Skocz do zawartości
goozman

Liga Roto Keeper - Sezon 2015/2016

Polecane posty

smuci mnie ten fakt-gosciu (frazier)jest sobie na vaiwerach-nikt nie byl na niego chetny ,wiec wzialem za darmo-w innych ligach nawet jak masz pieniadze na koncie a chcesz sobie kogos wziac z vaiwerow to nie musisz dla zasady dawac 1$, tylko biezesz za free

 

edit-dodam,ze jeszcze,ze jako aktywny gracz jestem karany za brak pieniedzy na koncie niemoznoscia dodania gracza o ktorego NIKT nie walczyl

 

a np taki user: Lublin Chocodogs - jeffrey_nyk@yahoo.com, nie logowal sie od stycznia,psuje innym gre,wypacza wyniki (mega duzo niedogranych slotow)-wiec w drodze wyjatku prosze o dodanie mi fraziera z powrotem do skladu albo odjeciem 1$ z puli lublin chococdogs i dodanie mi-skoro nie gra to niech spotkaja go jakies konsekwencje

 

i postuluje o zmiane regulaminu-jesli nie ma sie juz pieniedzy na koncie,a nikt inny nie licytuje gracza to prosze o darmowa mozliwosc dodania takiego gracza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten olewacz już w tamtym sezonie podpadł, ale jak widać trzeba takich traktować od razu z buta i nie przyjmować pokrętnych tłumaczeń i nie dawać drugich szans. Po tym sezonie należy mu się ban na sznurowadło (olał też h2h), więc spotkają go konsekwencje. Sam w poprzednim sezonie byłem wkurzony za niedograne mecze, które mogły zaważyć na końcowej tabeli.

W tym sezonie oprócz olewacza, większość powinna dograć sloty blisko maksa (pomógł slot IL) i jedynie dwóch graczy może mieć problem z rozegraniem 800 gier, ale nie będzie to jakaś duża różnica. Więc jak widać od następnego sezonu spokojnie można dać jakiś limit wymaganych gier.

 

A co do pobierania graczy za 0$, to mamy taki regulamin jaki mamy, jest to liga z budżetem i minimum 1$ ma sens. Każdy na starcie ma swój budżet waiverowy i od niego zależy jak rozplanuje jego wydawanie w trakcie sezonu. W przypadku twojej propozycji to bym wydał całą kasę jak najszybciej, a potem ustawiał olbrzymie kolejki pobrań na waiver z graczami za 0$ i w każdym tygodniu ktoś by się trafił kogo nikt inny nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 0$ i jak się później okazało, z lepszą taktyką, bym zawojował podium. Właśnie to zero zadecydowało o tym, że go nie mam. Gdyby z zerem można było pobierać, przecież sam bym to robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smuci mnie ten fakt-gosciu (frazier)jest sobie na vaiwerach-nikt nie byl na niego chetny ,wiec wzialem za darmo-w innych ligach nawet jak masz pieniadze na koncie a chcesz sobie kogos wziac z vaiwerow to nie musisz dla zasady dawac 1$, tylko biezesz za free

 

dla mnie też to smutne, że Frazier leży na FA - ale mnie też nie stać na jego pobranie - bo takie są zasady:

Nie ma możliwości składania ofert za 0$. Minimalna kwota to 1$. Maksymalna to 140$ . Trzeba pamiętać o zmieszczeniu się w salary cap - wylicytowana kwota staje się automatycznie ważną pensją danego gracza wliczaną do salary drużyny.

W przypadku wydania 140$ z budżetu waivers w trakcie długiego sezonu pobrania z Waivers przestają być w ogóle możliwe i zostaje się ze składem zgromadzonym do tej pory (bo nie można składać ofert za 0$.)

140$ na FA na sezon to też najwiecej z lig w jakich miałem okazję grać, niektórym zostało jeszczeeee dużo kasy. gospodarowanie tym budżetem to też część strategii

 

edit-dodam,ze jeszcze,ze jako aktywny gracz jestem karany za brak pieniedzy na koncie niemoznoscia dodania gracza o ktorego NIKT nie walczyl

 

to nie kara - tylko konsekwencja w przestrzeganiu regulaminu. widać innym niepotrzebni są już przekoksi na PG :)

