Skocz do zawartości
barcalover

1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Polecane posty

Jestem przeciwny limitowi ruchów na fa, bo on całkowicie zmieni model rywalizacji i doprowadzi do znaczącego zwiększenia losowości wygranych. Nie da się już bowiem sensownie minimalizować strat w tygodniach, w których posiadani liderzy grają po 2-3 mecze, a u przeciwnika grają po 4, bo trzeba będzie kisić pobrania na playoffs i na wypadek zmasowanych kontuzji. A przecież nie jest jakoś szczególnie rzadkie, że w jednym zespole jest 3-4 kontuzjowanych i bez rotacji, to można od razu tydzień na straty spisać.

 

Ale w sytuacjach, o których piszesz, rotowanie pomoże tylko o ile tych liderów (lub kontuzjowanych) wyrzucisz na FA. Tylko wtedy masz jakiś bonus, bo w ich miejsce możesz rotować szrotem. A przecież nikt nie wyrzuca gwiazd na FA tylko dlatego, że grają 2 razy w tygodniu.

 

Ja na pewno zagram w dowolnym systemie, ale gdyby było głosowanie to optowałbym za jakimś limitem. Np. 100 pobrań w regular season, a playoffy gramy już bez limitu, bo te parę ostatnich tygodni można już przysiąść częściej do kompa.

 

No niekoniecznie, bo przecież w składzie masz w takiej sytuacji 14 graczy, a w ciągu dnia gra max 8, więc jest sporo miejsca do rotowania leszczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten tydzień u mnie to zupełne przeciwieństwo poprzedniego. Tym razem cały tydzień przegrywałem wysoko, a ostatecznie zakończyło się minimalną porażką dzięki wygraniu rzutem na taśmę przechwytów. Moi gracze zagrali słaby tydzień pod względem FG i jedyna możliwość zwycięstwa była tylko w przypadku wygrania trójek. W sobotę u gooza rozstrzelał się Young rzucając ich osiem i przed niedzielą została mi tylko walka o jak najniższy wymiar porażki. Co ciekawe obaj wczoraj zaznaczyliśmy do pobrania z waiverów McConnella i przegrana o 1$ okazała się dla mnie zbawienna. Zamiast niego pobrałem mającego trzy przechwyty Olynyka, a TJ nie zanotował na swoim koncie żadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka ciekawostek - porównań do poprzedniego sezonu.

 

Rok temu na dokładnie tym samym etapie rozgrywek 5,5 "punktów" dzieliło nie 1 i 2 drużynę, jak teraz, a 1 i 8 drużynę! To pokazuje jak wielki tłok był przed rokiem w czołówce. Warto też dodać, że późniejszy zwycięzca ligi Ballmovement Purists po 8 kolejkach zajmował 12. miejsce, ale jego strata do lidera wynosiła "tylko" 9 punktów (teraz 6. w tabeli gooz ma 9,5 punktów straty do 1. miejsca).

 

Co ciekawe, zeszłorocznym liderem po 8. kolejkach był Tizz, który spadł ostatecznie z 1 ligi - niezła motywacja dla mnie, by przypadkiem nie przysnąć lub nie poczuć się zbyt pewnie w kwestii PO, czy utrzymania.

 

Natomiast rumieńców tegorocznej edycji na pewno dodaje walka, która się toczy w tym momencie na miejscach 3-11. Różnice tam są bardzo małe (5 gier, czyli do nadrobienia w 1 bezpośrednim matchupie 7-2).

 

Sytuacja zwycięzcy zeszłorocznego sezonu regularnego, czyli Raging Ravens wygląda coraz gorzej - nie dość, że są ostatni w tabeli (seria 4 bardzo wysokich porażek), to jeszcze właśnie wypadł im Griffin. Będzie bardzo ciężko o utrzymanie, bo konkurencja jest spora.

 

Beniaminek BarcaTeam natomiast zanotował własnie już 6 porażkę z rzędu i jego sytuacja nie wygląda lepiej. To te dwie ekipy są pierwszymi poważnymi kandydatami do spadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ciekawe obaj wczoraj zaznaczyliśmy do pobrania z waiverów McConnella i przegrana o 1$ okazała się dla mnie zbawienna. Zamiast niego pobrałem mającego trzy przechwyty Olynyka, a TJ nie zanotował na swoim koncie żadnego.

