

Zasada draft and stash powinna obowiązywać:  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zasada draft and stash powinna obowiązywać:

    • b) od sezonu 2015/16
      2
    • a) od najbliższego sezonu
      9


Polecane posty

Trzeba, ale jak się nie zejdzie to można takiego menedżera co najwyżej pocałować w cztery litery, bo jak widać do ukarania nie ma podstaw :V

A poza tym, że tak Tobie to się napisało, coś innego skłania do takiego twierdzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, ze komisarz bulek twierdzi, ze nie ma podstaw do ukarania menedżera bulka za to, że w trakcie sezonu przekroczył 460FP. :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, ze komisarz bulek twierdzi, ze nie ma podstaw do ukarania menedżera bulka za to, że w trakcie sezonu przekroczył 460FP. :V

W trakcie sezonu nie przekroczyłem 460, tylko w porę nie zeszłem. To jest różnica.

A zresztą do tego ciężko się ustosunkować. Napisz bardziej rzeczowo, bo roi się tu od bezpodstawnej ironii.

 

Zresztą opinia goozmana z wczoraj:

 

Flub na tamto moje przewinienie (karane oczywiście z całą surowością chociaż się sam przyznałem i po chwili wyrzuciłem pobranego zawodnika) jest punkt D4 (z podpunktami) z regulaminu więc pewnie w osądzie komisarza on się nie łapie (i chyba faktycznie ma rację) bo on żadnych nowych zawodników nie przyjmował i nie przekroczył 13-ki. jego karą powinna być więc jedynie strata Bradleya

Tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli nie zejście z salary nie jest karane?

Zapoznaj się ze wszystkim co napisałem, potem pisz. Nie lubię powtarzać n razy, wszystko jest na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie edytuj postów 3 razy, bo ja potem do nich nie wracam :V

E.5 Jeśli pobranie gracza w drafcie powoduje przekroczenie dopuszczalnej liczby graczy w drużynie [opisane w punkcie B.5] najpóźniej do zakończenia draftu GM powinien określić jakiego gracza usuwa ze składu

 

E.5.a Jeśli po drafcie rookich drużyna wciąż ma więcej graczy w składzie niż maksymalna dopuszczalna liczba komisarz ligi wyrzuca ze składu gracza z najniższa możliwą pensją, który pozwoli drużynie zejść poniżej drużynowego limitu pensji [opisane w punkcie C.3]. Dodatkowo na tą drużynę zostanie nałożona kara zablokowania pobierania nowych graczy na okres 1 miesiąca od dnia ostatniego wyboru w drafcie

 

Rozumiem, że podchodzisz do swojej sprawy według tego punktu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie edytuj postów 3 razy, bo ja potem do nich nie wracam :V

E.5 Jeśli pobranie gracza w drafcie powoduje przekroczenie dopuszczalnej liczby graczy w drużynie [opisane w punkcie B.5] najpóźniej do zakończenia draftu GM powinien określić jakiego gracza usuwa ze składu

 

E.5.a Jeśli po drafcie rookich drużyna wciąż ma więcej graczy w składzie niż maksymalna dopuszczalna liczba komisarz ligi wyrzuca ze składu gracza z najniższa możliwą pensją, który pozwoli drużynie zejść poniżej drużynowego limitu pensji [opisane w punkcie C.3]. Dodatkowo na tą drużynę zostanie nałożona kara zablokowania pobierania nowych graczy na okres 1 miesiąca od dnia ostatniego wyboru w drafcie

 

Rozumiem, że podchodzisz do swojej sprawy według tego punktu?

Nie, ponieważ po drafcie rookiech nie miałem więcej graczy niż maksymalna (no nie mogłem mieć, ponieważ nie było mi dane wybierać :D)

 

Ja sugeruję się tym:

 

B.7 Oficjalny start nowego sezonu następuje 48 godzin po drafcie rookich.

 

i tym:

 

5) Przypominam że na zejście poniżej progu salary cap jest czas po ostatnim wyborze w drafcie tj. 48h. Po tym czasie, gdy dany zespół nadal będzie ponad progiem 460fp z jego składu będą wyrzucani gracze na fa, w kolejności od dołu, aż do momentu zejścia pensji poniżej wymaganego poziomu.

