Skocz do zawartości
barcalover

1 Liga H2H BudgetSznur 2016/17

Polecane posty

Ja miarę rozwoju licytacji postawiłem na tankowanie asyst. Ogólnie jestem umiarkowanie zadowolony, aczkolwiek w tym roku zupełnie nie patrzyłem na schedule, więc pod tym względem zapewne nie jest ciekawie. Cieszę się, że postanowiłem wydać kasę wcześniej, bo pod koniec draftu ceny były raczej wysokie. Jak zwykle wszystko będzie zależało od zdrowia, ale w gronie contenderów widziałbym przede wszystkim GRB (który robił to co ja zwykle robię czyli łapał wszystkich niedoszacowanych ziutków).

 

Tradycyjnie u mnie wszyscy (może poza Stefkiem) dostępni w wymianach, ale szczególnie chętnie oddam jednego ze swoich PF/C jeśli ktoś potrzebuje. W zamian szukam PG lub SG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje NEVERWINS tym razem średnio ale nie tragicznie.

Jest trochę ryzyka, bo Hayward zacznie grać kilka tygodni plus złapanie formy.

Leonarda przepłaciłem o 3$ niż sobie zaplanowałem i prawie odzyskałem to na Dannym Greenie gdybym sobie nie wyłączył monitora 6 sekund przed końcem jego licytacji :)

Middleton wpadł przypadkiem, bo się machnąłem.

Trzon składu jest OK, średnie trzymają swój poziom, no może trójki do poprawki, które być może będę szukać na wymianę za steale.

Na szczęście w H2H każdy tydzień to niespodzianka.

Cel to play-off.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro kluczowa chwila dla rozgrywek... czy mikrofalówka również w tym roku da radę robić swoje genialne podsumowania dla naszej ligi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada mi się fatalny następny tydzień. Każdy z mojego rdzenia drużyny gra poniżej 4 meczów, a Whiteside tylko 2. Rozzłoszczony porażką z GL Team GRaBa przejedzie po mnie jak walec :-(

 

A pomijając małą próbkę, to po cichu wyrósł nam faworyt w osobie KNT. Na drafcie Durant, Lillard, LBJ, do tego Hibbert i Kilpatrick za 1$ i wyłapani z FA Barea i Rodriguez. Brakuje tylko, żeby Bosh zaliczył medycynę pracy i zaczął gdzieś grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej lidze udało się zremisować z teamem posiadającym Kawhiego, tutaj z przegraną zacząłem się liczyć już po pierwszych meczach Davisa i Turnera :P czy to przypadkiem nie tutaj na drafcie mówiłem, że to może być sezon odrodzenia AD za okazyjną cenę?

 

chętnie pozyskam jakiegoś solidnego PG - najchętniej 1 za 2, do wymiany nawet Booker także zapraszam, szczególnie tankerów FG%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się zwyciężyć, choć moi gracze zagrali słaby tydzień pod względem FG%, ale u przeciwnika było jeszcze gorzej.

Ja też mam zjebany następny tydzień pod względem ilości meczy i zapowiada się na porażkę. Ogólnie teraz zauważyłem, że prawie w każdym tygodniu co najmniej jedna drużyna ma tylko 2 mecze. We wcześniejszych sezonach takie przypadki występowały jedynie okazyjnie gdy grano niepełny tydzień.

 

W AD ciągle nie wierzę i gdy nadal będą nim grali po 40 min na mecz, to kwestią czasu jest następna kontuzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie 1-ligowców :) Chyba wszyscy poznali moje podsumowania rok temu, jednak dla tych co już zapomnieli szybko przypomnę o co tu chodziło :)

 

W moich podsumowaniach zbieram statystyki wszystkich drużyn z danego tygodnia i na ich podstawie symuluje spotkanie z każdą drużyną w lidze. Po symulacji sumuje wszystkie wygrane kategorie (zwane dalej punktami) przez każdą drużynę w wszystkich 15 przesymulowanych spotkaniach, a następnie zestawiam ze sobą w tabelce. Co po takim podsumowaniu można się dowiedzieć? Głównym założeniem tego przedsięwzięcia było pokazanie REALNEJ siły danej drużyny w danym tygodniu. Gracze z poprzedniego sezonu być może pamiętają kolejki w których były drużyny które w swojej parze Yahoo wygrywały po 6-3 lub 7-2, a w starciu z pozostałymi graczami przegrywaliby nawet 1-8. Tak samo działało to w drugą stronę gdy w swojej parze Yahoo niektórzy przegrywali wysoko, choć tak naprawdę byli topową drużyną tygodnia.

 

Zaczynajmy więc

 

PODSUMOWANIE 1 KOLEJKI:

D9d6dOx.png

 

Jak czytać tabelkę:

pkt: zsumowana liczba punktów z wszystkich par. Przykładowo: Ballmovement Purists mają 63 punkty, oznacza to, że w 15 meczach wygrali łącznie w 63 kategoriach

średnia: średnia ilość punktów na jeden przesymulowany mecz.