 

a np taki user: Lublin Chocodogs - jeffrey_nyk@yahoo.com, nie logowal sie od stycznia,psuje innym gre,wypacza wyniki (mega duzo niedogranych slotow)-wiec w drodze wyjatku prosze o dodanie mi fraziera z powrotem do skladu albo odjeciem 1$ z puli lublin chococdogs i dodanie mi-skoro nie gra to niech spotkaja go jakies konsekwencje

 

jeffrey już w kilku ligach olał sprawę i w tej również będzie to jego ostatni sezon. dalsze pomysły z kombinowaniem z budżetem innej drużyny bo Ty już nic nie masz są sorka ale śmieszne

 

i postuluje o zmiane regulaminu-jesli nie ma sie juz pieniedzy na koncie,a nikt inny nie licytuje gracza to prosze o darmowa mozliwosc dodania takiego gracza

 

absolutnie nie do zaakceptowania - i póżniej mógłbyś np. przedłużać sobie kolesia za 0$ na kolejne lata? 1$ to minimum, więc w przyszłości bardziej pilnuj portfela :)

 

to, że odnośnie tego punktu nie ma dyskusji nie oznacza, że temat zmian w regulaminie jest zamknięty - każdy rozsądny pomysł weźmiemy pod głosowanie. ja mam pomysł na możliwość preferencyjnego podpisywania debiutantów na dłuższe kontrakty (np. do 3 lat) w kwocie pierwotnie wylicytowanej i w ogóle ustalenie bardziej przyjaznych metod przedłużeń w zależności od wysokości kontraktu (żeby zachęcić do wchodzenia w dłuższe kontrakty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoko Panowie-ponioslo mnie (

) z ta propozycja dodania mi do budzetu 1 dolara z konta olewatora ;)

 

wracajac do spraw biezacych:

1) proponuje juz teraz pytac znajomych chetnych przejac druzyne jefreya by kontynuowac nasza lige

 

2)

pomysł na możliwość preferencyjnego podpisywania debiutantów na dłuższe kontrakty (np. do 3 lat) w kwocie pierwotnie wylicytowanej

teraz wylicytowujac np townsa za 20 $ mozna go miec za ta cene 2 sezony (ten i nastepny sezon)

jestem wiec tym by dodac jeszcze jeden rok

 

3)

ustalenie bardziej przyjaznych metod przedłużeń w zależności od wysokości kontraktu (żeby zachęcić do wchodzenia w dłuższe kontrakty)

przyklad-wylicytowalem super goscia mccoluma za 10 $-chce go podpisac na 4 lata-to juz w drugim sezonie bedzie mi zzeral z salary 34 $,mimo,ze np teraz nie jest tyle wart i w drafcie poszedlby taniej

 

proponuje malejaca o polowe cene za kazdy kolejny rok

przyklad-

mccolum w drugim sezonie mialby wartosc w salary-22$

ale juz w trzecim 25(polowa z 6),a 27 (polowa z 3 zaokraglowa w gore)

 

czyli zamiast 4x6 zrobibym-12,3,2

 

wg obecnych zasad 4 letni kontrakt goscia kosztuje 34-a wg mojej propozycji 27

 

co Wy na to ? jak sie machnalem w rachunkach to poprawcie,ale idee nakreslilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gooz, ja swego czasu zabrałem się za swój pomysł liczenia kontraktów, trochę te cyferki są naciągane, ale postanowiłem zachować jakiś kompromis między preferencjami do dłuższych kontraktów, a nadmiernymi ulgami w tym temacie. Tylko jakoś potem mi się odechciało... daj znać, czy dalej to kontynuować, może Ty coś przedstawisz co będzie lepsze, bo mi trochę pomysłu zabrakło. Wiem jedno - trzymanie się stałego współczynnika niezależnie od wartości pierwotnego kontraktu, powoduje, iż w przypadku tych niższych, dłuższe kontrakty byłyby opłacalne, ale już im są one wyższe, tym wychodzą bardziej astronomiczne sumy. Ja próbowałem jakieś pomysły z "widełkami" i tyle...

 

Jordan, to nie jest głupie - ale np. za bardzo zachęca do kontraktów maksymalnych. Nikt by nie brał gościa na 2 sezony, skoro bardzo tanio może mieć na 3 i 4... Tu potrzeba czegoś innego.

