Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
goozman

Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Polecane posty

Mam pytanie do już posiadających doświadczenie, czy ogarnięcie dwóch keeperów jest czasochłonne? Jestem fanem fantasy (nie tylko NBA, ale i piłkarskich, a nawet stworzonych grach na różnych forach, np. na forum fanów Barcelony). Do fantasy NBA zaglądam codziennie (jestem debiutantem tutaj, ale ogarniam już fantasy kilka lat, od roku na e-nba i choćby matek może potwierdzić, że zaglądam często i nie odpuszczam). Pytanie czy ogarnięcie dwóch keeperów jest możliwe czy nie warto się na to rzucać, bo będzie to zajmować więcej niż godzinę dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, opinia przykra sprawa. Faktycznie zeszły sezon miałem ciężki,

przez obronę dyplomu i później straty w miesiąc były nie do odrobienia.

Jestem przez to zobligowany opuscić przynajmniej na rok rozgrywki na E-NBA,

co wiąże się z dodatkowym bólem że byłem jedną z osób tworzących tam

środowisko Roto w 2011.

 

Przykre że opinia idzie z forum na forum, bo w końcu jak można z tym walczyć? :S

Poprostu pomyślałem że dobrym pomysłem byłoby zapisanie się do rozgrywek

wielo sezonowych w towarzystwie zacnych graczy, których opinia się liczy.

Naprawdę jestem dorosłym facetem i rozumiem jak ciężko by było zmarnować

taką szansę i do reszty zepsuć sobie Imię.

 

Ale cóż, darzę pełnym respektem decyzję komisarza i życzę powodzenia w rozgrywkach.

Jeśli będzie brakować wam graczy może chociaż udało by mi się doczepić z rezerwowych?

Kurde, nieodpuszam łatwo bo po krótkiej analizie Formatu wydaje mi się prosty i dynamiczny, a wariacje Roto (aukcje, podwójne drafty, draft trejd deadline), to rzeczy które mnie naprawdę kręcą. Może uda się dołączyć w następnych sezonach po zmyciu, ale też nie ma jednak jak być przy czymś od momentu powstania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do już posiadających doświadczenie, czy ogarnięcie dwóch keeperów jest czasochłonne? [...] Pytanie czy ogarnięcie dwóch keeperów jest możliwe czy nie warto się na to rzucać, bo będzie to zajmować więcej niż godzinę dziennie?

Masz czas na dolozenie sobie dodatkowych lig? Jesli tak to nie powinno byc problemu.

Wg mnie w czasie sezonu NBA keeper tylko troche sie rozni od jednosezonowek [tzn w ocenie zawodnikow interesuje Cie nieco dluzsza perspektywa niz dany sezon oraz dochodzi warstwa pensji]. Zas glowna roznica w formacie wychodzi dopiero w offseason kiedy w jednosezonowkach nic sie nie dzieje poza organizacja, a w keeperze sporo sie dzieje [trejdy, drafty, dopieszczanie skladow, ewentualne dyskusje o poprawkach w zasadach itp itd].

 

A poniewaz moja decyzja w rozgrywkach enba roto miala tutaj znaczenie to sie odniose...

 

Faktycznie zeszły sezon miałem ciężki [...] później straty w miesiąc były nie do odrobienia.

Nie watpie, ze miales ciezki okres, ale druga czesc zdania jest zwyklym bullshitem. ~40 gier to mozna odrobic w bardzo aktywne 10-14 dni, a w miesiac to juz w ogole z zamknietymi oczami na pol gwizdka.

Co wiecej, mogles napisac na forum, ze nie wyrabiasz czasowo z prowadzeniem druzyny i poprosic kogos by robil to za Ciebie czego tez nie zrobiles. A najgorsze w tym wszystkim jest to, ze to byl Twoj drugi taki sezon z rzedu i z tego co wygrzebal goozman nie byl to pierwszy przypadek.