 

no siadł Ci ten Olynyk wybornie - sam miał więcej przechwytów niż cały mój niedzielny skład :P znowu gubię punkty, które wydawały się pewne.. a w tym tygodniu rewanż w I lidze H2H :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWANIE 8 KOLEJKI:

3tmQhne.png

 

By opisać 8 kolejkę wystarczy wypisać 4 najlepsze drużyny tego tygodnia. Dyspozycja High Flying Circus 3, BukkakeB, God of Thunder i GL Team nie podlegała w tym tygodniu żadnym złudzeń - były to bezsprzecznie najlepsze drużyny kolejki. Nikt z pozostałych 12 zespołów tej ligi nie wygrałby z kimkolwiek z tej czwórki choćby jednej pary. Najbardziej z nich zadowolony będzie High Flying Circus 3, który nie dość że po raz drugi z rzędu został najlepszym zespołem tygodnia, to na dodatek wygrali swoją parę aż 7-2 i rozpoczęli swoją wędrówkę w górę tabeli i znajdują się tylko o włos od 8 miejsca premiującego awansem do playoffów. 7-2 taki wynik pojawił się również przy GL Team – czyli 4 siły tego tygodnia i najlepszemu zespołowi ostatnich 4 kolejek. Warto jeszcze coś napisać o BukkakeB i God of Thunder. Ci pierwsi mimo bilansu 15-0-0, zajęli „ledwie” 2 miejsce i wygrali najniżej z wyżej wymienionej czwórki – tylko 5-4. Można było co prawda wyciągnąć więcej, tym bardziej że 7 dni temu zanotowali o wiele gorszą kolejką a wygrali 7-2, jednak goozman (mimo tego Olynyka :P ) nie powinien być załamany formą swojego zespołu. Podium zamknął zespół God of Thunder, o którym chyba piszę najwięcej w tym sezonie dlatego dziś wyjątkowo sobie ich odpuszczę, przecież nie można tyle komuś słodzić…

 

WYNIKI WSZYSTKICH PAR W 8 KOLEJCE:

RijBJim.png

 

Plusy kolejki:

- High Flying Circus 3 – Forma tego zespołu wręcz do złudzenia przypomina ich poprzedni sezon w 2 lidze. Pierwsze 5-6 kolejek to krzątanina w środku lub dolnych rejonach tabeli, a następnie wielkie „bum” i dominacja w lidze. W poprzednim sezonie po wystrzeleniu z formą nie zatrzymali się aż do ostatniego dnia sezonu, jak będzie tym razem?

- BukkakeB - Solidna – tak można było nazwać dotychczasową formę BukkakeB. Nie prezentowali się ani słabo, ani jakoś rewelacyjnie, dlatego ten ich bardzo dobry tydzień należy traktować jako spory plus. Odkąd prowadzę podsumowania BukkakeB nigdy nie mieli bilansu 15-0-0 w tygodniu i tylko raz zanotowali więcej niż 87 punktów w symulacji.

Minusy kolejki:

- Grave Digger – Co się stało z tym zespołem z początku sezonu? Przez pierwsze 6 kolejek był to topowy zespół ligi, jednak w ostatnich 2 kolejkach Grave Digger przeżywają spory kryzys. Biorąc pod uwagę wyniki z tej i poprzedniej kolejki jest to 12 zespół ligi!

- BYDZIA BULLS – Lampka z napisem „spadek z ligi” zaczyna w ostatnim czasie świecić nie co mocniej. Dziś ta drużyna zanotowała najgorszy wynik od czasów 3 tygodnia i po przegranej parze z GRB Budżet H2H spadli na 13 pozycję w lidze. Ich ostatnia forma pokazuje, że jednak bardzo udany 4 i 5 tydzień to był chyba jednorazowy wyskok.

 

 

Szczęściarz tygodnia:

NEVERWINS mimo kolejnego przeciętnego tygodnia, notuje bardzo wysokie zwycięstwo 7-2 z BarcaTeam. Tak wysoką wygraną mogą pochwalić się w tym tygodniu jedynie zespoły High Flying Circus 3 i GL Team. Z żadnym innym rywalem NEVERWINS nie osiągnęli by tak dobrego rezultatu. Mało tego z BarcąTeam przez cały sezon wygraliby tylko 3 razy: dziś 7-2 i 2-krotnie w 1 i 7 tygodniu. Gdyby terminarz przydzielił parę NEVERWINS-BarcaTeam w 4,5 lub 6 tygodniu to skończyłoby się 3-6 dla Barcy, a w 2 tygodniu 2-7.

 

Pechowiec tygodnia:

Średnio o 1 pkt więcej niż Grave Digger w tym tygodniu zdobywałby zespół Nygusów Gerarda. Na nic się to jednak zdało bo w starciu między tymi zespołami padł remis 4-4. 2 asysty więcej i 1 strata mniej i wynik byłby zgoła inny (6-3). Na szczęście dla Nygusów pozostaje fakt, że wynik mógł być gorszy. W 7 innych pojedynkach z tego tygodnia wynik byłby mniej korzystny.