 

A z preferencjami dla debiutantów to dobry pomysł, warto, żeby coś zachęcało do przedłużania rookasów, nie tylko tych, którzy od razu coś robili, tacy jak Porzingis, Towns, Okafor czy Mudiay, ale też tych, którzy nie zaczęli od wysokiego C, ale mieli przebłyski jak Turner czy Johnson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda obowiązujący model każdy (przynajmniej z grających) powinien wiedzieć. jego zaletą jest prostota obliczeń jednak w praktyce jest mocno sztywny i nie zachęca do podpisywania dłuższych niż 2 lata kontraktów - a przecież chcemy być managerami pełniejszą gębą niż w normalnych ligach :)

 

nowy model jest może teoretycznie trudniejszy w szybkim wyliczeniu i nieco więcej czasu spędzę przy tworzeniu zestawienia rosterów ale jego zalety postanowiłem uwidocznić w tabelce (nie ma jak test oka - mam nadzieję, że się nie walnąłem). model dotyczy kontraktów od 3 lat w górę, przedłużenia tylko na drugi rok zostają, jak do tej pory

opis założeń:

- w drugim roku - do kwoty wyjściowej dopłacamy 6$ i to stanowi płacę zawodnika

- w trzecim, czwartym i piątym roku - (kwota wyjściowa + 6$) x współczynnik wynoszący:

- 1,35 - dla kontraktów pierwotnych z przedziału 1-9$ (czyli wzrost płacy w roku 3 i/lub 4 i/lub 5 o 35%)

- 1,3 - dla kontraktów pierwotnych z przedziału 10-19$ (czyli wzrost płacy w roku 3 i/lub 4 i/lub 5 o 30%)

- 1,25 - dla kontraktów pierwotnych z przedziału 20-29$ (czyli wzrost płacy w roku 3 i/lub 4 i/lub 5 o 25%)

- 1,2 - dla kontraktów pierwotnych z przedziału 30-49$ (czyli wzrost płacy w roku 3 i/lub 4 i/lub 5 o 20%)

- 1,15 - dla kontraktów pierwotnych z przedziału 50-69$ (czyli wzrost płacy w roku 3 i/lub 4 i/lub 5 o 15%)

- 1,1 - dla kontraktów pierwotnych powyżej 70$ (czyli wzrost płacy w roku 3, 4 i/lub 5 o 10%)

liczony od każdego kolejnego roku.

 

każda kwota zaokrąglana jest do pełnej liczby w górę. współczynnik zależy od kwoty wyjściowej, bo od niej decydujemy na jaki czas danego gracza podpisać

 

2rpsa4h.jpg

 

analizowałem to we wszystkie możliwe mańki, biorąc pod uwagę łączne oszędności w stosunku do modelu obecnego i wychodzi mi, że to optimum :P

 

proszę o głosy jak Wy to widzicie wtedy zaczniemy zastanawiać się czy go wprowadzamy od tej pory czy też potraktować 2 rok naszej zabawy jako swoiste przetarcie i dać managerom możliwość przeszacowania zeszłorocznych przedłużeń wg tej propozycji (prawa do graczy po set-offie tj. np. Gasol i Bledsoe wróciłyby do pierwotnych właścicieli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gooz, fajna analiza, ale czy to rozwiązuje podstawową kwestię - brak skłonności do zawiązywania dłuższych kontraktów. W pierwszych latach wychodzi na to, że to jest opłacalne, ale ostatni rok kontraktu przynosi już kwotę horrendalną. Może by tak w przypadku podpisywania długich kontraktów te współczynniki z każdym rokiem obniżać? Np. gość waży 50$, GM podpisuje go na kolejne 3 lata (kto bogatemu zabroni?), w pierwszych dwóch współczynnik waży 1,15, ale już w ostatnim jest mniejszy. Inny GM ważącego 50 gościa podpisuje na maksa, z tym, że wtedy w pierwszych trzech latach współczynnik wynosi 1,15, a w ostatnim jest mniejszy. Może nie arcymały, ale mniejszy, że nie płacił 87?

Taka zachęta do podpisywania długich. Gości klasowych na drafcie pewno byłoby mniej, ale nie aż tak mało, bo kto by podpisał długie z dwoma goścmi ważącymi blisko 50$. Wtedy to już hasło "powodzenia na drafcie" byłoby jakże szczere, a przy tym z niemałą dozą ironii...

