Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

[2010/2011] Spotkanie organizacyjne - Liga Budżetowa

Jaką formułę rozgrywek preferujesz?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką formułę rozgrywek preferujesz?

    • Roto
      1
    • Head to head
      12
    • Fantasy points
      8


Polecane posty

W tym wątku zbieramy chętnych skłonnych spróbować rozgrywek z ustalonym budżetem draftu i/lub budżetem na akwizycje z listy wolnych agentów. Zbieramy niezbędne, sensowne minimum liczby osób tj. pewnie 10-12.

 

Na swoje barki biorę organizację ligi i funkcję komisarza. Odpowiednią ligę na yahoo założę kiedy liczba chętnych okaże się obiecująca.

 

Aktualna lista potwierdzonych uczestników:

[warning]1. Andrew23 - IN

2. cieglo - IN

3. knt - IN

4. AIR-MJ - IN

5. GRB - IN

6. Nalesnick - IN

7. szogo - IN

8. Dariomeus - IN

9. Pafsen - IN

10. żyras

11. piotreksuper - IN

12. bulek - IN

13. fly guy - IN

14. Chicken - IN

15. Gerard - IN

16. Benon - IN[/warning]

 

W tym wątku także ustalać będziemy reguły gry w tej lidze a przede wszystkim formułę rozgrywek. Ze swojej strony proponuję oczywiście head2head. Inne, drobniejsze ustawienia również należy w tym miejscu uzgodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę - już niemal połowa ligi obsadzona :)

 

Założyłem ankietę - oddajcie swoje głosy. Może się przydać kiedy zagłosuje komplet - głosy już teraz są podzielone.

 

PS. Roto śmierdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to "Roto" ale chętnie spróbuje czegoś nowego.

Dopiszcie i mnie, powiedzmy na razie w formule H2H

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roto to jedna z formuł dla ligi fantasy ale jeszcze nie jest przesądzone, że stanie akurat na tej opcji. To jedynie propozycja GRB :) Ja akurat uważam, że to najnudniejsza formuła z obecnie dostępnych chociaż też faktem jest, że nigdy nie grałem w roto w gronie takim jak na innych ligach sznurowadła (tylko ligi publiczne).

 

Ponownie odsyłam do ankiety. Ma ona opcję zmiany oddanego głosu dlatego warto poczytać na czym polegają poszczególne tryby i ewentualnie zrewidować swoją opcję. Myślę, że trzeba również ustalić deadline do zapisów/głosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciełbym się wymądrzać ale ja zrobiłbym wszystkie ligi budżetowe.

Liga FP juz się tworzy - podobna do zeszłorocznej, H2H mamy ustaloną

(tylko ta forma budżetowa żeby przeszła) no i zostaje nam to "Roto"

- cokolwiek to znaczy.

Bo jeśli zaczniemi w każdej formule, tj FP, H2H i Roto dodawać jeszcze

różny tryby draftu to powstanie nam 6 lig.

Zresztą może być 6 tylko może od razu potworzyć odpowiednie tematy

i zobaczyc jakie bedzie zainteresowanie.

 

Tylko niech mi ktoś wyjaśni co to jest to magiczne "Roto" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zmieniałbym form draftów w FP i H2H, a ligę budżetową potraktował eksperymentalnie i tam testował wszystkie nowinki, jakie się da :) . 6 lig chyba nam nie grozi, bo mam nadzieję, że co do formy rozgrywki dojdziemy tu jednak do jakiegoś porozumienia. Ja zaznaczyłem w ankiecie H2H, tyle że pokombinowałbym z kategoriami ( np. DD ).

 

Co do roto, to raz brałem udział w takich rozgrywkach. O ile dobrze pamiętam w lidze 12 zespołowej. Statystyki wszystkich zawodników w składzie meczowym w każdej kategorii są dodawane. Jeśli twoi gracze na daną chwilę zdobyli np. najwięcej zbiórek, masz za tę kategorię - w 12 zespołowej lidze- 12 punktów, drużyna która pod względem ilości zbiórek jest druga ma 11, trzecia 10 itd. Przy 9 kategoriach można mieć więc max 108 pkt ( 9x12).