 

Swój najlepszy tydzień (pod względem punktowym) notują:

BukkakeB – 87 punktów (poprzedni rekord 83 pkt w 4 tyg.)

High Flying Circus 3 – 88 punktów (poprzedni rekord 85 pkt w 7 tyg.)

 

Swój najgorszy tydzień (pod względem punktowym) notują:

Grave Digger – 55 punktów (poprzedni rekord 65 pkt w 7 tyg.)

 

 

Rekordy statystyczne w tym tygodniu:

Najlepsze:

The Tramwajs – 0,537 FG% (poprzedni rekord The Tramwajs – 0,528 FG%)

 

Najgorsze:

 

Ciekawostki:

 

W tym i poprzednim tygodniu najlepszym zespołem symulacji okazywał się zespół High Flying Circus 3. Jeśli w 9 kolejce HFC3 powtórzy ten wyczyn wyrównają oni rekord ligi należący do Ballmovement Purists, którzy od 17 do 19 tygodnia zeszłego sezonu zajmowali 1 miejsce w symulacji tygodnia.

 

Po wygranej God of Thunder to oni mają największą serię w wygranych parach pod rząd. 6 tygodniowa seria God of Thunder to także wyrównanie ich najlepszego wyniku z zeszłego sezonu.

 

Podobną serię ma zespół BarcyTeam, z tym że niestety chodzi tu o przegrane. 6 meczowa seria bez wygranej pary to nowa najdłuższa taka passa w lidze.

 

TABELA Z CAŁEGO SEZONU:

7dAtz0y.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje?

 

Kaman!!! ja mam ciągle jakieś pierdolone kontuzje. Cory Jospeh nagle zaniemógł, zebrani na niedzielę waiversi zagrali z dupy. Nie gra mi Gay, wrócił Winslow, ale na razie się rozkręca. Dopiero wrócił Thomas, nie grał Len, Taj jakieś problemy. ja nie zagrałem tygodnia w pełnym składzie!. a Gerard jeszcze po 3 dziennie add/dropował :) Cud, ze zremisowałem. Może z tego się podźwignę. Najgorsze, że przez te urazy wywalam zawodników, których chciałbym zatrzymać. Nic, muszę też dawać wyższe ceny na licytacjach, bo niektóre przyprawiają mnie o jeszcze więcej siwych włosów. Spokojnie, I will be back or finally crack.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co się dzieje?

 

Kaman!!! ja mam ciągle jakieś pierdolone kontuzje. Cory Jospeh nagle zaniemógł, zebrani na niedzielę waiversi zagrali z dupy. Nie gra mi Gay, wrócił Winslow, ale na razie się rozkręca. Dopiero wrócił Thomas, nie grał Len, Taj jakieś problemy. ja nie zagrałem tygodnia w pełnym składzie!. a Gerard jeszcze po 3 dziennie add/dropował :) Cud, ze zremisowałem. Może z tego się podźwignę. Najgorsze, że przez te urazy wywalam zawodników, których chciałbym zatrzymać. Nic, muszę też dawać wyższe ceny na licytacjach, bo niektóre przyprawiają mnie o jeszcze więcej siwych włosów. Spokojnie, I will be back or finally crack.....

 

A ja kolejny raz ciała daję. Nie potrafiłem wykorzystać Twoich kontuzji i kolejny raz bez wygranej. Forma niby jest trzecia w lidze, a wyniki średnie. Może chociaż w tym tygodniu się odkuję na przetrzebionym Yellowblue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 3 FA zagrało w sumie 40 min 2pkt, 4 zb, 3 as :) No mistrze. Makabra jakaś, autentycznie. Zobacze teraz co zdzialają Powell i Ross dla mojego zespołu. chciałem mieć jak najwięcej kasy na PO, a tu dupa. trzeba walczyć o wejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWANIE 9 KOLEJKI:

cJnRMW3.png

 

