Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
goozman

Liga Roto Keeper 2015/16 - temat organizacyjny

Polecane posty

jestem przeciw-i tak juz malo graczy zostalo na fa a tu jeszcze mamy go ograniczyc-kontuzje to czesc gry

 

druga kwestia to finanse-teraz za 200$ (lub to co ci zostaje po odjeciu keeperow) kupujesz 13 graczy,a ze slotem il-14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wprowadzimy dodatkowego slotu, to proszę o wprowadzenie kar za niedogranie meczów na koniec sezonu (np. w przypadku nie wykorzystanie wszystkich slotów, za każdy niedograny mecz powyżej 10 będzie odejmowany 1$ od budżetu aukcyjnego). W poprzednim sezonie były u niektórych drużyn olbrzymie braki w meczach, co miało znaczenie dla drużyn walczących o medale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodatkowy slot wprowadzimy na pewno - ale skoro pojawiła się opcja IL to myślę załatwia ona sprawę. nie będzie również komplikować bardzo sytuacji z salary - po prostu zawodnik kupiony na czas rekonwalescencji kolegi z IL nie będzie mógł być pobrany za więcej niż różnica (270$ minus suma płac posiadanych zawodników)

 

podoba mi się sugestia Diga odnośnie karania tych, którym z różnych powodów nie chciało się dograć gier - 10 to może przesada (sam miałem -11 w zeszłym roku ale grając bardzo przetrzebianym przez kontuzje składem) ale od ponad 20 niedogranych meczy proponowana kara odjęcia 1$ za każdy niedograny mecz w przyszłorocznym budżecie Waivers jest jak najbardziej OK

 

czekam na opinie innych i dołączenie Pingwinów do ligi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się sugestia karania bardzo nie podoba. FA można pobierać raz na tydzień, za dolary i przy ograniczonym budżecie i czasami ciężko jest dograć te mecze. Gra ma sprawiać przyjemność, a nie być irytującym obowiązkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z dograniem meczy, nawet przy tych ograniczeniach ligi. Akurat przy większości drużyn w poprzednim sezonie wystarczyła większa aktywność w rotowaniu składem (i tu nie mowię, że ktoś miał codziennie zaglądać, niektórzy potrafili nie robić nic ze składem przez parę tygodni!!!). Jak nie wprowadzimy żadnych kar to nadal niektórzy będą sobie odpuszczać końcówkę sezonu i walka o mistrzostwo nie będzie do końca sprawiedliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi keeperzy:

 

Millsap / 27$ na rok

Teague /22$ na rok

Jones / 10$ na rok

Evans / 10$ na rok

 

Na draft zostaje 131$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem absolutnie przeciw karaniu. To liga bądź co bądź wielosezonowa, może nie tak, jak dynasty, ale jednak. Karanie nie sprzyja pozyskiwaniu kontuzjowanych keeperów, a tak jak robiłem rok temu. Slot na IL jest jeden, a moja sytuacja rok temu? Sami połamani + kilku odpoczywaczy typu Favors. Branie kogokolwiek na 1 mecz nawet kosztem keeperów typu Rondel absolutnie przeczy idei gry. Osoby nie walczące o nic jak najbardziej mają prawo tankować, by mieć potencjał na następny rok. Ja sam brałem Jenningsa i Rondla z trejdów, myśląc o keeperach + Burksa z FA. Z Jenningsa zrezygnowałem, bo jego pozycja jest mocno niepewna, za to Rondla brałem ot tak sobie, a przekonała mnie jego pozycja. Z tymi przepisami takie trejdy by nie wchodziły w grę i dalej bym się orał Lovem walcząc o 9-10 pozycję, nic na przyszłość nie mając. Nie, to nie sprzyja nawet idei gry - co z tego, że taki koleś jeden z drugim zostawi co najwyżej 1 grajka przez to, jeśli wszyscy najciekawsi będą zajęci, i zostaną jakieś Wade'y, Dragicie, czy Markieffy Morrisy? Na tym teamu się nie odbuduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, możemy nic nie robić. Jak w przyszłości to ja już nie będę o nic walczył w lidze to specjalnie będę trzymał zdrowych graczy na ławce (w poprzednim sezonie niektórzy mieli zdrowych na ławce, braki w grach i nic nie zmieniali, bo po co jak nic za to nie grozi). Zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, zobaczymy jaką wtedy będzięcie mieli przyjemność w walce o medale gdy okaże się że wasz przeciwnik zyskał przez takie olanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do postu Bulka przeciw karaniu...

 

Dodatkowo w zeszłym sezonie można było nie dograć meczów/mieć z tym spory problem, pomimo kosmicznego rotowania w ligach gdzie add/drop są możliwe codziennie, a ktoś tu śmiał twierdzić, że w tej lidze to nie problem. W jednym keeperze wykonałem ponad 40 ruchów transferowych, z czego pewnie 80% w ciągu ostatniego miesiąca, a na koniec i tak miałem około 20 w plecy, przy czym pod koniec lutego byłem on track...

 

Jeśli ma być już jakakolwiek kara, to za, powiedzmy mniej niż 750/760 rozegranych. Według mnie, jak na pierwszy sezon istnienia ligi, to nie było źle z ilością meczów na kontach poszczególnych managieros...

 

No cóż, mogą się zdarzyć menadżerom tygodnie, kiedy chcą podreperować TO, to wtedy nie wystawiają... A poważnie to będźmy rozsądni i pozwalajmy decydować kogo i kiedy wystawiać, a kogo nie... Jakie limity mamy w keeperach?