 

Przykre że opinia idzie z forum na forum, bo w końcu jak można z tym walczyć? :S

Przestac olewac gre w 2 polowie sezonu? A widze, ze dostales kolejna szanse w FB1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z czasem nie będzie żadnego problemu w takim wypadku, szczególnie, że brakuje mi w lato jakiś emocji związanych z Fantasy :) Jeżeli będzie miejsce to z chęcią się zapiszę, oczywiście, jeżeli tylko mnie przyjmiecie. Jak będzie trzeba to matek za mnie poręczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie powinniśmy być uzależnieni od e-nba, my mamy swoją czarną listę, a na niej Cubebricka nie ma.

Jestem za tym, żeby dać mu szansę, zwłaszcza, ze nie jest taką na maxa anonimową osobą.

Błędem natomiast było to, że o swojej sytuacji nikogo nie poinformował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista banów powinna być wspólna, już widziałem kilka nicków które w tamtym roku olały ligę na enba i mając tam bana zapisują się tutaj.

 

Cubebrick tu olał jeden sezon, na enba dwa, a że mamy grać keepera i jak w pierwszym poście zaznaczył goozman szukamy sprawdzonych osób to jestem przeciwny udziałowi CubeBricka w tej lidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pogram jeśli moje zgłoszenie dostanie akceptację. Na sznurówce w zeszłym roku grałem w h2h (1 miejsce w 3C). Z zaangażowaniem nie będzie żadnych kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie-poczekac

a nuz sie ktos trafi

w 12 graczy srednio sie bedzie gralo...

 

proponowalbym zajc sie za kwestia daty draftu (jak za jakis czas dojdzie ktos nowy,to sie go od razu poinformuje o dacie-albo mu spasuje albo szukamy dalej)

 

na innych ligach korzystaja z tego - http://doodle.com/zbx52x8dmdmcawxz

 

ja nie umiem czegos takiego zrobic,ale jakby ktos mogl...?

 

od siebie dodam,ze zajete w pazdzierniku mam juz daty na inne drafty: niedziele 5,12 i 19.10, oraz ponedzialek 20.10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gooz, no w żywca skopiowane moje zasady z ESPN z tej ligi:

viewtopic.php?f=11&t=56&st=0&sk=t&sd=a

Różnica tylko taka, że u mnie H2H (BTW poszukujemy 2 chętnych - proszę chętnych o PW), a tutaj ROTO.

 

A ponieważ warto kopiować dobre wzorce i udane rozwiązania, to poproszę o dopisanie mnie do ligi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanie, z wątku h2h:

 

"Zawodników wybieramy do składu zawsze w poniedziałek na cały tydzień! Zmian w składzie można dokonywać w ciągu tygodnia ale skutek one będą miały dopiero po zakończonym tygodniu. "

 

Rozumiem że u nas że względu na limit 82 gier na pozycję nie będzie tej zasady i skład będzie można sobie zmieniać codziennie i tylko raz na tydzień będzie można pobierać nowych graczy z FA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajnie! :)

 

lepiej doczytaj bo jednak zmiany wprowadziłem - przede wszystkim to szybsza możliwość podpisywania długoterminowych kontraktów - już po roku, 4$ zamiast 5$ w kontraktach długoterminowych za każdy kolejny rok no i nie jest to tygodniówka, jak w przypadku Twojej ligi - tylko zmiany będzie można wprowadzać codziennie (w trybie Daily - Today). tylko aukcja waivers odbywać się będzie raz na tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpisywałem fly guyowi i odpisałem niechcąco Digowi :)

 

dodatkowo dla zachęty wchodzenia w długoterminowe kontrakty (i dzięki sugestiom wilQa) rozważam też wprowadzenie opcji ułatwiających radzenie sobie z keepersami, ktorzy "nie wypalili" (sytuacje opisane w pkt 1 i 5 zasad szczegółowych)

 

a) Amnestii niewygodnego kontraktu długoterminowego (każdy GM będzie mógł użyć tej opcji raz na 5 lat gry) - przykład chyba nawet niepotrzebny - po prostu raz na pięć lat możesz ogłosić amnestię danego kontraktu i nie będzie Ci on obciążać salary cap

 

b) Buyoutu tzn. możliwość wykupienia całego kontraktu na raz.