W artykule opisującym pierwsze podsumowanie świąt w Elblągu najczęściej powtarzające się słowo to spokój. Policja z tego miasta zauważa stosunkową małą ilość interwencji w okresie świątecznym. Tak jak w Eblągu, tak i święta w 1 lidze H2H przebiegały dosyć spokojnie. A dlaczego? Przykład numer 1: w czubie jest spokojnie jak w pomieszczeniu pełnym tybetańskich mnichów. God of Thunder po raz 3 w tym sezonie barcalover i jego zespół okazuje się najlepszym zespołem tygodnia, jednak po raz pierwszy z trzycyfrowym dorobkiem. 100 punktów to nowy season-high nie tylko w wykonaniu tego zespołu, ale i całej ligi. Jedyny niepokój i niespodzianka toyczy jedynie 2 miejsca. Ci co czytają podsumowania, być może zauważą, że chyba po raz pierwszy używam nazwy NEVERWINS. Zazwyczaj zespół ten kończył podsumowania w dolnej lub środkowej części tabeli, dlatego ich wysoka 2 lokata w tym tygodniu jest kandydatem nawet do niespodzianki miesiąca. Na następnych miejscach znajdziemy zespoły, które już od dłuższego czasu prezentują formę podobną do tej z tego tygodnia. Mowa tu o 3 miejscu Nygusów Gerarda (w ostatnich 5 kolejkach zajmują pozycję z przedziału 2-5 miejsca), o 4 miejscu BukakkeB (ostatnio 2 miejsce). Dalsze pozycje również nie wzbudzają aż tak wielkiego zaskoczenia, choć jest parę niespodzianek In minus (ale o tym niżej, w minusach kolejki).

 

WYNIKI WSZYSTKICH PAR W 9 KOLEJCE:

X692AqT.png

 

Plusy kolejki:

- NEVERWINS – Zdecydowanie największe zaskoczenie tej kolejki. Mówimy przecież o zespole, który przed tą kolejką był ledwie na 12 pozycji w tabeli Yahoo i na 15 miejscu w moich symulacjach. W ogóle NEVEWINS są już w 3-meczowej serii zwycięstw w parach! Tylko God of Thunder mają dłuższą serię wygranych.

- Raging Ravens – Nie tak dawno Raging Ravens bili niechlubne rekordy w ilości punktów w symulacji. Wydaje się, że tamten okres ta drużyna chce zostawić za sobą, bo zanotowali swój drugi najlepszy wynik w sezonie. Szkoda jedynie, że z lepszą dyspozycją nie przyszedł w parze wynik z Nygusami Gerarda. Niestety Nygusy zanotowały świetny tydzień i wynik zakończył się 7-2 dla przeciwników Raging Ravens.

 

 

Minusy kolejki:

- High Flying Circus 3 – gdyby dziś HFC3 zajął 1 miejsce w symulacji wyrównaliby rekord ligi. Niestety zamiast trzeciej pod rząd wizyty na czubie tabeli, mamy odległą 14 pozycję. Wynik fatalny, aczkolwiek biorąc pod uwagę cały grudzień to wciąż jedna z lepszych drużyn z tego okresu czasu.

- Barca Team – słowo „kryzys” ostatnio coraz bardziej pasuje do drużyny Barca Team. To już trzecia kolejka z rzędu gdzie Barca zajmuje jedną z 2 ostatnich pozycji w podsumowaniu. Zapach 2 ligi, już powoli dociera do nosa rk18tw. Czyżby czas na wymiany?

- GL Team – Bardzo podobnie jak w przypadku High Flying Circus 3, jest również z GL Team. To kolejny przykład zespołu, który nie potrafił przełożyć bardzo dobrej formy z ostatniego miesiąca na wyniki w tym tygodniu. Od 5 do 8 kolejki, jedynie God Of Thunder punktowali w symulacjach lepiej.

 

Swój najlepszy tydzień (pod względem punktowym) notują:

God of Thunder – 100 punktów (poprzedni rekord 95 pkt w 4 tyg.)

NEVERWINS – 90 punktów (poprzedni rekord 73 pkt w 1 tyg.)

Nygusy Gerarda – 86 punktów (poprzedni rekord 81 pkt w 6 tyg.)

 

Swój najgorszy tydzień (pod względem punktowym) notują:

Red Panthers – 64 punkty (wyrównany rekord z 5 tyg.)

Grave Digger – 53 punkty (poprzedni rekord 55 pkt w 8 tyg.)

High Flying Circus 3 – 48 punktów (poprzedni rekord 53 pkt w 4 tyg.)

GL Team – 46 punktów (poprzedni rekord 52 pkt w 4 tyg.)

 

Rekordy statystyczne w tym tygodniu:

Najlepsze:

 

Najgorsze:

 

Ciekawostki:

Do tej kolejki nigdy w historii zespół, który zanotował bilans 15-0-0 w podsumowaniu znalazł się poza top2. Dziś Nygusy Gerarda mimo bilansu 15-0-0 mieli gorszą pozycję w symulacji niż 2 zespoły i znaleźli się "ledwie" na 3 pozycji.

 

Barca Team przegraliby w tym tygodniu starcie z God of Thunder, aż 8-0. To drugi taki przypadek w tym sezonie, by jakiś zespół nie wygrał choć 1 kategorii w parze. Poprzedni przypadek dotyczy 3 tygodnia, gdy NEVERWINS wygraliby z GRB Budżet H2H 9-0.