 

Jednym słowem myślę, można pokombinować nad innym współczynnikiem w przypadku ostatniego roku kontraktu, żeby ta różnica między przedostatnim a ostatnim nie była taka duża i wtedy już byłoby chyba idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

starałem się żeby rozkład płac dla wyższych kontraktów nie odbiegał drastycznie od obecnego - no bo zbyt posunięta darmocha wprowadziłaby trend odwrotny tj. kiszenie keeperów. lekki bacik w postaci coraz wyższego kontraktu wg mnie jest potrzebny. sumaryczny rozkład płac dla przykładu podanego przez Ciebie to 50, 56, 65, 75, 87 podczas gdy w obecnym modelu byłoby to 50, 74, 74, 74, 74, 74 - także płaci się widocznie więcej tylko w ostatnim roku kontraktu a łączne oszczędności dla 5-letniego kontraktu to 13$. kombinowanie z niższym współczynnikiem dla 5 roku dla kontraktów o podstawie od 10$ chodziło mi oczywiście po głowie ale boję się czy to już nie za dużo komplikacji dla naszych współgraczy (zasady są i tak dość niejasne jak się czasami okazuje). jeśli nie to jestem jak najbardziej za - przynajmniej żeby kwoty za 5 rok były bliższe/równe tym za 5 rok wg obecnych zasad

wydaje mi się, że podówczas rozsądne by było przyjęcie współczynnika 1,1 (10%) wzrostu płac w 5 roku dla przedziału kwot wyjściowych od 10 do 30 natomiast od kontrakty wyjsciowe od 31 w górę w 5 roku równałyby się tym z 4 roku

 

po tych korektach tabelka wygladałaby następująco:

wje5o8.jpg

 

na oko widać, że teraz niby mniej korzystnie wyglądają 4te lata w przedziale 30-60 ale biorąc pod uwagę ogólne oszczędności względem modelu obecnego i te same ceny dla roku 5 chyba jest to do przełknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że jest to do zaakceptowania. Wprawdzie przedział 30-60 to ten dla tych najbardziej intrygujących do zatrzymania zawodników, więc na 3 lata raczej nikt ich nie zatrzyma bo za taką samą cenę mają maxa, no ale może ktoś nie będzie chciał się aż tyle wiązać? Zresztą taka opcja zrównoważenia obu lat zachęca do ryzyka więc może się doczekamy też amnestii? To jest ten element dla którego takie rozwiązanie wcale nie jest wadą. Owszem można zastosować dla tego przedziału niższy współczynnik niż 1,1, choćby symboliczny ale to już jest lepsze niż te pierwsze. A zbytnia komplikacja? Ja bym się nie przejmował. Każdemu przesłać na maila wyliczenie odnośnie każdej wylicytowanej kwoty i nikt nie będzie musiał się wgłębiać w szczegóły. Ale super gooz że bierzesz pod wzgląd uwagę uczestników, ale głosowania bym tu nie urządzał. Dyskusja tak, może coś się jeszcze wykluje ale zadecydujesz Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Propozycja mi się podoba, ale trzeba pamiętać, że 5 letni kontrakt to już bardzo długi okres i w międzyczasie połowa menedżerów może się zmienić w lidze. Więc równie dobrze możemy zmniejszyć maksymalne kontrakty do 4 lat i nie będzie problemu cen tego ostatniego roku. Ciekawy by był też pomysł, że po skończonym kontrakcie jest szansa podpisania jeszcze na jeden rok danego gracza po jakiejś wyższej stawce, wtedy przy 4 letnim maksie by akurat była możliwość tego 5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pumeks przekroczył wczoraj salary swoimi pobraniami, niestety byłem na wyjeździe i dopiero dzisiaj mogłem wyrzucić mu Andersona (jedyny pobrany bez zrzucania innego zawodnika ze składu) więc jego wczorajszy dorobek "na lewo" doliczy mu się do produkcji - mam nadzieję, że to nie namiesza w naszych wynikach, choć może.. traci też swoje 16$ (no ale to już bez znaczenia w tym momencie sezonu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gratki dla Diga za pewne wygranie sezonu po zeszłorocznym dość pechowym wicemistrzostwie! Jordan20 na ostatniej prostej "pogodził" mnie i Pumeksa i wskoczył w wielkim stylu na drugie miejsce. mam nadzieję, że będziemy kontynuować nasze zmagania w niezmienionym (oprócz zbanowanego Jeffreya) składzie i liczę, że więcej osób wypowie się na temat proponowanych zmian w kształcie kontraktów wielosezonowych dla naszych keeperów

 

20powzo.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dla Zwyciezcy

 

drugie miejsce jest dla mnie sukcesem, po zeszlorocznym sezonie przejsciowym (zbierania materialu na keeperow)

 

ps-proponuje zaczac poszukiwania chetnego,solidnego gracza do przejecia druzyny jeffreya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zeszłorocznym niepowodzeniu udało się wygrać, choć początek sezonu nie wyglądał za dobrze i do tego oprócz brodacza zawiodła reszta keeperów. Dzięki za grę i gratulacje dla pozostałych medalistów.