Przykład: w marcu już wiesz, że zajmiesz słabe miejsce w tabeli i masz w składzie bezwartościowego gracza z kontraktem 15$ za aktualny sezon i za 2 najbliższe, ale chcesz go wywalić. o ile masz miejsce w salary cap możesz spłacić jego cały kontrakt [45$] za jednym zamachem tak żeby pozbyć się kłopotu, gdy masz na to okazję, a nie ciągnąć niewygodny kontrakt na siłę przez 2,5 roku.

 

c) Set-off to byłby mechanizm urealniania kosztów wywalanych zawodników.

Przyklad: jeśli wywaliłbyś zawodnika z pensją 40$ za ten i następny sezon zaś w licytacji waiverowej ktoś dalby za niego np. 15$ to u Ciebie w budżecie ten wywalony by kosztował 40 - 15 = 25$. To samo by dotyczyło kontraktu za następny sezon. Oczywiście gdyby nikt się nim nie zainteresował to płaciłbyś nadal całe 40$. Nowy kupiec też byłby zadowolony bo nie musiałby przejmować całego starego kontraktu

 

myślę, że to rozsądne rozwiązania ułatwiające działania szczególnie w sytuacjach poważnych kontuzji/wyraźnego spadku formy posiadanych keepersów. jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadam teraz może głupie pytanie ale dla mnie ważne odnośnie godziny draftu. 8 PM to będzie 20 u nas czy to jest 8 PM czasu amerykańskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile amnestia ( tylko pytanie, czy w dowolnym momencie sezonu, czy tylko w offseason) i buyout ( pytanie - kiedy?) to dobre pomysły, to set-off stoi pod znakiem zapytania, bo dość znacząco zmienia rozgrywkę i tutaj zadam bardzo głupie pytanie.

Mam Paula George'a za 40 dolarów. Zawodnik łamie nogę i wyrzucam go na FA. Nikt go nie bierze, więc robimy licytację, zgarniam go za 39 dolarów. Czy to jest dopuszczalne? Czy wtedy George dalej obciąża mnie 40 dolarami? :V 39 +(40-39)? :V Czy mogę tak robić co tydzień obniżając cenę o dolara, aż w końcu George trafi za najwyższą możliwą cenę do innego rywala, dzięki czemu moje salary ucierpi najmniej? :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile amnestia ( tylko pytanie, czy w dowolnym momencie sezonu, czy tylko w offseason) i buyout ( pytanie - kiedy?) to dobre pomysły, to set-off stoi pod znakiem zapytania, bo dość znacząco zmienia rozgrywkę i tutaj zadam bardzo głupie pytanie.

Mam Paula George'a za 40 dolarów. Zawodnik łamie nogę i wyrzucam go na FA. Nikt go nie bierze, więc robimy licytację, zgarniam go za 39 dolarów. Czy to jest dopuszczalne? Czy wtedy George dalej obciąża mnie 40 dolarami? :V 39 +(40-39)? :V Czy mogę tak robić co tydzień obniżając cenę o dolara, aż w końcu George trafi za najwyższą możliwą cenę do innego rywala, dzięki czemu moje salary ucierpi najmniej? :V

 

opisane opcje tyczą się tylko zawodników, którzy będą mieli status keepera z długoterminowym kontraktem (czyli sytuacja możliwa dopiero w trakcie przyszłego sezonu najwcześniej) i tak naprawdę tyczy się raczej ekstremalnych sytuacji (bo raczej nikt się bez wyraźnych powodów swoich keeperów nie pozbywa ale warto mieć na to jakieś scenariusze działania inne niż czekanie na przejęcie obowiązującego kontraktu przez innego GMa)

 

co do set-offu - to Ty sam nie możesz licytować wyrzuconego przez siebie keepera z długoterminowym kontraktem - jego zarobki w pełnym wymiarze obciążają Twoje salary nawet po wyrzuceniu go ze składu póki ktoś inny się po niego nie zgłosi

 

w wersji obowiązującej obecnie - nowy właściciel kontaktu nawet gdyby wziął George'a za 15$ to przejmowałby całość obowiązującego kontraktu (czyli 40$), ściągając te 40$ z dotychczasowego właściciela

 

dzięki set-offowi - nowy właściciel miałby takiego George'a z 15$ (do końca ważności obecnego kontraktu) podczas gdy dotychczasowy właściciel doliczałby różnicę 25$ do swojego salary do końca ważności oryginalnego kontraktu. myślę, że można też nowemu właścicielowi podpisanie takiego zawodnika, gdy dotychczasowa umowa mu się skończy