 

TABELA Z CAŁEGO SEZONU:

Af29BJw.png

 

-------------

Po raz pierwszy odkąd publikuje podsumowania zdecydowałem się usunąć szczęściarzy i pechowcy tygodnia. Chyba na jakiś czas (być może do końca sezonu, a być może na zawsze) zrezygnuję z tego, bo miałem wrażenie, że te rubryki nie były tak istotne. Gdy rozpoczynałem robić podsumowania rok temu, to nie wrzucałem tabelki „wyniki wszystkich par z X kolejki” przez co nikt nie miał pełnych informacji, jak wyglądał ich tydzień i opisy szczęściarzy i pechowców tygodnia miały większy sens. Odkąd publikuję tą tabelkę, każdy może mieć wgląd na wyniki jakie osiągałby z innymi graczami i może sam zdecydować, czy w tej kolejce wynik jaki uzyskał jest sprawiedliwy, czy jednak pojawiło się trochę pecha/farta. By to wynagrodzić, już tydzień temu zrobiłem nowe rubryki Plusy/minusy kolejki. No i to chyba tyle informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne podsumowanie.

 

Jestem nie do zatrzymania, ale mam wrażenie, że tak grające drużyny w RS nigdy nie wygrywają ligi ostatecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety doła ciąg dalszy, ale potrafię wygrać. Teraz też się postaram.

Collison, Joseph i Hood grają gorzej od waiversów. A, tak a propos dyskusji o ilości meczów i robieniu add/dropów miałem wkleić moich zawodników z zeszłego tygodnia, ale coś mi tu nie idzie. Otóż, 10 zawodników zdobyło 32 pkt, miało 16 zb i 7 as. Takie to były asy. Wolę 100 x bardziej mieć dobry zespół z mniejszą ilością gier niż grać w rosyjską ruletkę na waivach. I miałem, ale pozrzucałem gości do FA bo mieli kontuzje. Nic, odkuję się to moje hasło przewodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety doła ciąg dalszy, ale potrafię wygrać. Teraz też się postaram.

Collison, Joseph i Hood grają gorzej od waiversów. A, tak a propos dyskusji o ilości meczów i robieniu add/dropów miałem wkleić moich zawodników z zeszłego tygodnia, ale coś mi tu nie idzie. Otóż, 10 zawodników zdobyło 32 pkt, miało 16 zb i 7 as. Takie to były asy. Wolę 100 x bardziej mieć dobry zespół z mniejszą ilością gier niż grać w rosyjską ruletkę na waivach. I miałem, ale pozrzucałem gości do FA bo mieli kontuzje. Nic, odkuję się to moje hasło przewodnie :)

 

Jeżeli Cię wkurza rotowanie na FA to powinieneś przecież poprzeć limit ruchów, nieprawdaż?

 

Ale ja Ci dla przykładu podam co zrobiło w tym tygodniu moich 10-ciu ziutków z łapanki na FA. I wcale nie były to jakieś rewelacyjne występy. Razem przez 3 dni:

84 pkt, 28 rebs, 4 as, 7 stl, 6 blk, 8 TO, 30/68 FG, 16/21 FT.

Tak jak kiedyś pisałem, gdybym trzymał się swoich wydraftowanych graczy graliby najwyżej co drugi dzień, więc te statsy trzeba podzielić nie przez 10 a przez 5. I wtedy masz średnie:

16.8 pkt, 5.6 rebs, 0.8 ass, 1.4 stl, 1.2 blk, 1.6 TO, 44% FG, 76% FT.

Zobacz sobie gdzie w rankingu mniej więcej plasowałby się taki gość i pomyśl sobie, że potrzebujesz takich pięciu, żeby zrobili to samo co ta przypadkowa łapanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Ci dla przykładu podam co zrobiło w tym tygodniu moich 10-ciu ziutków z łapanki na FA. I wcale nie były to jakieś rewelacyjne występy. Razem przez 3 dni:

84 pkt, 28 rebs, 4 as, 7 stl, 6 blk, 8 TO, 30/68 FG, 16/21 FT.

Tak jak kiedyś pisałem, gdybym trzymał się swoich wydraftowanych graczy graliby najwyżej co drugi dzień, więc te statsy trzeba podzielić nie przez 10 a przez 5. I wtedy masz średnie:

16.8 pkt, 5.6 rebs, 0.8 ass, 1.4 stl, 1.2 blk, 1.6 TO, 44% FG, 76% FT.

Zobacz sobie gdzie w rankingu mniej więcej plasowałby się taki gość i pomyśl sobie, że potrzebujesz takich pięciu, żeby zrobili to samo co ta przypadkowa łapanka.