W tabeli była codziennie niewielka rotacja, ale w składzie za to ruchu nie za wiele, bo obowiązywał limit 82 rozegranych meczy na pozycję (PG, SG itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ooo dzieki Andrew23

w sumie to jezeli pamietacie to troche ja się bawiłem robieniem takich tabelek

tylko ze punktowane były tylko 3 najwyższe pozycje w każdej kategorii

czyli wyszło że stosowałem "Roto" nic o tym nie wiedząc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andrew,

limit meczow na pozycję można zmienic lub ew. zlikwidować całkiem. Nie zmienia to faktu, ze roto to najmniej ciekawa formuła. Ja gram w roto odkad zaczalem sie bawic w fantasy czyli od jakich 6-7 lat, dopiero w ub. roku odkryłem H2H:)

Plusem roto jest to, ze jest to liga najbardziej sprawiedliwa. Odpada playoffowy fuks/pech, nie mniej jednak emocje na ogół kończa sie miesiąc dwa przed koncem RS i wielu graczy wtedy odpuszcza...

 

Ja jestem zdecydowanie za formuła H2H na sznurowadle ale nie bardzo rozumiem cel tej ankiety... Jesli wygra roto to nasza główna liga (ta gdzie są juz dwie i kreuje sie trzecia) stanie sie liga roto?

To byłoby nieporozumienie. Moim zdaniem tamta liga musi zostac H2H.

Inne formuły (roto, budzet) mozna stworzyc obok - dla chetnych.

 

pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, absolutnie. LG, Liga Budżetowa czy Eksperyment ( :) ) to liga zupełnie niezależna od naszej ligi h2h. Zakładamy ją jako dodatkową by jedynie zaznajomić się z nowościami na yahoo m.in. budżetami w drafcie. To jest główny cel. A że musi ona być rozgrywana w jednej z trzech formuł - musimy zdecydować jaka z nich ostatecznie zostanie wybrana. Taki cel ankiety.

 

Zupełnie inną sprawą jest ewentualne "powodzenie eksperymentu". Jeśli gra z budżetem będzie na tyle ciekawa, zapewne pozostaną nam dwie opcje:

- przeforsować wprowadzenie tego ustawienia do naszej ligi głównej,

- wprowadzić na stałe równoległe rozgrywki "budżetowe".

 

Opcja pierwsza wydaje się mało prawdopodobna, chociaż więcej powiemy dopiero po sezonie, a w zasadzie drafcie. Dlaczego nie adoptować trafnych rozwiązań? Opcja druga jest o tyle łatwa, że przy obecnym limicie drużyn fantasy na jednym koncie każdy może wciąż udział w takiej lidze choćby dla hecy.

 

PS. Formuła rozgrywek głównych jest kwestią bezdyskusyjną. Było, jest i będzie h2h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. Formuła rozgrywek głównych jest kwestią bezdyskusyjną. Było, jest i będzie h2h.

z normalnym draftem

amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, na liście potwierdzonych mam 7 osób a głosujących w ankiecie - 8. Czy jest ktoś kto chce zagrać w lidze eksperymentalnej a nie potwierdził tego w wątku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że o espn cisza i nikt nie chce zdetronizować MISTRZA-w debiucie przypominam ;) H2H bardziej mi odpowiada.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem chętny do gry.Głosuje za Head to Head ale może spróbujemy czegoś nowego np.punktacji z FB tego ebasketowego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że liczba potwierdzonych uczestników jest już prawie pełna dzisiaj zabiorę się do utworzenia ligi na yahoo i rozesłania zaproszeń.

 

Pozostanie nam tylko zorganizować jedną brakującą osobę. Oczywiście zawsze możemy powiększyć rozmiar ligi do np. 14 czy 16 osób jeśli liczba chętnych nagle się zwiększy i nie będzie przeciwwskazań ze strony reszty uczestników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy komplet. Liga założona. Namiary na ligę wysłałem w pw. Dołączajcie.

 

Na potrzeby komunikacji założone są na forum grupy użytkowników właściwe dla poszczególnych lig. Jeśli chcecie napisać coś na pw do wszystkich w lidze - wybierzecie po prostu grupę Liga budżetowa.

 

Co do ustawień - na razie w lidze mamy dywizje, ale jeśli będą kontrowersje możemy je zlikwidować. W tym momencie pozostawiam bez zmian stan z ligi standardowej h2h z tamtego roku (większość kojarzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby możliwości zrobienia uzupełnienia kategorii o jedna wiecej? Np. off rebs? Remisy byłyby swoją drogą bardzo ciekawe.

 

I drugie pytanie, ile wynosi maksymalny pułap $$$, których nie mozna przekroczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×