Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

[2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 3A

Polecane posty

Czekamy aż kolega LBS odezwie się w sprawie terminu draftu do najbliższego wtorku (18.10) do godz. 20.00. Po tym terminie, jeżeli nie będzie odzewu, jego miejsce zajmie kolejna osoba z listy rezerwowej. Nie chcielibyśmy zaczynać ligi z bootem na drafcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam serdecznie za zwłokę, termin mi pasuje

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba mamy mały problem, bo nasz draft skończy się po tym terminie, który wskazuje yahoo:

https://help.yahoo.com/kb/SLN6852.html?redirect=true

 

Trzeba by było chyba przyjąć jakieś zasady, by uniknąć manipulacji, co?

 

Na to wygląda, choć pierwszy mecz jest o 2 w nocy, a do tego czasu już na pewno skończymy, więc myślałem, że nie będzie problemu.

 

Czyli z tego co zrozumiałem, komisz może załadować statsy z 25.10 dzień po. GMowie muszą tylko ustawić lineupy na ten dzień. Biorąc pod uwagę, że będziemy już znali boxscory z tego dnia będzie można pokombinować kogo wystawić, a kogo nie. IMO trzeba będzie się z tym pogodzić i po prostu dopasować draftowanie pod takie rozwiązanie.

Czy coś źle kombinuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba mamy mały problem, bo nasz draft skończy się po tym terminie, który wskazuje yahoo:

https://help.yahoo.com/kb/SLN6852.html?redirect=true

 

Trzeba by było chyba przyjąć jakieś zasady, by uniknąć manipulacji, co?

Też zwróciłem na to uwagę w I lidze, ale jak dotąd nikt nie zareagował. Moim zdaniem zasada działania tego narzędzia do cofania czasu od Yahoo jest mocno pokrętna, dlatego warto to trochę naświetlić. Nie pamiętam czy takie coś było już w poprzednich latach, czy dopiero teraz to wprowadzili, ale jestem zdziwiony że dali tak wczesny deadline. Mogli go chociaż opóźnić o parę godzin, bo pierwszy mecz jest dopiero o 5:00 pm PT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba mamy mały problem, bo nasz draft skończy się po tym terminie, który wskazuje yahoo:

https://help.yahoo.com/kb/SLN6852.html?redirect=true

 

Trzeba by było chyba przyjąć jakieś zasady, by uniknąć manipulacji, co?

Też zwróciłem na to uwagę w I lidze, ale jak dotąd nikt nie zareagował. Moim zdaniem zasada działania tego narzędzia do cofania czasu od Yahoo jest mocno pokrętna, dlatego warto to trochę naświetlić. Nie pamiętam czy takie coś było już w poprzednich latach, czy dopiero teraz to wprowadzili, ale jestem zdziwiony że dali tak wczesny deadline. Mogli go chociaż opóźnić o parę godzin, bo pierwszy mecz jest dopiero o 5:00 pm PT.

 

A propos deadline'u. Czy 12:01am PT on Tuesday, Oct. 25 oznacza północ z poniedziałku (24.10) na wtorek (25.10)?? Bo jeśli tak to i na e-nba będziemy mieli problem z drugimi ligami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12:01am PT on Tuesday, Oct. 25 to u nas 9 rano tego samego dnia, więc nie będzie problemu, jeśli chodzi o drafty 24.10.

 

Fakt, chodzi o PT. Tylko nie wiem czy różnica nie jest 6h, ale to szczegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musimy zacząć punktację dopiero od kolejnego dnia. Jeśli dobrze zrozumiałem sens rozwiązania yahoo, wypacza to nieco sens rozgrywki (tj. kombinowanie z wciśnięciem na siłę pierwszego dnia rozgrywek).

 

Ps. Muszę jeszcze o tym poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gdyby ustawić z wyprzedzeniem 26.10 jako Retroactive Date to powinno być ok. Wtedy tylko każdy musiałby pamiętać, żeby po drafcie wystawić zawodników grających we wtorek w składzie na środę :P. Wówczas Yahoo naliczyłoby chyba staty z wtorku w środę o 9 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trochę się rozeznałem i podejście jest takie: draftujemy normalnie :) Po drafcie umawiamy się kiedy zmienić ustawienie w lidze - do tego czasu powinny być ustawione składy na właściwy dzień. To już uzgodnimy wewnętrznie w każdej lidze. WAŻNE - komisarz nie może zmienić ustawień dopóki nie upewni się, że wszyscy wystawili skład na ten dzień. Albo wszyscy albo nikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
All teams will only be given retroactive stats for one lineup, so the team that is set on this day will act as though it was active for the entire season. Any previous lineups that were used will be overridden by this lineup.