 

Błąd w założeniach masz w miejscu, gdzie zakładasz, że ktoś z lepszymi graczami nie ma wolnego miejsca, by rotować - jeśli ma, to choćby zagrał 2-3 mecze, to już wtedy musisz dzielić te zdobycze przez 7-8 i wtedy wygląda już to raczej bez szału.

 

Pomijając fakt, że ciężko robić regularnie takie wyniki na FA i ja też coś o tym wiem :)

 

Natomiast nie widzę problemu, by przy obecnych zasadach grać taktyką rotacji 13 równych graczy. Przecież sam coś tego typu stosuję w tym sezonie. Naturalnie trzeba mieć trochę szczęścia na drafcie, by trafić odpowiednich graczy za odpowiednią cenę, ale przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Ci dla przykładu podam co zrobiło w tym tygodniu moich 10-ciu ziutków z łapanki na FA. I wcale nie były to jakieś rewelacyjne występy. Razem przez 3 dni:

84 pkt, 28 rebs, 4 as, 7 stl, 6 blk, 8 TO, 30/68 FG, 16/21 FT.

Tak jak kiedyś pisałem, gdybym trzymał się swoich wydraftowanych graczy graliby najwyżej co drugi dzień, więc te statsy trzeba podzielić nie przez 10 a przez 5. I wtedy masz średnie:

16.8 pkt, 5.6 rebs, 0.8 ass, 1.4 stl, 1.2 blk, 1.6 TO, 44% FG, 76% FT.

Zobacz sobie gdzie w rankingu mniej więcej plasowałby się taki gość i pomyśl sobie, że potrzebujesz takich pięciu, żeby zrobili to samo co ta przypadkowa łapanka.

 

Błąd w założeniach masz w miejscu, gdzie zakładasz, że ktoś z lepszymi graczami nie ma wolnego miejsca, by rotować - jeśli ma, to choćby zagrał 2-3 mecze, to już wtedy musisz dzielić te zdobycze przez 7-8 i wtedy wygląda już to raczej bez szału.

 

E-e. Nie ma żadnego błędu. Obojętnie iloma slotami rotujesz, jednym, dwoma, czy pięcioma - statsy z każdego slota masz codziennie. Gdybyś nie rotował miałbyś je co drugi dzień. Większość popełnia ten błąd, że porównuje statsy graczy z rotacji wprost do swoich gwiazd, a powinno się je mnożyć razy dwa.

 

Pomijając fakt, że ciężko robić regularnie takie wyniki na FA i ja też coś o tym wiem :)

 

A tu już zależy od GMa :-) Moim skromnym zdaniem nie jest to aż takie trudne. Za to byłoby trudne gdyby nagle wszyscy przestawili się na tę strategię.

 

Natomiast nie widzę problemu, by przy obecnych zasadach grać taktyką rotacji 13 równych graczy. Przecież sam coś tego typu stosuję w tym sezonie. Naturalnie trzeba mieć trochę szczęścia na drafcie, by trafić odpowiednich graczy za odpowiednią cenę, ale przecież o to w tym wszystkim chodzi.

 

Ja nic nikomu nie zabraniam :-). Niech każdy gra jak chce. Zwróć uwagę, że w tej chwili mało kto gra z rotacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

E-e. Nie ma żadnego błędu. Obojętnie iloma slotami rotujesz, jednym, dwoma, czy pięcioma - statsy z każdego slota masz codziennie. Gdybyś nie rotował miałbyś je co drugi dzień. Większość popełnia ten błąd, że porównuje statsy graczy z rotacji wprost do swoich gwiazd, a powinno się je mnożyć razy dwa.

 

Nie, bo przy rotowaniu dwoma slotami, musisz brać pod uwagę 2 sloty gracza, który ma gwiazdę. Wtedy porównanie wygląda FA+FA do Gwiazda+FA -> FA+FA do pusty+FA -> FA+FA do Gwiazda+FA itd.

 

Mówisz o 10 rozegranych meczach z FA w ciągu 3 dni. (3+3+4=10 slotów)

Jeśli masz graczy rotacji grających co 2 dzień i 1 slot do rotowania to wyjdzie Ci 4+1+3=8.

 

Czyli nie zagrasz 2 razy więcej meczów na tej samej ilości slotów, nawet, gdybyś dzień z aktywnymi graczami rotacji trafił na środkowy dzień z tych trzech, to w pozostałych można zagrać 1+1 FA, czyli w sumie 6 gier, a nie 5.

