Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
GRB

[2009/2010] Ogólne spotkanie organizacyjne - liga H2H Yahoo

Polecane posty

Oddzielnie: PTS, REB, AST, STL, FG%, FT%, BLK, 3PM, TO.

 

Oczywiście w kolejnym tygodniu gramy już z kim innym. I tak do zamknięcia kolejki i potem od nowa (czyli z niektórymi można zagrać w ciągu RS więcej niż raz). Ważne, żeby była parzysta liczba osób w lidze - wtedy nikt nie pauzuje w danym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok to juz wiem. To wchodze w to jezeli sa jeszcze miejsca. Bedzie zabawa :D

 

ps.

bardzo przyjemny dla oka design stronki, gratuluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc!

 

dzis sie zalogowalem i naturalnie pisze sie do gry!!

Ja sie bawie w fantasy od jakichs 6-7 lat, zawsze na jahoo i zawsze w rossitiere, wiec bardzo chetnie spróbuje H2H. Moze mi ktos przyblizyc zasady albo podeslac jakis link gdzie jest to jasno opisane?

 

z tego co czytalem na yahoo (a opis jest dosc lakoniczny) to codziennie są "mecze" powiedzmy miedzy druzyna A i druzyna B, gdzie punkty są zdobywane w kazdej statystyce, tzn ja uzbieram wiecej asyst -> 1-0 dla mnie; przeciwnik uzbiera w ciagu dnia wiecej zbiórek -> 1-1 itp itd...

 

potwierdzcie czy dobrze kombinuje:)

 

tak poza tym to zastanawiam sie ilu graczy dziennie u Was w ligach punktuje. Na yahooo domyslnie jest ustawione ze punktuje 10 graczy, ale ja, grajac z moja ekipa zawsze zmienialismy to na 5 zawodników. Wtedy wiecej zalezy od decyzji "managerskich" i gra nie sprowadza sie do przestawiania graczy (bo i taj wszyscy którzy graja w danym dniu beda punktowac).

 

 

pozdr

Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Odpowiem w punktach:

- generalnie dobrze kombinujesz :),

- nieco na temat zasad w h2h pisałem kilka postów wyżej,

- szerzej jest choćby tutaj TUTAJ. Warto dodać, że opis jest autorstwa jednego z naszych ligowych kolegów. Warto poczytać.

 

U nas zasady są z grubsza te same (a już tym bardziej sama idea gry h2h) z drobnymi różnicami:

- wynik w tabeli zapisujemy w pełnej postaci (np. 5-4 dla jednej drużyny, 4-5 dla drugiej) a nie w okrojonej, która mówi tylko tym kto wygrał (1-0 i 0-1),

- dzięki temu wysokość wygranej ma znaczenie - jej wymiar jest w tabeli oddany (a nie tylko informacja o wygranej/przegranej),

- od tego sezonu mamy dywizje - nowość chyba dla każdego z nas,

- w PO weźmie udział 8 (a nie 6 jak dawniej) drużyn.

 

Jeszcze pozostałe kwestie, które poruszałeś:

- wynik jest aktualizowany z dnia na dzień (rano), ale do tabeli trafia ostateczny wynik z tygodnia zmagań. Z reguły w poniedziałek rano mamy już wyniki ostatniej kolejki i zaktualizowaną tabelę,

- punktuje tylu zawodników ilu wystawisz na pozycje "punktujące" (przy założeniu, że wszyscy mają w danym dniu mecz). Takich pozycji jest chyba 8 (PG, SG, G, SF, PF, F, C, Util).

 

Jeśli masz wątpliwości - pytaj śmiało (ale najpierw zerknij wyżej - może temat był już poruszany).

 

----------------------------------

 

Jest nas już 21. Jeszcze 3 osoby i zamykamy tymczasowo listę chętnych. Kolejne osoby będą trafiały na listę rezerwową - potem ocenimy co z takim fantem zrobimy (kolejna - trzecia - liga? zwiększamy dwie obecne?)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie moderatorzu, a na kiedy ustalamy deadline zgłoszeń? Bo ja bym nie przeciągał sprawy w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dołączył do nas woody co daje 22 graczy. Potrzeba nam jeszcze 2 osoby i możemy zamykać rekrutację - w ten sposób będzie nas akurat na dwie ligi po 12 osób, 3 dywizje (mniam :)). Deadline? Jeśli znajdą się te dwie osoby to może być i choćby jutro.

