Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bulek

Liga keeper basket.pun - temat organizacyjny

Czy gwoli odmiany jesteś za tym, by przeegzaminować max. salary o wysokości 450?  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gwoli odmiany jesteś za tym, by przeegzaminować max. salary o wysokości 450?

    • a) tak
      2
    • b) nie
      7
    • c) nie mam zdania
      7


Polecane posty

Goozman, a tak z czystej ciekawości, w czym ci nie odpowiadają te ligi? Wygląda na to, że zostały nieźle wykombinowane, w keeperze znam tylko ogólniki, w dynasty szczegóły, bo z wiadomych względów, ta liga mnie interesuje; coś może bym i zmienił, ale raz, że sam plan zarysował się ciekawie, dwa, że nad wszystkimi aspektami było głosowanie więc nic szczególnego nie zostało narzucone odgórnie.

 

Gerard - imho nie wiem, czy play-offy by się tutaj przyjęły... Ja tutaj jestem raczej sceptyczny - ale nad zmianami, które by różniły ten keeper od sznurkowego, bym się poważnie zastanowił. Najbardziej wyraziste byłyby w punktacji - o ile same współczynniki wydają się być ok, o tyle może wzorem MP wprowadzić 3ptm%? Albo - tutaj od samego początku wprowadzić pułap salary 450, skoro już draft jest od nowa, więc nikt na tym nie straci teraz i nikt nie zyska?

Tudziez np. obniżenie salary w przerwie między sezonami uzależnić od tego, czy koleś np. nie grał normalnie w PO? Bo jeżeli w RS zagrał 29 meczy, a w PO hulał jak dziki, czemu ma mieć obniżane, jeśli po kontuzji nie było już śladu?

 

Ja jak na razie głośno myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wrzucić rookies do puli od razu, niż robić 2 drafty? Pamiętam, że podobny dylemat był 3 lata temu jak zaczynaliśmy i "wygrała" opcja z dwoma draftami, może teraz pójdziemy w drugą stronę? :)

Albo wrzucić do puli po prostu same picki tak jak się to robi w expansion draft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie faktycznie do puli można wrzucić picki, tak jak w expansion draft, mi tam obojętnie.

 

W edycie wcześniejszego posta zapodałem moje przemyślenia - specjalnie nazwałem to tematem organizacyjnym, żeby wszystko było tutaj rozpatrywane :). Przy czym to są tylko luźne sugestie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goozman, a tak z czystej ciekawości, w czym ci nie odpowiadają te ligi? Wygląda na to, że zostały nieźle wykombinowane, w keeperze znam tylko ogólniki, w dynasty szczegóły, bo z wiadomych względów, ta liga mnie interesuje; coś może bym i zmienił, ale raz, że sam plan zarysował się ciekawie, dwa, że nad wszystkimi aspektami było głosowanie więc nic szczególnego nie zostało narzucone odgórnie.

 

bliżej mi do tego co ustalone zostało w lidze zwanej Dynasty ale wg mnie większy wpływ na wartość zawodników powinien mieć wolny rynek (tj. ceny ustalone w trakcie draftu z jasnymi zasadami późniejszych w nich zmian - przedstawiałem je w trakcie dyskusji tam - a nie wartości wyliczane potem z BM czy czegokolwiek innego) no i wolałbym jednak żeby był keeper częściowy (tzn np. 5 zostaje) a nie dynasty :) do tego w trakcie dyskusji załamywał mnie swoją indolencją intelektualną jeden osobnik znany też ze sznurka i odechciewało się nawet na to patrzeć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ceny uzyskane na drafcie nie do końca odzwierciedlają wartość zawodnika, nie mogą być więc podstawą cen. Tak czy owak widzę, że chciałeś coś pośredniego między dynasty a keeperem, z ustalanymi cenami, ale na typowych zasadach keepera. No czegoś takiego to rzeczywiście tam nie ma ;)

 

OK, bo zboczyłem od tematu, czekam na ustosunkowanie się ludzi do moich propozycji odróżniających tą ligę od sąsiedniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia 450 czy 460 warto poddać głosowaniu, podobnie jak to czy łączymy rookiech z draftem czy nie. Co do punktacji, jeżeli ją zmienimy, trzeba będzie w jakiś sposób zmienić też pułap salary tak, żeby miało to sens chyba? Nie wiem jak duże różnice występują pomiędzy tamtymi punktacjami, ale chyba dość spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie po przemyśleniu sprawy przy istniejącym współczynniku celnego rzutu za 3 w skuteczność już się lepiej nie bawić - zapomniałem, iż w MP istnieje tylko wskaźnik skuteczności. Ale 450 można tutaj dać do ankiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i połączenie draftów. Resztę kwestii chyba zostawimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ankieta dodana. Drugą się doda po jej wygaśnięciu tudzież, jak jakaś z opcji zostanie przegłosowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko w odpowiedziach czegoś w stylu zaiste w samej rzeczy i pod żadnym pozorem w rachubę to nie wchodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się załapię do ligi, ale w razie czego zagłosowałem w ankiecie.