 

Oczywiście ja zakładam, że ktoś z szerokim składem mimo wszystko zostawia 1 slot do rotowania na FA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie zagrasz 2 razy więcej meczów na tej samej ilości slotów, nawet, gdybyś dzień z aktywnymi graczami rotacji trafił na środkowy dzień z tych trzech, to w pozostałych można zagrać 1+1 FA, czyli w sumie 6 gier, a nie 5.

 

Oczywiście ja zakładam, że ktoś z szerokim składem mimo wszystko zostawia 1 slot do rotowania na FA.

 

Czyli chodzi Ci o to, że nie zawsze jest miejsce do rotowania? No tak ja zakładam rotowanie jedynie w miarę możliwości slotowych. Tam gdzie masz dni z pełnym lineupem wywalanie dobrych graczy, którzy nie grają nie ma sensu. Np. w Twoim przypadku w tym tygodniu R.Lopez gra 4 razy i w pozostałe 3 dni marnujesz sloty, bo masz je wolne. Ale już np. H.Barnes gra też 4 razy, ale tylko w 2 dni marnujesz sloty. U mnie z kolei Curry gra w tym tygodniu tylko 2 razy, a że mam kim rotować, to mógłbym za niego mieć aż 7 dni. Tu masz oczywiście rację, że na takie rzeczy trzeba brać poprawkę, ale nawet mnożenie statsów rezerwowych tylko razy 1,5 może zaskoczyć ile dobroci nam ucieka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bogactwa (Brogdon i Parsons pobrani z FA), więc jeśli ktoś chce rozmienić gwiazdę na 2-3 graczy średnio-solidnego kalibru, to mam takich sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tej rotacji, ale w tym tygodniu nie uchroniła ona Gerarda od porażki. Większość tygodnia prowadziłem wysoko, ale pod koniec dała o sobie znać nieobecność CP3 i Dragica (obaj opuścili po 3 mecze) i pierwszy raz w sezonie przegrałem asysty. Przez kontuzje moich rozgrywających do końca było ciekawie (od piątku są tylko GTD i Out i nie mogłem wykorzystać slotu IL) i podczas ostatniego dnia kilkukrotnie zmieniał się wynik. Ostatecznie to moje pobranie z FA przed niedzielnymi meczami (Manu i jego dwa przechwyty) dało mi zwycięstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak piszecie o tej rotacji, ale w tym tygodniu nie uchroniła ona Gerarda od porażki. Większość tygodnia prowadziłem wysoko, ale pod koniec dała o sobie znać nieobecność CP3 i Dragica (obaj opuścili po 3 mecze) i pierwszy raz w sezonie przegrałem asysty. Przez kontuzje moich rozgrywających do końca było ciekawie (od piątku są tylko GTD i Out i nie mogłem wykorzystać slotu IL) i podczas ostatniego dnia kilkukrotnie zmieniał się wynik. Ostatecznie to moje pobranie z FA przed niedzielnymi meczami (Manu i jego dwa przechwyty) dało mi zwycięstwo.

 

Chyba obaj powinniśmy się cieszyć, bo moi liderzy niewiele dodali w tym tygodniu (jeżeli najlepszymi graczami u mnie byli James Johnson i Ryan Anderson to znaczy, że nygusy dały ciała po całości). Jak zobaczyłem rano 4-5 byłem mocno zadowolony. Gdyby nie rotacja, byłaby klęska. A wygrana w asystach tym bardziej dziwi, że ja tę kategorię tankuję w tym sezonie :-).

 

Teraz prawdopodobnie tydzień bez Hassana. Uff, nie ma przerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWANIE 10 KOLEJKI:

hw18kxG.png

 

W wielkim stylu zespół God of Thunder pragnął przywitać Nowy Rok 2017. Nie tak dawno zdominowali oni rozgrywki w tygodniu 9, jednak teraz zrobili to ponownie w tym tygodniu. Co prawda z aż 2 rywalami (Ballmovement i BukkakeB) by przegrali, jednak jakie to ma znacznie skoro to oni uzyskali najlepszy wynik w tej kolejce (8-1 przeciwko BYDZI BULLS). Dwie wspomniane ekipy Ballmovement Purists i BukkakeB również rozpoczynają rok 2017 w dobrych humorach. Obie drużyny są ostatnio w lekkim gazie i razem z God of Thunder są jedynymi zespołami które wygrywały swoje pary w 3 ostatnich kolejkach. Równie zadowolony po 10 kolejce, a może nawet i bardziej jest GRB i jego zespół GRB Budżet H2H. Po prawie całym miesiącu kiepskich wyników, zanotowali bardzo dobry tydzień kończąc symulację minimalnie za podium. Na miejscach 5 i 6 mamy już mniej szczęśliwych właścicieli zespołów Nygusów Gerada i The Lego, którzy przegrali swoje pary. Szczególnie nieszczęśliwi jest zespół The Lego, dla których to 3 porażka pod rząd w parze yahoo. Jedynie 2 zespoły mają na ten moment gorszą serię porażek.

