Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
goozman

Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Polecane posty

Zmiany całkiem ciekawe. Myślę, że sprawiłyby, ze liga będzie bardziej wyrównana. Mniej byłoby steali, menedżerowie więcej będą ryzykować. Podobają mi się te pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodatkowo dla zachęty wchodzenia w długoterminowe kontrakty (i dzięki sugestiom wilQa) rozważam też wprowadzenie opcji ułatwiających radzenie sobie z keepersami, ktorzy "nie wypalili" (sytuacje opisane w pkt 1 i 5 zasad szczegółowych)

Fajnie, ze sie zdecydowales wykorzystac te pomysly, ale w takim razie trzeba wspomniec o paru szczegolach...

 

a) Amnestii niewygodnego kontraktu długoterminowego (każdy GM będzie mógł użyć tej opcji raz na 5 lat gry) - przykład chyba nawet niepotrzebny - po prostu raz na pięć lat możesz ogłosić amnestię danego kontraktu i nie będzie Ci on obciążać salary cap

Tzn bedzie mozna uzyc jej raz miedzy 2015, a 2019, a potem ponownie miedzy 2020-2024 czy jak ktos uzyje ja w 2017 to nastepny raz moze dopiero w 2022, ale ktos inny moze miedzy 2015, a 2020?

 

b) Buyoutu tzn. możliwość wykupienia całego kontraktu na raz.

Tylko i wylacznie calego? Tzn gdyby ktos mial miejsce tylko na wykupienie jednego przyszlego sezonu, a nie dwoch to nie moglby tego zrobic? Ba! Idac tym tropem mozna sie zastanowic nad buyoutem dowolnej czesci przyszlego kontraktu co byloby najbardziej dopasowane do potrzeb i mozliwosci, ale tez i najtrudniejsze do sledzenia.

 

c) Set-off to byłby mechanizm urealniania kosztów wywalanych zawodników.

Przyklad: jeśli wywaliłbyś zawodnika z pensją 40$ za ten i następny sezon zaś w licytacji waiverowej ktoś dalby za niego np. 15$ to u Ciebie w budżecie ten wywalony by kosztował 40 - 15 = 25$.

Jeszcze musicie ustalic co sie dzieje z pensja w aktualnym sezonie. Tzn pewnie najpraktyczniej byloby wprowadzic taki sam podzial, ale w NBA jest roznica czy wywalisz kogos w listopadzie czy w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn bedzie mozna uzyc jej raz miedzy 2015, a 2019, a potem ponownie miedzy 2020-2024 czy jak ktos uzyje ja w 2017 to nastepny raz moze dopiero w 2022, ale ktos inny moze miedzy 2015, a 2020?

 

jeśli ktoś użyje w 2015 to najwcześniej będzie mógł znowu w 2020 itd

 

Tylko i wylacznie calego? Tzn gdyby ktos mial miejsce tylko na wykupienie jednego przyszlego sezonu, a nie dwoch to nie moglby tego zrobic? Ba! Idac tym tropem mozna sie zastanowic nad buyoutem dowolnej czesci przyszlego kontraktu co byloby najbardziej dopasowane do potrzeb i mozliwosci, ale tez i najtrudniejsze do sledzenia.

faktycznie opcję częściowego buyoutu też można by umożliwić - komisarz i tak co tydzień robi brudną robotę w excelu przesyłanym do wszystkich użytkowników - tego typu operacje pod koniec sezonu też da się jakoś umiescić

 

Jeszcze musicie ustalic co sie dzieje z pensja w aktualnym sezonie. Tzn pewnie najpraktyczniej byloby wprowadzic taki sam podzial, ale w NBA jest roznica czy wywalisz kogos w listopadzie czy w marcu.

ale tu akurat nie widzę problemu - pisaliśmy o tym w dyskusji. póki ktoś się nie skusi na takiego wyrzuconego keepera to całość jego pensji obciąża dotychczasowego posiadacza; po ewentualnym przejęciu z waivers pensja będzie dzielona pomiędzy starego i nowego posiadacza wg stosunku cen wynikającego z licytacji waivers od momentu tej licytacji do końca ważności starego kontraktu

 

pełnego NBA o my tu nie urządzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego dnia wszyscy użytkownicy forum mają prawo nazywać takiego menedżera frajerem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od tego dnia wszyscy użytkownicy forum mają prawo nazywać takiego menedżera frajerem :P