A co z tym zapisem? Im dłużej będziemy czekać z wyborem daty tym chyba gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ten zapis (jak i w ogóle cała koncepcja obsługi tej sytuacji) jest dla mnie wciąż nie do końca jasna. Zwlekać nie musiby, ja nawet byłbym za tym by składy ustawić tuż po drafcie i - może następnego dnia z rana - zrobić manewr z ustawieniem ligi. Ogólnie na nasz minus pracuje to, że to niejako precedens, nie pamiętam takich cyrków a draftowałem chyba kilka razy w dzień, w którym startowała liga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwlekać nie musiby, ja nawet byłbym za tym by składy ustawić tuż po drafcie i - może następnego dnia z rana - zrobić manewr z ustawieniem ligi.

Dlatego wcześniej napisałem, żeby zdecydować się na 26.10. Trzeba to chyba jednak ustawić już w poniedziałek, bo jak teraz sprawdziłem to nie mogę wybrać na przykład daty jutrzejszej, czyli z dnia na dzień pewnie nie można. Podobnie jednak jak ty nie orientuję się jak to działa w praktyce i wszystko to tylko moje przypuszczenia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja, o której piszą w ustawieniach ligi ma warunki dostępności - po drafcie (przez 14 dni). To oznacza, że draft się najpierw musi odbyć by to w ogóle było dostępne. Ogólnie jeśli po drafcie będą jakieś poważne wątpliwości - zawsze mamy tę opcję by olać 25.10 i zacząć naliczanie statsów od 26.10. To nie strata niemal tygodnia jak w h2h, jeden dzień można przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta opcja, o której piszą w ustawieniach ligi ma warunki dostępności - po drafcie (przez 14 dni). To oznacza, że draft się najpierw musi odbyć by to w ogóle było dostępne.

Masz rację. Zapomniałem o tym, bo mam możliwość sprawdzenia ustawień tylko w ligach, które już draftowały.

Ogólnie jeśli po drafcie będą jakieś poważne wątpliwości - zawsze mamy tę opcję by olać 25.10 i zacząć naliczanie statsów od 26.10. To nie strata niemal tygodnia jak w h2h, jeden dzień można przeżyć.

Osoby, u których w składzie będzie Curry, Durant, Kawhi, Lebron albo Lillard mogą mieć trochę inne zdanie ;). Jeden mecz mniej od któregoś z topowych graczy to zawsze spora strata. Oprócz tego bonus dla konkurencji, bo może się okazać, że 25.10 kilka drużyn nie będzie mieć żadnego gracza aktywnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, trochę się rozeznałem i podejście jest takie: draftujemy normalnie :) Po drafcie umawiamy się kiedy zmienić ustawienie w lidze - do tego czasu powinny być ustawione składy na właściwy dzień. To już uzgodnimy wewnętrznie w każdej lidze. WAŻNE - komisarz nie może zmienić ustawień dopóki nie upewni się, że wszyscy wystawili skład na ten dzień. Albo wszyscy albo nikt.

 

Też mam podobne zdanie, nie wiem tylko dlaczego obstajesz przy "wszyscy albo nikt". Ja bym ogłosił termin, np. każdy kto ma grajka, który zaliczył występ 25.10 musi ustawić sklad na ten dzień do 22.00 dnia następnego czyli 26.10. Jeżeli ktoś tego nie zrobi - jego strata. Inaczej jeden spóźnialski może zablokować kilka gier innym GMom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoby, u których w składzie będzie Curry, Durant, Kawhi, Lebron albo Lillard mogą mieć trochę inne zdanie ;). Jeden mecz mniej od któregoś z topowych graczy to zawsze spora strata. Oprócz tego bonus dla konkurencji, bo może się okazać, że 25.10 kilka drużyn nie będzie mieć żadnego gracza aktywnego.

 

Otóż to. IMO trzeba by to ustalić przed draftem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens. Trzeba to dokładnie zakomunikować wszystkim w lidze. Proponuję napisać dużymi literami w wątku oraz wysłać pw. Przy okazji wychodzi, że jednak fantasy nie jest do końca takie przewidywalne jak się niekiedy wydaje i aktywność (choćby zaglądanie) na forum popłaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, jakie możliwości wyboru graczy z 25.10 ma komisz?

Bo ja widzę trzy możliwości:

1. komisz może ręcznie wybrać zawodników, którzy mają być uwzględnieni w statsach - wtedy po prostu każdy kto chce kogoś wystawić na 25.10 podaje te dane komiszowi i on to ustawia

2. menedżer w jakiś sposób może wybrać, którzy zawodnicy mają być uwzględnieni w wynikach za 25.10 i musi to sobie ustawić przed rozpoczęciem spotkań 25.10, a wtedy komisz uwzględnia ten dzień i z głowy

3. wszyscy zawodnicy będący w składzie, zostaną wliczeni do statystyk - ta opcja jest równie do dupy, jak pominięcie danego dnia, więc mam nadzieję, że to tak nie działa.