I jeśli będzie wolne to wziąłbym Hawks z Atlanty.

 

Co do sposobu liczenia pensji, to bym nic nie zmieniał. M.in. dlatego właśnie nie startowałem w MP, żeby nie mieć problemów, że w jednej lidze Thomas jest lepszy od Williamsa, a w drugiej na odwrót. Jak się gra w kilku ligach i w każdej jest inna punktacja to można naprawdę pierd..ca dostać.

Jeśli już to pogrzebałbym właśnie w zasadach gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zagram, choć z bronieniem mistrzostwa zdobytego na punie nie będzie to miało nic wspólnego.

Panowie, tworzymy całkowicie nową ligę, więc może nazwijmy ją po bożemu na początek - "Liga Keeper Zwei", czy "Alternatywny sznurówkowy Keeper".

 

Co do pensji, to podzielam pogląd Gerarda i chcę je mieć wspólne dla wszystkich lig... Z ustawieniami można jakoś pokombinować - z zostawianiem rokrocznie tylko kilku keeper players jeszcze nie grałem, więc jestem otwarty na tą opcję.

 

Łączenie draftów mi się nie widzi - fajne jest kombinowanie aby wylądować jak najwyżej w rookasowym.

 

Ostatnia kwestia, to ten nieszczęsny salary cap, który Bulek uparcie próbuje nam obniżyć ;) .

Porównałem pensje zawodników na najbliższy sezon z tymi obowiązującymi w sezonie 11/12 i jedyny wniosek jest taki, że idą w górę. Na szybko zestawiłem pensje z różnych miejsc i zawsze było na plus w najbliższym sezonie. Dodatkowo więcej teraz mamy zawodników z pensjami +30, +40, +50, +60 i +70, więc kompletnie nie widzę żadnych przesłanek za tym aby limit obniżyć. Zejście do poziomu 460, kiedy się kończy sezon z salary w okolicach 520, 530 i tak jest mega wyzwaniem i trzeba czegoś się wyrzec, z czegoś zrezygnować, podjąć ryzyko, itd.

Narzekacie czasem na nierówność trejdów - z obniżonym salary doczekacie niechybnie dealu LeBron za Nate'a Woltersa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie celowe wybieranie "piętnastek" byleby tylko mieć wyższy pick w drafcie rookies było żenujące.

 

Za lepszą opcję uważam wrzucenie picków (nie zawodników, chociaż to też wolę niż wybieranie oddzielnie na podstawie salary), do draftu ogólnego. Ale o tym zadecyduje ankieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Benon - ok, zapodam kolejne ankiety, w których uwzględnię opcje z keeperami. Zresztą może nawet założę kolejne tematy tylko dla samych ankiet, które się potem po prostu wykasuje?

 

Maciek - zedytowałem tamtego posta. Kolejność by nie była na podstawie salary, tylko obliczana identycznie jak teraz - czyli suma iloczynów salary najlepszych graczy i ilości rozegranych meczów w poprzednim sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując,

 

moje preferencje:

-stare salary

- (w ostateczności) nowy draft, ale jak zostaną stare składy i zorganizujemy expansion to też płakac nie będę

- normalna dynastia, bez pozbywania się zawodników

- w pierwszym sezonie debiutanci włożeni do jednego worka, a potem normalnie rookie draft (Zagłosowałem inaczej, wiem)

 

Dobrze, że ten keeper przetrwał! Teraz do naszej ostrowskiej społeczności dochodzą stranieri i poziom będzie zdecydowanie większy niż do tej pory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również kontynuuję swoją przygodę z NBA :)

 

Całkowity draft od nowa (jak zaczynać z nowym forum to i z nowym składem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie argumenty za wrzuceniem rookasów do puli do mnie przemawiają, więc protestował nie będę...

Jako osoba grająca już w lidze, na której zgliszczach ma powstać ten nowy twór, bardzo chętnie zmienię nazwę na Chicago Bulls, aby mieć komplet w keeperach...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rookies to ja bym widział oddzielny draft dla nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×