Skocz do zawartości
pitrekk

H2H Budżetówka 2014/2015

Skład osobowy I ligi uzupełniamy według:  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Skład osobowy I ligi uzupełniamy według:

    • b) fluberowego rankingu
      16
    • a) kolejności zgłoszeń
      11


Polecane posty

pierwsza 13 z ub sezonu ma juz teraz zapewnione miejsce w 1 lidze (wilk zrezygnowal).

na ta chwile mamy 17 chetnych, wiec mysle, ze mozna zalozyc, ze 2 ligi po 12 zespolow spokojnie zbierzemy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy ile osob zbierzemy i wtedy bedziemy dyskutowac o ilosci druzyn w lidze. Ale jesli wiekszosc powracajacych graczy bedzie za 16 to nie widze przeszkod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na więcej informacji dotyczących lig z ubiegłego roku, nie chcę być zapisany w zbyt wielu jednocześnie, ale jeżeli któraś nie będzie kontynuowana to wtedy chętnie się dopiszę. Nie chciałbym uczestniczyć w więcej niż pięciu ligach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tutaj takie tlumy,ludzie wala drzwiami i oknami [...]

naprawde nikomu nie chce sie tez zagrac draftu aukcyjnego w lidze roto?

Tez sie nad tym zastanawialem i doszedlem do wniosku, ze...

- kogo interesowala taka formula to przeszedl do rozgrywek e-nba roto gdzie jest aukcja,

- sznurowka zawsze miala najwiecej lig head to head, wiec chyba sie wyspecjalizowala w tym kierunku i przyciaga fanow glownie tego formatu.

Dobra teoria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś szczególnie interesuje liga roto z budżetem aukcyjnym bądź jest jej koneserem, to chyba chętnie zagra w więcej niż jednej lidze :V

A z drugim argumentem się zgodzę, bo wielopoziomowe h2h i MP w formule FP sprawiają, żę roto jest tutaj chyba ostatnim wyborem :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tutaj takie tlumy,ludzie wala drzwiami i oknami [...]

naprawde nikomu nie chce sie tez zagrac draftu aukcyjnego w lidze roto?

Tez sie nad tym zastanawialem i doszedlem do wniosku, ze...

- kogo interesowala taka formula to przeszedl do rozgrywek e-nba roto gdzie jest aukcja,

- sznurowka zawsze miala najwiecej lig head to head, wiec chyba sie wyspecjalizowala w tym kierunku i przyciaga fanow glownie tego formatu.

Dobra teoria?

Dobra ale niezbyt stabilna :) Niektóre ligi kiełkują długo, niektóre zanikają a inne wręcz przeciwnie. Sznurówka wyrosła na h2h, to się zgadza - teraz jest to wizytówka naszego forum. Roto jednak rośnie w siłę (patrzcie na 3 ligi, co prawda w wężu ale zawsze) a tymczasem - to chyba globalna tendencja - traci wyraźnie fantasy points (popatrzcie co zostało z 5-6 poziomów ligi fp na e-nba east). To samo dotyczy aukcji - ludzie się powoli do niej przekonują. Sam nie potrafię w pełni zrezygnować z węża ale budżetówkę stawiam już na równi z tamtym modelem draftowania. Nie widzę powodu - innego niż popularność - by nie zbudować analogicznej do e-nba ligi w formacie roto aukcja. Pojemność rynku zdecyduje ale faktem jest, że osoby, które w danym gronie grają od lat nie potrzebują kolejnej platformy by na tych samych zasadach rywalizować z tymi samymi przeciwnikami :) Sam zrezygnowałem z tego powodu z fp na e-nba by poświęcić grę w tej formule tylko i wyłącznie na sznurówce. Gdyby dalej obowiązywał tam system wielopoziomowy (który dodaje jednak splendoru) pewnie tak łatwo bym tamtej ligi nie odpuścił.

 

Co do budżetowego roto to jeśli moja kampania w roto-wężu w tym sezonie będzie pomyślna (w sensie miodna) to nie wiem czy nie będę kolejnym orędownikiem Twojego pomysłu by rozkręcić tego typu inicjatywę i u nas :)

 

Co do nowych userów to faktycznie kiedyś dużo osób przychodziło do h2h, teraz dodatkowo interesują się innymi rozgrywkami - jest widoczna zmiana tendencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Digiem. 16 osób to byłoby optymalnie

 

gramy tak jak gralismy w 16stu, taki był model, nie ma co na silę zmniejszac tylko po to by wyglądalo, ze jest niby wiecej chetnych na wiecej lig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra ale niezbyt stabilna :) Niektóre ligi kiełkują długo, niektóre zanikają a inne wręcz przeciwnie. Sznurówka wyrosła na h2h, to się zgadza - teraz jest to wizytówka naszego forum. Roto jednak rośnie w siłę (patrzcie na 3 ligi, co prawda w wężu ale zawsze)

Okreslenia "kielkuja dlugo" i "mamy 3 ligi wezykowe, ale zadnej aukcyjnej od lat" wg mnie nie pomagaja Twojej argumentacji iz moja teoria nie jest stabilna. Wrecz przeciwnie, to wyrazny sygnal, ze zainteresowanie roto + aukcja jest nieproporcjonalnie nizsze niz by to sugerowala wielkosc innych rozgrywek na sznurowce.