 

W sumie to wszystko jest dziwne, bo skoro gramy daily today, to zasadniczo nie powinno być problemu z ustawieniem składu po drafcie, skoro pierwszy mecz jest o 2 w nocy, a skończymy draft o 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zapomniałem o tym, że zmiany w składzie powinny być wykonane własnoręcznie przez userów. A to można zrobić tylko przed pierwszym gwizdkiem więc teoretycznie mamy na to okno zaraz po zakończeniu draftu. Chyba nie ma innej opcji bo o ile komisz może zmienić ustawienia w dowolnym momencie (byle w przedziale 14 dni od draftu) o tyle już w zabawy ze składem bym się nie bawił. To jest spora ingerencja i wolałbym tego uniknąć. Wszystko musi po prostu spocząć na userach. Muszą pamiętać o wystawieniu składu bo dokładnie tak musieliby przecież zrobić nawet gdyby całej sytuacji nie było. To sprowadza problem jedynie do zmiany ustawień ligi po fakcie i jest to zadanie wyłącznie komisarza. Taki obraz sobie zbudowałem w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie, jakie możliwości wyboru graczy z 25.10 ma komisz?

Bo ja widzę trzy możliwości:

1. komisz może ręcznie wybrać zawodników, którzy mają być uwzględnieni w statsach - wtedy po prostu każdy kto chce kogoś wystawić na 25.10 podaje te dane komiszowi i on to ustawia

2. menedżer w jakiś sposób może wybrać, którzy zawodnicy mają być uwzględnieni w wynikach za 25.10 i musi to sobie ustawić przed rozpoczęciem spotkań 25.10, a wtedy komisz uwzględnia ten dzień i z głowy

3. wszyscy zawodnicy będący w składzie, zostaną wliczeni do statystyk - ta opcja jest równie do dupy, jak pominięcie danego dnia, więc mam nadzieję, że to tak nie działa.

 

W sumie to wszystko jest dziwne, bo skoro gramy daily today, to zasadniczo nie powinno być problemu z ustawieniem składu po drafcie, skoro pierwszy mecz jest o 2 w nocy, a skończymy draft o 1.

 

Faktycznie, zapomniałem o tym, że zmiany w składzie powinny być wykonane własnoręcznie przez userów. A to można zrobić tylko przed pierwszym gwizdkiem więc teoretycznie mamy na to okno zaraz po zakończeniu draftu.

 

Też nie przerabiałem takiej sytuacji, ale podejrzewam, że składy na 25 października trzeba będzie jednak ustawiać już po meczach NBA czyli 26 października. A to dlatego, że z tego co wiem rostery nie są dostępne od razu po drafcie (ostatnio sprawdzałem po którymś drafcie). Nie wiem ile trwa załadowanie składów przez Yahoo (jesli ktoś będzie niedługo draftował i może to sprawdzić byłoby miło), czy jest to 15 min, 1h czy kilka godzin. Jeśli jest to dłużej niż 1h, to trudno wymagać, żeby wszyscy czekali jeszcze po drafcie, który się może skończyć ok. północy, na ustawienie składów. A już na pewno ja nie będę mógł tego posprawdzać, bo następnego dnia jadę do roboty i nie będę czekał do 2 w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składy są dostępne po drafcie i jest to raczej kwestia max. kilkunastu minut. Myślę, że nie powinno być problemu by ustawić składy przed pójściem spać. Sprawdzałem to przykładowo w tym sezonie zaraz po drafcie w roto wężu - składy miałem od razu po wylogowaniu z apletu draftowego. Czy może to trwać dłużej? Jasne, ale bez przesady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, jeśli mamy zamiar korzystać z tego Retro Scoring tool to ustawianie składu zaraz po drafcie i tak będzie zbędne. Komisarz może tam ustawić jakąś datę (najwcześniejszą pewnie będzie 27.10) i Yahoo zliczy statystyki od początku sezonu dla graczy, którzy tego dnia będą w aktywnym składzie. Wydaje mi się, więc że to kogo wystawimy 25 i 26 nie będzie mieć znaczenia, bo liczył się będzie tylko skład z 27. Yahoo po prostu chyba go przekopiuje i załaduje statystyki dla graczy, którzy grają we wtorek i środę. Tak ja to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się to kupy nie trzyma. Może się mylę, ale założyłem, że zmiana daty wstecz - po drafcie - spowoduje, że to co ustawione na tą (docelową) datę zostanie wzięte pod uwagę. Można to zrobić po fakcie ale wymaga ingerencji komisarza i podania składów przez zainteresowanych. Słabo bo wiedza o wynikach już będzie. Wariant drugi - ustawić to ręcznie przed tym zanim poznamy statsy by następnego dnia komisarz dokończył procedurę. Wydaje mi się to najbardziej sensowne. Ale to tylko moja interpretacja i nawet jeśli jest prawdziwa to nie wiem czy sytuacja, w której ktoś rano mimo wszystko ustawia sobie skład na 25.10 (mając wiedzę o wynikach, tak by skład wypadł korzystniej) jest całkowicie wykluczona.

 

Chyba po raz kolejny muszę przeczytać opis funkcji retro scoring tool...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×