W moim przypadku to Wright, Kelly i Bradley.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to dorzucic do regulaminu, żeby była jasność.

Teraz zobaczyłem, że Musli był powyżej salary przed wymianą (po wyborze McDermotta), dlatego powinie wylecieć miles + 30 dni bana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba to dorzucic do regulaminu, żeby była jasność.

Wszystko będzie dorzucone, ale do momentu podjęcia oficjalnych decyzji - lepiej nie mieszać.

Teraz zobaczyłem, że Musli był powyżej salary przed wymianą (po wyborze McDermotta), dlatego powinie wylecieć miles + 30 dni bana

Teoretycznie Musli mógłby podchodzić pod punkt D4. Ale tylko teoretycznie, gdyż wyszedł ponad sc jeszcze w trakcie offseason.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posypuję głowę popiołem, straciłem do tego zapał i doba też mi się skróciła.

Na początku jak jeszcze sezon trwał, to ten zapał był i codziennie wieczorkiem patrzyłem czy ktoś nie przekroczył salary, jednak nie daliście mi się wykazać, bo od momentu kiedy dostałem co-comisha nic takiego się nie wydarzyło.

Ale ale...od początku pisałem, że to będzie mój główny obowiązek, zresztą tego się domagaliście po sytuacji, gdy kilka osób przekroczyło salary bez reakcji komisha.

Żadnej mowy o ogarnianiu wszystkiego na forum w offseason nie było.

Niemniej jednak kilka razy składy updejtowałem i poza tym, że wiek graczy się nie zgadzał, to wszystko najważniejsze czyli przynależność zawodników i ich wartość były na swoim miejscu.

Później jak już z braku czasu porobiły się miesięczne zaległości to ciężko było to wszystko ogarnąć, a i chęci też brakło.

 

Sorry jeśli ktoś się zawiódł, sam myślałem, że będzie to inaczej wyglądać, jednak nie przewidziałem zwiększenia obowiązków życiowych.

 

Także oddajcie "pałeczkę" komuś innemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy, nawet dla mnie formalisty - czepiacza, to te cięcia od dołu wyglądają zbyt brutalnie i mogą faktycznie wpłynąć na wynik rozgrywek dlatego proponuję dać gapom prawo wyboru zawodnika/ów do wyrzucania ale żeby im się całkowicie nie upiekło ukarać wszystkich banem na Waivers na 30 dni (ja dostałem tyle za godzinne wzięcie kolesia, którego wywaliłem za chwilkę i nie płakałem)

 

mam nadzieję, że tym razem doczekamy się updatów w regulaminie odpowiednich przepisów i w przyszłości nie będziemy musieli o tego typu wykroczeniach debatować tylko skupić się na grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja update'ów:

 

Punkt 5 tematu draftowego wchodzi do regulaminu - z zaznaczeniem, że sezon zaczyna się 25 września, a nie 2 dni po drafcie rookiech. Żeby nie było ruchomej daty.

 

Do punktu E.5. dopisać, iż jest możliwość wyjścia ponad 13 zawodników, ale do tego 25 września trzeba z tej ilości zejść.

 

System kar zostanie utrzymany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie.

Czyli ostatecznie Ty wyrzucasz Bradleya i nie dostajesz bana,

Musli wyrzuca Milesa Plumlee i dostaje 30 dni bana

MKA wyrzuca McGee i dostaje 30 dni bana

Nalesnick wyrzuca Splittera i nie dostaje bana.

 

Na tym stanęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Musliego już stańmy na tym Meeksie, ban to wystarczająca kara.

No i Nalesnick bana powinien dostać, bowiem fakt, że wyszedł ponad 13 zawodników poprzez furtkę, która nie jest zapisana w regulaminie - ale przekroczył tym salary.

Jedyny, któremu powinno się "uleźć" jest Zayl. Przekroczenie 13 zawodników poprzez nowy zapis, nie ujęty w regulaminie, nie ponosił za sobą przekroczenia salary. Zadeklarował się, że wyrzuca Thabo i szafa gra.