 

a tymczasem - to chyba globalna tendencja - traci wyraźnie fantasy points (popatrzcie co zostało z 5-6 poziomów ligi fp na e-nba east).

Tu zgoda. Ligi fp na PRSK spotkal taki sam los.

 

To samo dotyczy aukcji - ludzie się powoli do niej przekonują. Sam nie potrafię w pełni zrezygnować z węża ale budżetówkę stawiam już na równi z tamtym modelem draftowania.

Powstrzymalem sie tutaj przed zlosliwym komentarzem ;-)

 

faktem jest, że osoby, które w danym gronie grają od lat nie potrzebują kolejnej platformy by na tych samych zasadach rywalizować z tymi samymi przeciwnikami :)

To dobra uwaga, wiec niech bedzie trzecim punktem do mojej w/w teorii ;-)

 

Co do budżetowego roto to jeśli moja kampania w roto-wężu w tym sezonie będzie pomyślna (w sensie miodna) to nie wiem czy nie będę kolejnym orędownikiem Twojego pomysłu by rozkręcić tego typu inicjatywę i u nas :)

Akurat to zasugerowal ktos inny... moim pomyslem predzej byloby skupienie wszystkich zainteresowanych ta formula w rozgrywkach e-nba roto ;-) Chocby przez fakt z poprzedniego cytatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powstrzymalem sie tutaj przed zlosliwym komentarzem ;-)

Śmiało, wyjaśnij o co biega :) Pamiętaj, kieruj się logiką ;) Jest zasadnicza różnica pomiędzy dyskryminacją danego modelu a uznaniem go za fajną alternatywę.

 

Akurat to zasugerowal ktos inny... moim pomyslem predzej byloby skupienie wszystkich zainteresowanych ta formula w rozgrywkach e-nba roto ;-) Chocby z powodu faktu z poprzedniego cytatu.

Wiesz, są osoby, które pograją i tu i tu. To po pierwsze. Po drugie, sznurówka ma jednak nieco inny klimat niż moloch e-nba i jeśli zbierze się u nas taka liga - będzie naturalnym spełnieniem zapotrzebowania osób, które bardziej cenią jednak nasz serwis. Jeśli nie wykiełkuje - umrze śmiercią naturalną. Nic na siłę.

 

Okreslenia "kielkuja dlugo" i "mamy 3 ligi wezykowe, ale zadnej aukcyjnej od lat" wg mnie nie pomagaja Twojej argumentacji iz moja teoria nie jest stabilna. Wrecz przeciwnie, to wyrazny sygnal, ze zainteresowanie roto + aukcja jest nieproporcjonalnie nizsze niz by to sugerowala wielkosc innych rozgrywek na sznurowce.

Aukcja jest u nas wciąż eksperymentem a nie oczywistym, domyślnym wyborem. Zerknij chociażby na naszą budżetówkę h2h - to świetna ilustracja tej tezy. Gdyby więcej lig wystartowało w modelu aukcyjnym, dałoby podwalinę pod dobrze prosperujące ligi. Nie wątpię w to. Ale do tego niezbędny jest przede wszystkim promotor, osoba, która będzie działać energicznie w zakresie promocji i organizacji takich rozgrywek. Sam przyjąłem sobie taką misję co do zasadniczych rozgrywek h2h na sznurówce i z pomocą zasłużonych userów liga jest w tym momencie całkiem imponująca. Sytuacja jest dynamiczna i każdy kolejny sezon może być małym kroczkiem do odwrócenia pewnych tendencji - które słusznie sam zauważyłeś. Może wyraziłem się źle - Twoje teorie są prawdziwe na teraz ale szybko mogą ulec deaktualizacji :) Don't blink ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Formuła: roto-aukcja na sznurówce faktycznie jest zakakująco niższa, zresztą nawet ten temat dotyczący h2h aukcyjnego nie cieszy się przesadnym zainteresowaniem - za to zwolenników węża wciąż jest niemało. Ludzie nie chcą się przekonać do aukcji? Tudzież wolą aukcyjne-roto na e-nba prężnie działające? Choć w sumie nawet jeśli tak, nie rozumiem, dlaczego te osoby nie chcą również dołączyć tutaj, zważywszy, że tutaj tamtejsi 2-ligowcy mogliby rywalizować z 1 i 3-ligowcami - więc żadne ligi by się nie dublowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śmiało, wyjaśnij o co biega :) Pamiętaj, kieruj się logiką ;)

Wg mnie jest tylko jedna istotna przewaga wezyka nad aukcja - latwosc organizacji.