Mi się podoba... Proponowałbym jeszcze zagospodarować jeszcze jakoś tą nadwyżkę... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co będzie, jak cena z waiverów przewyższy tą którą miał zawodnik zanim go wywaliłem? :D

przejmujesz kontrakt długoterminowy tylko w dotychczasowej jego wysokości a nadwyżkę dolców bezpowrotnie stracisz (jednorazowo)

 

podkreślam ciągle dla pełnej jasności, że mówimy o sytuacji zawodników posiadających status keeper (możliwe od przyszłego sezonu). w tym sezonie każdy zawodnik, który trafi na waivers dostaje taką pensję ile $ ktoś za niego da, żadne amnestie, buy-outy i set-offy nie będą nam przydatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rano dostaliście na privy namiary na ligę - można więc dołączać

 

zredagowałem, uporządkowałem tematycznie i zaktualizaowałem regulamin wprowadzając zapisy o możliwych scenariuszach postępowania z długoterminowymi kontraktami keepersów tj. dyskutowane tutaj amnestię, set-off i buy-out. może się przydadzą za parę lat :)

 

póki co czekamy na 15 gracza (choć ruszymy i bez niego) i określenie się 3 kolegów czy startujemy 7ego czy 14ego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nazwy zespołów będą odpowiadać drużynom NBA, jak we wszystkich keeperach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Przeczytałem zasady rozgrywki i przypadła mi do gustu ta forma Fantasy. Widzę, że chcecie zebrać liczbę graczy związanych już od jakiegoś czasu z tym forum, dlatego jak nikogo lepszego nie znajdziecie to z chęcią dołączę do ligi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mikrofalówka jesteś nr 1 na liście rezerwowej - jeśli do końca września nie pojawi się bardziej sprawdzony kandydat to wyślę Ci zaproszenie do ligi

Na razie martwi brak odzewu od Majcha, bo Pokor i Jurek Furtak już na privach się odezwali i wygląda, że draft najprawdopodobniej odbędzie się 14.10

 

No i pany wymyślać drużyny :) Lublin Bullets, Guźce Kraśnik i Ssaki CIECHANów (jakaś sekta narodowców zapewne :) ) już czekają na innych! Patriotyzm lokalny (zawsze fajnie wiedzieć skąd pochodzą korzenie danego manago - choć Fluber chyba akurat tego sie nie trzymał :) ) i loga tematyczne mile widziane. Pamiętajcie, że tworzycie franchise i markę na lata! :)

 

9i5yxw.jpg

 

EDIT: żeby było bardziej po amerykancku Guźce Kraśnik przeistaczają się w Krasnik Warthogs (nowe logo tez jest bardziej sexy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że Mikrofalówka ma już kilkuletnie doświadczenie w roto na e-nba więc wysyłam mu zaproszenie do ligi i mamy komplet. jako że nadal cisza od strony Majchu być może jeszcze pojawi się opcja dołączenia dla kogoś jeszcze - także jak ktoś ma ochotę zapraszam do zapisania się na listę rezerwową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no mam nadzieje bo jedyny nie dolaczyl do ligi i nie wypowiedzial sie w sprawie draftu. na ten moment mamy zgode od wszystkich na 07.10 g. 22 i taka ustawilem juz w lidze na yahoo. jako ze to keeper to moze nawet lepiej ze wczesniej go ograniemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na majchu oczekuję również w 2L H2H - już dwa PMy dostał...

Korzystając z okazji ogłoszę, że team przemianowuję na "Kmicice Wołmontowicze"

E: no i dupa... tydzień dumania nad nazwą, a ta się nie mieści...

...., .... i kamieni kupa...

E2: Na Pełnej Qrvie KRK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem!!

 

Przepraszam wszystkich za czekanie!

 

Masakra duzo się działo u mnie- to tak w skrócie.

 

Już dołączam do ligi- natomiast jutro do godziny 15.00 określę się czy na 100% uciągnę tyle lig bo nei chce dać dupy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie dostałem zgłoszenie od jeszcze jednego sprawdzonego manago z naszego keepera ESPNowego, na decyzję Majchu czeka też Bulls2006, który również doświadczenia ma mnóstwo. czy zgodzilibyście się na rozszerzenie ligi o 2 zespoły (lub jeden jeśli Majchu zezygnuje)?

 

sonda szybka bo draft za pasem - chłopakom data oczywiście z przymusu pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×