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jimmy Butler na 4 za $40

Elfrid Payton na 3 za $34

Ricky Rubio na 1 za $21

MKG na 1 za $1

 

Razem: $96

Left: $104

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaje keepers:

 

Gallinari 2/3 jesli dobrze licze to 8$?

Plumlee 2gi i ostatni sezon - 12$

J.Hill - tak samo - 8$

 

Sorry ze malo sie udzielam (kiepsko u mnie z czasem), ale grac na pewno bede - najlepiej kontakt bezposrednio na @

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja podsumuję na ten moment wyniki naszej ankiety nt. daty draftu - http://doodle.com/poll/h6nks5wh5vnhg6i6 (zostawiłem tylko daty z mniej niż 4 głosami na nie)

 

liderami są po oddanych 12 głosach:

8.10 (tylko pokor88 na nie)

12.10 (tylko bulls2006 na nie)

15.10 (tylko ja na nie - mam inny draft o 21.30, więc jakbyśmy zaczęli 19.30 to może być)

16.10 (tylko bulls2006 na nie)

 

liczę jeszcze, że może antyweekendowcy się ugną w weekend 23-25 (dlatego nie kasowałem opcji z 3 i NIE).

pokor i bulls określcie proszę czy na pewno nie dacie rady w wymienione wyżej dni? jest nas 16 osób więc błagam o elastyczność i zrozumienie (zresztą sporo keeperów odpadnie z worka więc draft nie powinien być przesadnie długi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Termin draftu-rozumiem, ze sa tu milosnicy NBA glownie, ale chcialem tylko zwrocic uwage, ze 8/10 jest mecz Szkocja-Polska w kopana...

Kiepski termin na draft :)

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rotopodobni keepers:

Steph Curry 2/2 76$

Clarkson 2/2 8$

T. Harris 2/2 8$

H. Barnes 2/2 2$

Nurkic 2/2 1$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze ktos jeszcze sprawdzic podliczenia keeperow dla fly guya i chandlera 22,bo sam nie wiem czy dobrze licze:

1) chandler - podpisujesz kazdego goscia TYLKO na rok ?

2) dly guy- gallinariego podpisujesz na 2 czy 3 lata ? bo jesli 2 to bedzie kosztowal 15 (3+2x6) a jak 3(21$)

 

ps-chandler-po odrzuceniu keeperow draft potrwa ok 1,5 h,wiec mozesz zerkac na tv i ogldac meczyk i wlaczyc glosniki na kompie by slyszec dzwiek z licytacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Keepers:

 

Monta Ellis - 16$/rok

Kenneth Faried - 16$/rok

Reggie Jackson - 12$/rok

Isaiah Thomas - 10$/rok

Tristan Thompson - 5$/rok

 

Łącznie 59$, na draft 141$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze ktos jeszcze sprawdzic podliczenia keeperow dla fly guya i chandlera 22,bo sam nie wiem czy dobrze licze:

1) chandler - podpisujesz kazdego goscia TYLKO na rok ?

2) dly guy- gallinariego podpisujesz na 2 czy 3 lata ? bo jesli 2 to bedzie kosztowal 15 (3+2x6) a jak 3(21$)

 

sprawdziłem wszystkich - faktycznie tylko chandler22 (a nie fly guy jak sugerujesz) się walnął w pensji Gallo - i jest jak piszesz - jeśli na 2 lata (a to sugeruje wpis 2/3) to kosztowałby 15$ - zapytam go o decyzję czy tak zostawia na privie

 

u fly guya wszystko jasne - wszyscy przedłużeni o rok (wpis 2/2 znaczy nic więcej niż drugi rok dwuletniego kontraktu)

 

zaraz wszystko wklepię na yahoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

największa zdziwka dla mnie, że Jordan na tak krótko podpisał George'a kradnąc go rok temu za grosiki a steal absolutny to długi, atrakcyjny kontrakt dla Butlera oferowany przez Benona

 

a Wam co się rzuca w oczy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo krótkich umów. Nie widzę ani jednego za długiego kontraktu, a mnóstwo krótkich, które można było przedłużyć np. George, czy Reggie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do kiedy zglaszamy keeperow ? bo,moze mi umknelo ,ale nie wiem czy wszyscy zglosili ?

 

co do moich keeperow to do ostatniej chwili chcialem dac 3-letnie kontrakty dla whiteside`a i p george`a,ale przestraszylem sie czy paul faktycznie wroci do formy jak przed kontuzja,a hassan na 2 lata mi wystarczy-jak potem dalej bedzie tak wymiatala to znowu o niego powalcze

 

ps - gooz-wrzucisz plik excelowski z samymi keeperami i kwotami ile komu zostalo? ewentualnie sama liste fa dostepnych na draft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kiedy zglaszamy keeperow ? bo,moze mi umknelo ,ale nie wiem czy wszyscy zglosili ?

keeperów zgłaszaliśmy do końca września - wszyscy się wyrobili

 

gooz-wrzucisz plik excelowski z samymi keeperami i kwotami ile komu zostalo? ewentualnie sama liste fa dostepnych na draft

 

plik excelowski z keeperami zaraz dostaniecie na maile, keeperów i FA widać już też na yahoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja 8.10 pracuję na popołudniową zmianę i dopiero po pracy będę koło 22.30. Dlatego zaznaczyłem ten dzień na nie i nic nie da się w tym zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×