Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
goozman

Liga Roto Keeper - temat organizacyjny

Polecane posty

wysłałem do wszystkich privy z prośbą o wypowiedzenie się w kwestii rozszerzenia ligi. miejcie na uwadze, że przy 15 teamach z 13 slotowymi składami draftujemy 195 zawodników - każdy dodatkowy team to dodatkowe +13 grajków więc wkraczamy już na głębsze obszary FA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to i lepiej

trzeba sie bedzie bardziej zaglebic w meandry nba/wykazac "nosem" , dobrym okiem to przewidywania rozwoju grajkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przy 13 grajkach w składzie optimum to 15-16 drużyn. Trzeba też pamiętać, że przy tygodniowych pobraniach z FA i większej ilości drużyn, ceny będą większe za wartościowych waiverów. Tak samo na drafcie ceny będą większe, więc już przy 18 uczestnikach to by trzeba według mnie zwiększyć salary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Goozman, ja uważam, że nikt się nie musi zgadzać na poszerzenie ligi. Ale fajnie, że to konsultujesz - ja również uważam, iż im szersza liga, tym lepiej. Nie zgodzę się zbytnio z Digiem, iż 15-16 to optimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za! Będzie trzeba z dolnych lokat FA kogoś wyciągnąć i może akurat się uda mieć steal ;)

Co do zwiększenia pieniędzy aukcji zgadzam się z Digiem.

Może sonda na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn jeśli chodzi o salary, to zgoda z Digiem, też wolałbym 200, bo faktycznie im większa liga tym wyższe ceny na drafcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie obawiacie się że przy budżecie na aukcję 150$ wszyscy grający po raz pierwszy na tych zasadach będą licytować tak jakby mieli 200$? Może zasadne by była zmiana tego budżetu na standardowe 200$ i salary cap na 250$.
Co do zwiększenia pieniędzy aukcji zgadzam się z Digiem.

Może sonda na ten temat?

Tzn jeśli chodzi o salary, to zgoda z Digiem, też wolałbym 200, bo faktycznie im większa liga tym wyższe ceny na drafcie.

 

szkoda że dopiero 5 dni przed draftem zaczynacie tę dyskusję bo liczyłem się z nią wcześniej :)

powiem tak - założenia finansowe ligi opierały się na tych z keepera ESPN, które sprawdziły się w praktyce. zmieniłem jedynie kwotę płatności za rok możliwości utrzymania keepera z 5$ na 4$ by zwiększyć zainteresowanie kontraktami długoterminowymi. poza tym uważałem (może błędnie), że te 150$ na draft i 200$ salary odróżniają tę ligę od innych podobnych keeperów. przed draftem wystarczy przecież przemnożyć sobie kolumnę z wartościami zawodników zakładanymi dla standardowych 200$ przez odpowiedni współczynnik i macie po problemie

 

150 i 200 nie jest proporcjonalnie równe 200 i 250 i te 50$ różnicy ma inną moc w obu przypadkach.

Dlatego jeśli coś zmieniać i zachować (mniej więcej) proporcje to wyglądałoby to następująco zakładając, że budżet na draft podnosimy- ze 150$ na 200$ to:

salary cap - z 200$ na 270$

budżet waivers - ze 100$ na 135$

kwota płatności za rok zachowania keepera z góry - z 4$ na 5,4$ a że oryginalnie było to 5$ na 6,7$ więc kwota ta przy spotkaniu po środku wyniosłaby 6$)

 

wolicie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast chodzi o liczebność ligi powiem szczerze, że dla mnie 16 teamów to również absolutny max i jako, że jestem komisarzem i założycielem ligi oraz biorąc pod uwagę, że:

- ponad połowa uczestników wyraziła zgodę na rozszerzenie do 16 teamów;

- Majchu spóźnił się z potwierdzeniem wcześniej (do końca września) i dzisiaj (obiecywał do 15ej po kilkutygodniowej nieobecności po czym pojawia się na forum i nie dotrzymuje słowa) co podważa w moim mniemaniu jego ewentualne zaangażowanie w rozgrywki

 

postanawiam, że:

- rozszerzamy ligę do 16 zespołów i zamykamy przyjęcia;

- na miejsce Majcha do ligi wchodzi dwóch managerów o potwierdzonym w praktyce stażu i doświadczeniu w keeperze na podobnych zasadach na ESPN - Bulls2006 (Bullsfronda) oraz Chandler22 (Madagascar Pinguins)

 

Przepraszam Majchu ale nie jestem ostoją cierpliwości - draft za pasem, czekaliśmy i tak długo na Ciebie a Ty dotychczasowymi działaniami nie potwierdziłeś niestety zapowiadanego zapału do gry. Powodzenia w innych ligach chłopie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za podniesieniem kaski draftowej do $200. To chyba tylko kwesia przyzwyczajenia, ale nie będę musiał za bardzo edytować moich values, jak podniesiemy...

Co do analogicznego podniesienia pozostałych cyferek, to ma to wszystko sens, więc rób, jak uważasz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

150 i 200 nie jest proporcjonalnie równe 200 i 250 i te 50$ różnicy ma inną moc w obu przypadkach.