 

WYNIKI WSZYSTKICH PAR W 10 KOLEJCE:

2sAiadl.png

 

Plusy kolejki:

- Ballmovement Purists – Ostatnie tygodnie to lekki progres w wykonaniu tej drużyny. Od jakiegoś czasu wydawało się, że są w lepszej dyspozycji jednak w tym tygodniu nastąpił przełom. Po raz drugi w sezonie Ballmovement Purists pokonują granicę 70 pkt w symulacji, jednak po raz pierwszy przekraczają granicę 80 pkt. 2017 rok zapowiada się lepiej dla tej drużyny niż ten miniony.

- God of Thunder – Już przez większość sezonu wydawało się, że God of Thunder to zdecydowanie najlepsza drużyna sezonu, jednak po ostatnich 2 tygodniach, chyba już z tym nikt nie ma wątpliwości. Kolejny wielki tydzień w wykonaniu tej drużyny pokazuje, że God of Thunder zamiast tracić przewagę nad resztą stawki, to ją zyskuje.

- GRB Budżet H2H – Gdzieś na przełomie listopada i grudnia przechodzili oni swój najlepszy okres w sezonie. Mimo, że użyłem słowa „najlepszy” to szczerze powiedziawszy nie były to wyniki rzucające na kolana. 10 kolejka jednak zapowiada, że być może obecnie mamy do czynienia z najlepszym okresem tego zespołu w sezonie. Zobaczymy jak będzie w najbliższej 11 kolejce.

 

Minusy kolejki:

- GL Team – Trafiają do „minusów” po raz drugi pod rząd, jednak nic w tym dziwnego skoro w tym tygodniu udało im się zarobić ledwie 26 pkt w symulacji. Poza Raging Ravens nikt nie zanotował równie słabego tygodnia pod względem punktów. Sygnał ostrzegawczy dla nich, bo nie dość że wypadli poza top8 w tabeli Yahoo to niebezpiecznie blisko są strefy spadkowej.

- BYDZIA BULLS – Już od dłuższego czasu ta drużyna pojawia się tylko i wyłącznie w dolnych rejonach tabeli podsumowań tygodnia. Co prawda nie miało to przełożenia na wyniki uzyskiwane w parach Yahoo, bo z tym nie było tak źle. W tym tygodniu jednak szczęście minęło i BYDZIA BULLS doznali dotkliwej porażki 1-8. Wizja playoffów z dnia na dzień coraz mniej wyraźna.

 

Swój najlepszy tydzień (pod względem punktowym) notują:

Ballmovement Purists – 84 punkty (poprzedni rekord 69 pkt w 2 i 9 tyg.)

BukkakeB – 87 punktów (wyrównany rekord z 8 tyg.)

GRB Budżet H2H – 82 punkty (poprzedni rekord 73 pkt w 4 tyg.)

 

Swój najgorszy tydzień (pod względem punktowym) notują:

GL Team – 26 punktów (poprzedni rekord 46 pkt w 9 tyg.)

 

Rekordy statystyczne w tym tygodniu:

Najlepsze:

 

Najgorsze:

 

Ciekawostki:

Nygusy Gerarda w 6 ostatnich tygodniach za każdym razem znajdowali się w najsilniejszej piątce tygodnia. Nawet bardzo silni God of Thunder nie mają takiej serii. Odkąd prowadzę podsumowania, to lepszą serię w tej kwestii odnotowano jedynie raz. Ballmovement Purists w poprzednim sezonie między 8 i 14 tygodniem ani raz nie wypadli poza top5 tygodnia.

 

Tylko raz w historii 1 ligi aktywny zespół więcej niż 4 razy kończył podsumowania tygodnia w najgorszej trójce. Był to jordan20(j.sprawka) z poprzedniego sezonu gdy od 1 do 5 kolejki zajmowali 14,15 lub 16 pozycję w symulacji. Barca Team po dzisiejszym 14 miejscu jest tylko o 1 tydzień od powtórzenie takiej serii.

 

W tym tygodniu Starks’ Team BS H2H wygrał swoją parę mimo odległej 15 pozycji w symulacji. W historii 1 ligi były tylko 2 takie przypadki by zespół z 15 miejsca wygrywał swoją parę. Była to ekipa Ballmovement Purists i Amatorów z poprzedniego sezonu.

 

TABELA Z CAŁEGO SEZONU:

oDYjwfn.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×