Zas we wszystkich pozostalych elementach jest uproszczona wersja bo wszystkie decyzje, ktore podejmujesz w wezyku musisz podjac takze w aukcji tyle, ze w tej drugiej robisz to czesciej i przy znacznie wiekszej liczbie zmiennych. Dodatkowo aukcja oferuje wiecej strategii budowania skladu [zeby nie powiedziec, ze wezyk oferuje tylko jedna... chyba, ze sa dopuszczalne trejdy pickow, ale to raczej rzadkosc] i strategicznie wezyk nie oferuje niczego czego nie ma aukcja. Do tego wezyk ma w sobie wbudowana nierownosc na starcie, ktora aukcja rozwiazuje.

 

Jest zasadnicza różnica pomiędzy dyskryminacją danego modelu a uznaniem go za fajną alternatywę.

Sa dobre powody dlaczego wezyk jest najbardziej popularny... ale nie ma to nic wspolnego z rownoscia tych formatow draftowania.

 

Po drugie, sznurówka ma jednak nieco inny klimat niż moloch e-nba

Cale forum pewnie jest molochem, ale dzial Roto nie rozni sie niczym od tutejszych dzialow.

I pisze to pomimo iz wizualnie bardziej mi sie podoba na sznurowce ;-)

 

Aukcja jest u nas wciąż eksperymentem a nie oczywistym, domyślnym wyborem. Zerknij chociażby na naszą budżetówkę h2h - to świetna ilustracja tej tezy. Gdyby więcej lig wystartowało w modelu aukcyjnym, dałoby podwalinę pod dobrze prosperujące ligi. Nie wątpię w to. Ale do tego niezbędny jest przede wszystkim promotor, osoba, która będzie działać energicznie w zakresie promocji i organizacji takich rozgrywek.

Wg mnie podales tutaj 4 powod aktualnego stanu rzeczy - gdybys stal sie fanem aukcji wczesniej to organizacja tych lig na sznurowce nastapilaby wczesniej, z wieksza pompa i z lepszymi skutkami.

 

Choć w sumie nawet jeśli tak, nie rozumiem, dlaczego te osoby nie chcą również dołączyć tutaj, zważywszy, że tutaj tamtejsi 2-ligowcy mogliby rywalizować z 1 i 3-ligowcami - więc żadne ligi by się nie dublowały.

Odpowiem Ci slowami cieglo ;-)

faktem jest, że osoby, które w danym gronie grają od lat nie potrzebują kolejnej platformy by na tych samych zasadach rywalizować z tymi samymi przeciwnikami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wilq, no właśnie nie za bardzo, gdyż chyba nie zrozumiałeś mnie do końca. Tam 3-ligowiec za min. 2 lata mógłby rywalizować z osobami znajdującymi się w 1-lidze, tutaj mógłby od razu się z nimi skonfrontować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gramy tak jak gralismy w 16stu, taki był model, nie ma co na silę zmniejszac tylko po to by wyglądalo, ze jest niby wiecej chetnych na wiecej lig.

 

forma Twojej wypowiedzi sugeruje, ze Ty juz zdecydowales jak gramy...?

 

napisalem wyraznie, ze zobaczymy ilu chetnych sie zbierze i potem wspolnie (zapewne metoda glosowania) zastanowimy sie w jakim formacie gramy.

 

to chyba dosc sensowna na ta chwile propozycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sama logika sugeruje,ze przystepujemy do tych samych rozgrywek co rok temu. chyba,ze chetnych bedzie mniej. wszystko.

10cio osobowe ligi to chłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwinąłbym tę myśl. Logika wskazuje, żę będziemy grać w 16,chyba że chętnych będzie mniej... albo więcej :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście gram...

Sukcesów tu ostatnio nie mam, ale ta liga to wręcz moje dziecko. Zaskoczyło mnie, że już kilka stron tematu nam się zrobiło. Bardzo liczę na rozpoziomowanie w temacie budżetowego h2h.

Zdecydowanie jestem za zachowaniem dotychczasowej liczby drużyn. Nie chciałbym jej zwiększac, bo tego już próbowaliśmy i szału nie było. Jeśli zmniejszyć, w razie potrzeby to do 14. Chcę, aby tą ligę od klasycznego h2h odróżniało coś więcej niż tylko forma draftowania. Jak tylko wyjdę ze szpitala, to się bardziej uaktywnie...

Fajnie, że już ruszyliście z tematem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tizz, pytam z ciekawosci: gdzie wyczytales o zmniejszaniu liczby graczy do 10?

Widze ze wiekszosc poki co jest za utrzymaniem 16 ew jesli zmniejszeniem to min do 14 graczy. Dla mnie jest to ok, przy czym uwazam, ze ostateczne decyzje powinnismy podejmowac jak juz bedziemy wiedziec ile osob deklaruje chec gry. No bo co zrobisz jak sie zglosi ostatecznie np 20 osob? zrobisz druga lige czteroosobowa? czy odeslesz ich na drzewo? Wg mnie trzeba byc elastycznym i w takim hipotetycznym scenariuszu nalezaloby pomyslec o utworzeniu pierwszej ligi 12osobowej i drugiej ligi 8-osobowej. Ale tak jak mowie, jest to kwestia do dyskusji (i pewnie glosowania starych uzytkownikow) jak juz bedziemy znali ostateczna liczbe chetnych.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×