 

Pamiętajcie, że potrzeba nam komisarza do drugiej ligi. Dla lękliwych: to nic wymagającego, po prostu kolejny uczestnik, który zakłada ligę i zaprasza uczestników. Tylko tyle, reszta toczy się sama. Komisarz może nawet nie być na drafcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal nie będzie chętnego, to mogę spróbować komisarzowania, o ile ( jakby zaszła taka potrzeba ) dopomożesz cieglo, aby i w lidze, której być może komisarzem zostanę, wszystko sprawnie się kręciło, bo doświadczenie w roli komisarza mam zerowe :)

Oczywiście jeśli nagle ktoś odkryje, że bycie komisarzem w tej lidze jest jego powołaniem, nie będę kontrkandydatem do sprawowania tej funkcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok fajnie, no to mamy drugą ligę :) Jak pisałem, nie ma się czego bać ale oczywiście służę pomocą. Pytaj bez ogródek. Zajrzyj do skrzynki, wysyłam Ci pw z dodatkowym info. Nie ma sensu szukać dalej - szkoda czasu, więc oficjalnie: drugim komisarzem w naszych rozgrywkach zostaje Andrew23. Dodatkowo, zostaje on także promowany na moderatora sznurowadlo.pl, więc radzę używać przemyślanych słów kiedy będziecie komentować jego poczynania w rozgrywkach ;)

 

Info dla wszystkich:

- w dalszym ciągu czekamy oczywiście na ostatnie 2 osoby,

- my (komisarze) ustalimy sposób rozdzielania uczestników pomiędzy naszymi ligami, ustalimy składy osobowe, założymy ligi i wyślemy zaproszenia do odpowiednich osób. Myślę, że to kwestia najbliższych dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, mamy medale, jakie to pysznie gejowskie :E A jak będą przyznawane w tym sezonie, skoro będą dwie ligi? Dwa komplety krążków?! A kiedy będziemy mieć dwie ligi nierównorzędne, to czy zwycięzcy drugiej ligi też będą mieć medale? A trzeciej? Jezu, tyle pytań, takie podniecenie. It's OK to be gay!

 

Werbujmy jeszcze dwóch userów. Ogłoś się gdzieś CIęglarzu, na jakimś blogu, forumku czy gdzieś tam i ruszajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieglo, chłopaki... dzięki za zaproszenie do kolejnych rozgrywek i za medal sprzed 1,5 roku ;)

Z ogromną przyjemnością zagram z Wami w nowym sezonie, niezależnie od formatu rozgrywek. Moja ogólna uwaga - najchętniej grałbym w jak najmniejszej lidze, w składzie ze starymi wyjadaczami.

Niebawem się bardziej zaktywizuję tutaj, jak tylko coś w prawdziwej lidze ruszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRB:

- gejowskie czy nie - ciesz się ze swojego brązu. Czy Graba lubi brąz? :E

- kiedy będzie podział na ligi to pewnie dodam nowe trofea - zwycięzcy z najbliższego sezonu dostaną jeszcze pewnie po zwyczajnym trofeum, ale już w przyszłym dojdą nam dwa nowe - jakiś hipermistrz wszechlig (winner pierwszej ligi) i hiper looser (czyli ostatni w drugiej lidze). Nie ma chyba sensu robić pośrednich i robić festynu :)

- robię co mogę w kwestii uczestników. Rusz może i swoją szacowną, e?

 

Tak czy inaczej my w swoim gronie komisarzowym będziemy się organizować i dzielić userami, dlatego ich brak nie stoi na przeszkodzie - kiedy wreszcie dołączą weźmiemy sobie po jednym do gotowych już lig. Czekam tylko na Andrew i jego wybory - jak pisałem chyba stanie na mini drafcie, w którym sami wybierzemy sobie współuczestników :)

 

PS. Mam już pomysł na następną nagrodę - wyłudzacz roku :) Nominował bym GRB. Skoro mamy bust to czego i nie steal roku? ;)

 

billy: ligi będą mniejsze niż liga z zeszłego roku. Maksymalnie 12 (osób w każdej) i ani jednej więcej - lista FA powinna być odpowiednio bogatsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyłudzacz? Chodzi Ci o nasz trejd z zeszłego sezonu? O ile dobrze pamiętam, to się jarałeś tą wymianą. Ale nic to, przeżyję, a zamiast brązu będę miał złoto po tych rozgrywkach ;)

 

Ej, tak btw, to nieźle Cię wyruchano w e-nba... Witaj w piątej! :B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do e-nba - nie taka była umowa. Będę apelował. Z drugiej strony chyba czeka mnie gra z kilkoma znajomymi oraz wybór 1. w drafcie więc na otarcie łez...

 

Wyłudzenie to Twój trade z Solem oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, liga podzielona. Temat dla części A już założony - tam będziemy się organizować. Temat dla części B założy komisarz Andrew23.

 

Zaproszenia już wysłane. Do pełni szczęścia brakuje nam tylko dwóch osób (wspomniane tam X oraz Y). Pierwsza osoba trafi do B, a druga, która dołączy do A.

 

Zasady proste:

- awans do przyszłorocznej ekstraklasy wywalczy czołowa piątka z każdej ligi,

- degradacja dla słabszej piątki z każdej ligi - do drugiej ligi,

- każda nowa osoba w rozgrywkach będzie od przyszłego sezonu wpadała na listę rezerwowych a w przypadku zwolnienia miejsc kolejka będzie przesuwała się w górę.