 

Natomiast Goozman miał rację, u mnie ruch z Kellym, Wrightem i Feltonem bez bana nie powinien mieć miejsca, bo byliby równi i równiejsi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja propozycja update'ów:

 

Punkt 5 tematu draftowego wchodzi do regulaminu - z zaznaczeniem, że sezon zaczyna się 25 września, a nie 2 dni po drafcie rookiech. Żeby nie było ruchomej daty.

 

Do punktu E.5. dopisać, iż jest możliwość wyjścia ponad 13 zawodników, ale do tego 25 września trzeba z tej ilości zejść.

 

System kar zostanie utrzymany.

No to proponowałbym jeszcze od razu zmniejszyć czas na wybór zawodnika w drafcie rookies do jednej doby, bo jak mamy 96 godzin to nie będzie nierealnym przekroczenie terminu 25 września, a myślę, że draft rookies powinniśmy mieć z głowy rozpoczynając sezon.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to proponowałbym jeszcze od razu zmniejszyć czas na wybór zawodnika w drafcie rookies do jednej doby, bo jak mamy 96 godzin to nie będzie nierealnym przekroczenie terminu 25 września, a myślę, że draft rookies powinniśmy mieć z głowy rozpoczynając sezon.

 

Pozdrawiam

To już lepiej dać jakiś dalszy termin, np. początek października niż tak ostro skracać czas na wybór rookasa. Shit happens w życiu, dlatego dałbym conajmniej 48h na wybór rookasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad 1 października, ale to data zbyt bliska preseason, a zależy mi na rozstrzyganiu waiverów przed rozpoczęciem preseason. Jakoś wolę coś obarczonego większą dozą ryzyka ;)

A 48 h na draft rookiech jak najbardziej można wprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku Musliego już stańmy na tym Meeksie, ban to wystarczająca kara.

No i Nalesnick bana powinien dostać, bowiem fakt, że wyszedł ponad 13 zawodników poprzez furtkę, która nie jest zapisana w regulaminie - ale przekroczył tym salary.

Jedyny, któremu powinno się "uleźć" jest Zayl. Przekroczenie 13 zawodników poprzez nowy zapis, nie ujęty w regulaminie, nie ponosił za sobą przekroczenia salary. Zadeklarował się, że wyrzuca Thabo i szafa gra.

 

Natomiast Goozman miał rację, u mnie ruch z Kellym, Wrightem i Feltonem bez bana nie powinien mieć miejsca, bo byliby równi i równiejsi ;)

Skoro Zaylowi się upiecze, tzn. ze posiadanie 14 zawodników w składzie nie jest w żaden sposób karane. Karane jest natomiast przeroczenie salary (punkt 5 tematu draftowego). Jeżeli Nalesnick dostałby bana za przekroczenie salary to Ty też byś musiał, bo jest to samo przewinienie, dlatego moim zdaniem Nalesnik nie powinien mieć bana, tylko zaostać potraktowany w ten sam sposób co Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro Zaylowi się upiecze, tzn. ze posiadanie 14 zawodników w składzie nie jest w żaden sposób karane.

Sam postulowałeś, by Zayla nie karać, bo wyjście ponad 13 typa w zespole nie przez wybór w drafcie nie jest w regulaminie udokumentowany.

 

Karane jest natomiast przeroczenie salary (punkt 5 tematu draftowego). Jeżeli Nalesnick dostałby bana za przekroczenie salary to Ty też byś musiał, bo jest to samo przewinienie, dlatego moim zdaniem Nalesnik nie powinien mieć bana, tylko zaostać potraktowany w ten sam sposób co Ty.

No może nie do końca, bo ja nie miałem 14 typa w zespole, ale ok, w sumie nie upieram się przy banie. U niego leci Splitter i po sprawie.

 

Bana dostaje MKA i Musli.

 

Mam nadzieję, że teraz się zgadzamy i mogę zaupgradować regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie należy Ci sie ban na pobrania to powinieneś stracić McDermotta i Stauskasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także Musli masz decyzję. Ja też mogłem mieć wybór - wybrałem wyoutowanie Bradleya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×