Dlatego jeśli coś zmieniać i zachować (mniej więcej) proporcje to wyglądałoby to następująco zakładając, że budżet na draft podnosimy- ze 150$ na 200$ to:

salary cap - z 200$ na 270$

budżet waivers - ze 100$ na 135$

kwota płatności za rok zachowania keepera z góry - z 4$ na 5,4$ a że oryginalnie było to 5$ na 6,7$ więc kwota ta przy spotkaniu po środku wyniosłaby 6$)

 

Jestem za zmianą, jedynie te 135$ mi jakoś nie pasuje i wolę równiejszą liczbę 140$ i wtedy kasa na aukcję plus polowa budżetu waivers daje nam limit salary cap 270$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako totalny nowicjusz w formacie keepera, jeśli chodzi o salary to jest mi bez różnicy^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gooz, pierwszy sezon i tak będzie sezonem próbnym, gdzie metoda prób i błędów będą w kolejnych latach weryfikowane i kwota na draft i kwota na FA. Bo zależy to nie tylko od ilości drużyn i wybranych zawodników, ale tez częstotliwości dobierania graczy z FA.

 

Ja jestem przyzwyczajony do 150 i 200 - założenia te dawno dawno temu (z 8 lat) wymyślił analityk od Fantasy NBA, ale on zakładał mniejszą liczbę drużyn - chyba 10-14. Dla mnie 200 i 270 też nie są dla mnie problemem. Z drugiej strony przy 150 i 200 i takiej liczbie drużyn co bardziej doświadczeni mieliby niezły ubaw na drafcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez poprosze o 200

nigdy nie licytowalem majac 150 budzetu i ciezko byloby mi sie przewaluowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z wolą większości wprowadzono do regulaminu następujące zmiany obowiązujące na sezon 2014/15:

- konkretny budżet do wykorzystania na draft w formie aukcji będzie wynosić 200$ na drużynę

- nieprzekraczalny budżet w ciągu sezonu (salary cap) będzie wynosić 270$ na drużynę

- budżet Waivers na cały sezon będzie wynosić 140$ na drużynę

- kwota płatności za prawo zachowania keepera na rok - 6$

 

Ponadto przewaluowałem wg wyżej opisanych zasad:

- kara za spóźnienie ogłoszenia keeper - 2$ mniej na wolnych agentów w kolejnym sezonie za każdy dzień zwłoki

- nagroda za zdobycie mistrzostwa - 7$ więcej na wybór wolnych agentów z sezonie

- nagroda za ostatnie miejsce - 7$ mniej na wybór wolnych agentów w kolejnym sezonie

 

Miałem ochotę powiększyć do 2$ minimalną kwotę bidu na licytacji Waivers ale stwierdziłem, że skoro w drafcie można będzie kogoś kupić za 1$ to ta kwota powinna zostać jako minimalna

Zostało więc:

Nie ma możliwości składania ofert za 0$. Minimalna kwota to 1$. Maksymalna to 140$

 

Usunąłem też zapis o zmniejszeniu kwoty na Waivers na kolejny sezon w przypadku opisanym w punkcie 4e - obciążenie salary to wystarczający bagaż a poza tym za bardzo się to gryzło z opcjami set-off i buy-out

 

Więcej zmian przed startem sezonu nie przewiduję ale oczywiście wszelkie sensowne propozycje można wnosić do dyskusji. Mnie jakoś przeraża teraz wysokość budżetu Waivers no ale może to z przyzwyczajenia i zobaczymy jak się sprawdzi dopiero w praniu :)

 

Teraz już naprawdę można rozgrzewać swoje excele :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponadto przewaluowałem wg wyżej opisanych zasad:

- kara za spóźnienie ogłoszenia keeper - 2$ mniej na wolnych agentów w kolejnym sezonie za każdy dzień zwłoki

- nagroda za zdobycie mistrzostwa - 7$ więcej na wybór wolnych agentów z sezonie

- nagroda za ostatnie miejsce - 7$ mniej na wybór wolnych agentów w kolejnym sezonie

 

Dopiero teraz zauważyłem te punkty regulaminu i jak kary za opóźnienia rozumiem i popieram, to te dwa pozostałe zapisy mnie nie cieszą ani trochę. Nigdy nie byłem za tym aby zwycięzców dodatkowo nagradzać, a pokonanych dodatkowo karać.

 

Poza tym popraw Goozman matematykę w regulaminie: Np. na draft wykorzystałem 174$, zostaje mi 16$, na branie wolnych agentów w sezonie mam więc 156$.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

matematyka poprawiona - dzięki za uwagę :)

 

a kara za ostatnie miejsce jest żeby zmobilizować do wysiłku i wyeliminować jakiekolwiek zapędy na tankowanie! ta dla zwycięzcy na zachętę bardziej - nie są to astronomiczne kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zdaje mi się, że rookies trafiają tu po prostu do łącznej puli zawodników, więc tankowanie trochę mija się z celem, bo zajęcie niższych pozycji nic nikomu w sumie nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez wydaje mi sie,ze obawa kogos o strate 7 $ jest nieuzasadniona

 

co to za roznica miec za rok 200 czy 193 na draft czy waivers ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×