 

Myślę, że wszystko jest jasne. Pomęczcie jeszcze swoich znajomych, organizujmy te dwie brakujące dusze i do draftu przystąp :)

 

PS. Zostaje nam jeszcze podział na dywizje w ramach utworzonych lig. Dywizje są 3, po 4 osoby każda. Na razie - tak zakładam, ale nie wiem do końca - pewnie będziecie wpadać do poszczególnych dywizji automatycznie. Potem - w razie potrzeby - zamieszamy. Nazwy dywizji też można zmienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

średnio mnie się podoba ten podział na 2 ligi... obawiam się, że końcówka sezonu będzie mało emocjonująca, ciekawe ilu nowych graczy dociągnie do końca

jeśli już to można było zrobić 1 ligę z tych sprawdzonych, którzy już grali, a 2 ligę z nowicjuszy, z perspektywą awansu

ale... trudno, już jest jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób został dokonany podział? Bo ja widzę, że z samymi kozakami wylądowałem prawie...

 

Edit: A nie, bo w drugiej też są dobrzy gracze. Kurde, niezła konkurencja w sumie. Oby nowi dostosowali się do poziomu i aktywności starych wyjadaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybory były typowo draftowe - część osób chcieliśmy, część wystrzelaliśmy ale generalnie to efekt pewnego kompromisu.

 

Podział na nowicjuszy-starych byłby średnio możliwy do przeprowadzenia - nie jest ich aż tak dużo, żeby nie zaburzyć struktury lig. Na pewno nie można powiedzieć, że mamy słabiaków w lidze B - z tego co widzę, że część debiutuje na sznurowadle, ale gra na e-nba choćby więc z zaangażowaniem nie powinno być problemu (fantasy to nie nowość dla nich). Zresztą ryzyko, że ktoś odpuści jest podobne i w naszej lidze (czytaj: zawsze istnieje).

 

Dodatkowo, wymieszanie uczestników starych z nowymi powinno wpłynąć na motywację do gry tych drugich. Starzy mają nadawać ton i służyć przykładem tym nowym, również pod względem zaangażowania. Pozostawienie nowych samym sobie to średnio szczęśliwe posunięcie - bez lidershipu starych dopiero mogli by się zniechęcić i olać sprawę. A tak jest szansa na lepszą integrację - po tym sezonie znowu nastąpi wymieszanie.

 

Edyta.

 

W składzie ligi B pogrubiłem te osoby, które albo już grały na SZ albo znam je z innych rozgrywek:

 

1. Trepe Trepelli

2. szogo

3. pitrekk

4. peepe

5. Pafsen

6. Nalesnick

7. knt

8. Figrin

9. Chicken

10. bogans

11. Andrew23

 

Jak widać tylko dwie osoby są niesprawdzone na naszym podwórku. To chyba nie jest zła sytuacja? Dla porównania - u nas (liga A) jest dosłownie identycznie (również dwie niewiadome). Nie biorę oczywiście pod uwagę X i Y bo to na pewno będzie osoba spoza SZ (dotąd) ale z dużą szansą na to, że jednak doświadczona gdzie indziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę dodać tylko, że podział w sumie wypadł chyba naprawdę nieźle. Większość graczy, którzy dołączyli już do ligi, w której pełnię rolę komisarza, jest rzeczywiście doświadczona i ma na swoim koncie niejedno trofeum, a z pewnością także ci mniej doświadczeni będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony, więc mam nadzieję, że o poziom zaangażowania można być w miarę spokojnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, liga B ma już komplet (zgłoszonych, niekoniecznie już dołączonych na yahoo). Czekamy na ostatniego do ligi A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, mamy już ostatniego, 24. uczestnika rozgrywek - żyrasa (półoficjalne info, ale zmiany na liście nanoszę). Niniejszym ogłaszam zamknięcie rekrutacji.

 

Osoby, które się zgłoszą wrzucać będziemy ewentualnie na listę rezerwowych. Zajmą oni miejsca tych, którzy ewentualnie (odpukać) wykruszą się z rozgrywek. Mam nadzieję, że takich przypadków nie będzie mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowość: można korzystać z próbnych draftów (mock draft). To dokładnie to samo co normalne drafty tylko bez konsekwencji. Dobre by wypróbować sobie strategię wybierania z danym numerem w drafcie. Dla całkowicie nowych w temacie to też dobra okazja by zapoznać się z całym mechanizmem, opcjami draftu. Świetna sprawa, tym bardziej, że wynik takiego draftu zostaje potem przesłany na maila i można go sobie analizować :)

 

Do wyboru jest rozmiar ligi oraz pozycja, z którą wybieramy. Jeśli nie uzbiera się wystarczająca liczba chętnych w danym draft roomie - resztę obsadza automat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejas :)

 

Witam wszystkich starych i nowych graczy z ekipy Sznurowadla. Osobiscie mam tutaj status rookie ale odnoszac sie do wczesniejszej dyskusji moge Wam zagwarantowac, ze nie jestem poczatkujacym graczem (chociaz zawsze gralem w lidze rotisserie, w H2H to moj dziewiczy sezon). Jezeli chodzi o zaangazowanie to nie musicie sie martwic napewno wytrwam ambitnie do konca sezonu i mysle ze w ciemno to samo moge powiedziec o moim kumplu Pitrekku, ktory rowniez jest rookie :]]]

 

Pozdro,

ZMIJOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×