 

Aktywności dzięki slotowi IL w tym sezonie wyglądała już lepiej i oprócz olewacza tylko 2 drużyny odstają w ilości wykorzystanych slotów, a trzeba pamiętać że to liga keeper i przy możliwości pobierania graczy tylko raz w tygodniu nigdy nie będzie idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Analizy i propozycje jeszcze przeczytam, jak będzie chwilunia.

Teraz tylko bym poprosił o wydalenie ze składu Snella, bo jeden zawodnik zaległ mi na INJ i mam chwilowo 14-stkę...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w regulaminie nic jeszcze nie dopisałem o dodaniu IL spota, także nie jest to jakieś przestępstwo mieć 14 graczy w składzie - byle z salary było wszystko OK - a jest. także do września, do momentu ogłoszenia keeperów umówmy się, że składy mogą pozostać w obecnym kształcie - no chyba, że pojawią się jakieś trady. z tradeami z kolei ciężko startować póki nie ustalimy czy wprowadzamy nowe zasady liczenia płac i od kiedy tzn. czy np. wyjątkowo można będzie przedłużać obecnie kończące się kontrakty.

także czytajcie pany w wolnej chwili i się wypowiadajcie.

chęć przejęcia drużyny Jeffreya i dołączenia do ligi wyraził Barcalover - także mamy już sprawdzonego manago na miejsce naszego olewusa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponowane zmiany, jak najbardziej mi się podobają, tylko ni cholery nie ogarniam pozycji "łączny koszt" z Goozmanowych tabelek. Skąd takie kwoty?

Co do kontraktów Gasola i Bledsoe, to ich powrót tak czy inaczej mija się z celem, bo jeden i drugi byli przedłużeni tylko na drugi rok, więc wygląda na to że wskoczyliby do puli FA.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ogarniam pozycji "łączny koszt" z Goozmanowych tabelek. Skąd takie kwoty

 

tez nie wiem skad te kwoty...

 

ogolnie zmiany mi sie podobaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponowane zmiany, jak najbardziej mi się podobają, tylko ni cholery nie ogarniam pozycji "łączny koszt" z Goozmanowych tabelek. Skąd takie kwoty?

 

łączny koszt to czysty koszt przedłużenia czyli ogólny koszt przedłużenia keepera na dany okres po odjęciu kwoty wyjściowej, za którą danego zawodnika podpisaliśmy. i tak po 3 latach to suma kwoty kontraktów za 2 lata przedłużenia minus 2 x kwota wyjściowa; po 4 latach to suma kontraktów za 3 lata przedłużenia minus 3 x kwota wyjściowa; po 5 latach to to suma kontraktów za 4 lata przedłużenia minus 4 x kwota wyjściowa

 

przykładowo dla nowych zasad:

 

dla kwoty wyjściowej 1$ łączny koszt po 3 latach liczony jest:

7$ (za drugi rok) + 10$ (za trzeci rok) minus 2 x 1$ (kwota wyjściowa) = 7+10-2=15$

 

dla kwoty wyjściowej 15$ po 4 latach:

21$ (za drugi rok) + 28$ (za trzeci rok) + 37$ (czwarty rok) minus 3 x 15$ (kwota wyjściowa) = 86-45 = 41$

 

dla kwoty wyjściowej 30$ po 5 latach:

36$(za drugi rok) + 44$ (za trzeci rok) + 53$ (czwarty rok) + 59$ (piąty rok) minus 4 x 30$ (kwota wyjściowa) = 192 - 120 = 72$

 

prześlę Wam może mojego excela z tą tabelką to łatwiej będzie Wam porównać, popatrzeć w dane formuły a nawet liczyć płace dla swoich zawodników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odejmuj kwoty wyjściowej, to wtedy masz pełne prawo nazywać to "łącznym kosztem"... :D

A przy okazji będzie jaśniej...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK - mogłem wpisać po prostu "koszt przedłużenia" (choć to też pewnie dorobiłoby się nadinterpretacji :) ) - ale bardziej byłem skupiony na cyferkach, kombinowaniu ze współczynnikami, pokazaniu różnic pomiędzy obydwoma modelami i poszczególnymi latami niż na nazewnictwie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×