 

jest wiec to przepis uderzający akurat w dotychczasowych właścicieli w przeciwieństwie amnestii, której wg mnie możesz użyć kiedy to Ci się podoba (tyle że tylko raz na 5 lat) - nie ma różnicy czy w trakcie sezonu czy w przerwie międzysezonowej; czyścisz salary z takowego kontraktu i masz więcej kasy na kolejny draft

 

ja bym się czepił raczej buy-outu - jego kwota musiałaby wliczać się do salary drużyny do startu kolejnego sezonu i zmniejszać kwotę dostępną w kolejnym drafcie żeby to miało sens - a to wielu wypadkach mogłoby być za drogie rozwiązanie

 

to są na razie luźne propozycje i tak naprawdę być może nie warto na razie tracić na nie czasu bo tylko komplikują sprawdzony model rozgrywki zamiast go upraszczać :) no i ciągle brakuje nam jednego playera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadam teraz może głupie pytanie ale dla mnie ważne odnośnie godziny draftu. 8 PM to będzie 20 u nas czy to jest 8 PM czasu amerykańskiego?

ustalamy w godzinach polskich - potem na yahoo się to odpowiednio przeliczy na czas US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do amnestii to chodziło mi o to czy zejście z salary ma skutek natychmiastowy?

Czyli rozumiem, że konsekwencje buyoutu przechodzą na kolejny sezon, a nie że ktoś dzień przed końcem sezonu robi buyout 3 graczy, bo może.

Co do set-off. Czy będzie możliwość pobrania przez ileś tam dni gracza na starych zasadach? Bez licytacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadam teraz może głupie pytanie ale dla mnie ważne odnośnie godziny draftu. 8 PM to będzie 20 u nas czy to jest 8 PM czasu amerykańskiego?

ustalamy w godzinach polskich - potem na yahoo się to odpowiednio przeliczy na czas US

 

ok dzięki czyli dobrze sądziłem, że to czas polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do amnestii to chodziło mi o to czy zejście z salary ma skutek natychmiastowy?

Czyli rozumiem, że konsekwencje buyoutu przechodzą na kolejny sezon, a nie że ktoś dzień przed końcem sezonu robi buyout 3 graczy, bo może.

Co do set-off. Czy będzie możliwość pobrania przez ileś tam dni gracza na starych zasadach? Bez licytacji?

 

co do amnestii to faktycznie się zagalopowałem - amnestionować będzie można tylko w offseason przed startem nowego sezonu - tak jak jest to np. w NBA. na nasze warunki najlepiej byłoby ogłosić amnestię danego gracza po prostu przed kolejnym draftem, żeby pensja amnestionowanego gracza nas nie obciążała a on sam mógł trafić do puli FA (z warunkiem, że amnestiujący team nie może brać takiego gracza)

 

konsekwencje buy-outu muszą przechodzić na kolejny sezon żeby właśnie tego typu kombinacje uniemożliwić - choć jak wspominałem - nie przewiduję w praktyce dużego zainteresowania tym wyjściem

 

nie bardzo rozumiem pytanie - w tej lidze nie ma pobrań za 0$ z FA, przewidziane są cotygodniowe licytacje waivers (odbywające się w niedzielę każdego tygodnia). jeśli jedna drużyna wyrzuci swojego keepera z ważnym kontraktem w tyg 15 to trafi on do aukcji waivers już w tyg 16 i będzie dostępny dla pozostałych GMów od tego czasu. póki ktoś go nie weźmie obciąża salary dotychczasowego właściciela w całym wymiarze pensji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z głosowania http://doodle.com/ixg3yzx4mba8p33z#table wynika, że na ten moment 8 głosującym odpowiadają wtorki (7.10 i 14.10 po 21) a inne terminy już poodpadały w mniejszym lub większym stopniu. także resztę managos proszę o określenie swojej dostępności w tych terminach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy w tej sytuacji będzie jeden tydzień, w którym licytujesz się o gracza przejmując go z pensją poprzedniego menedżera, czy set-off obowiązuje od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×