Zw.: ilość meczów jaką wygrała dana drużyna w wszystkich przesymulowanych meczach.

Rem.: ilość meczów jaką zremisowała dana drużyna w wszystkich przesymulowanych meczach.

Por.: ilość meczów jaką przegrała dana drużyna w wszystkich przesymulowanych meczach.

rez: rezultat spotkania z pary Yahoo z tego tygodnia.

wynik: wynik starcia z pary Yahoo z tego tygodnia. Przykładowo: Ballmovement Purists przegrali swoje starcie w Yahoo 3-6.

 

Pierwszy tydzień rozgrywek stał pod znakiem dominacji ekipy GL Team. Nie wiele potrzebowała ta drużyna by przebić swój najlepszy tydzień z poprzedniego sezonu, gdzie season-high wynosił 94 punkty. Poprawiony rekord w tym względzie to już świetny wynik, a jak dodamy do tego wygraną w parze Yahoo - 8-1 z GRB Budżet H2H, to łatwo dojść do wniosku, że trudniej o bardziej zadowolonego gracza niż knt. Oprócz GL Team zadowolone będzie również pozostałe trio z TOP4 tego tygodnia, czyli God of Thunder, The Tramwajs i Red Panthers . Wszystkie te drużyny wygrały swoje pary z co najmniej 6 wygranymi kategoriami.

 

WYNIKI WSZYSTKICH PAR W 1 KOLEJCE:

2KL0umO.png

Jak czytać tabelę:

Poziomo - liczba wygranych kategorii danej drużyny z danym przeciwnikiem

Pionowo - liczba przegranych kategorii danej drużyny z danym przeciwnikiem

na jasno szary kolor - rzeczywista para z Yahoo z danego tygodnia

Przykład: W parze Ballmovement vs BarcaTeam ci pierwsi zdobyli 3 pkt. Widzimy tą liczbę punktów w miejscu gdzie wiersz "Ballmovement" przecina się z kolumną "BarcaTeam". Komórka nie ma koloru jasno szarego co oznacza, że pojedynek tych 2 zespołów nie miał miejsca w rzeczywistej parze w lidze Yahoo w tym tygodniu.

 

Szczęściarz tygodnia:

To jest jeden z tygodnii, w którym wytypowanie szczęściarza jest niemal niemożliwe, gdyż wszystkie drużyny z topu tygodnia powygrywały swoje pary Yahoo. W ten sposób muszę poszukać szczęściarza w inny sposób niż zazwyczaj i wytypuję, nie co na siłę. Po dłuższym okresie zastanowienia postanowiłem postawić na Red Panthers. A dlaczego? 5-27 taka była średnia wygranych kategorii na 1 spotkanie tej drużyny, a w swojej parze Yahoo zdobyli aż 7. Panterom udało się wykorzystać słabszy tydzień BYDZI BULLS i wyciągnęli absolutne maksimum, gdyż z żadnym innym rywalem nie zdobyliby lepszego wyniku. Co ciekawe wynik 7-2 dla Red Panthers, padłby w każdym spotkaniu z rywalem, który w tej kolejce zdobył mniej niż 50 punktów w symulacji.

 

Pechowiec tygodnia:

Tak jak w przypadku szczęściarza, tak i tu nie ma tak widocznego pechowca, dlatego najłatwiej wytypować drużynę, która mierzyła się z zdecydowanie najlepszą ekipą tygodnia - czyli GRB Budżet H2H. Ekipa GRB mierzyła się z niepokonanymi dziś GL Team i dostali łomot aż 1-8. Dosyć niesprawiedliwy wynik bo w wielu spotkaniach mogli zdobyć 3 lub więcej punktów, a nawet w spotkaniu z Stark's Team... mogli wygrać 7-2.

 

Ciekawostki:

Ponieważ to początek sezonu i ciężko wychwycić jakieś ciekawostki, to żeby nie zostawić tej rubryki pustej to napiszę cokolwiek: Gdy ślimak straci oko, potrafi na jego miejsce wytworzyć nowe. Ot cała ciekawostka.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w jakiejkolwiek drużynie mam Davisa, oby udało mi się trafić na sezon w którym będzie zdrowy. Też wolałbym, żeby nie grał aż tyle i raczej 70+ spotkań w jego wykonaniu, niż nawet te kosmiczne statystki.

 

Powrót do I ligi zwycięstwem nad takim przeciwnikiem na pewno cieszy. Szkoda tylko, że zmianami, które wykonałem, bardziej pomogłem Tobie gooz, niż sobie. Gdyby zostali Powell i Turner, dorzuciliby 18 punktów (8/16 z gry), ich następcy (Brogdon, Speights i Henson) dali mi punktów 6, na skuteczności 1/16 :o Także tymi ruchami dwie kategorie sobie przegrałem

 

Oczywiście to tylko takie gdybanie, przy założeniu, że byś gooz nikogo nie ruszył u siebie, ale chyba nie chciałeś tego robić i w sumie się nie dziwię, bo patrząc na Twój skład i wielkość naszej ligi, na FA tam się może jeden łepek nadaje.

 

Teraz na mnie czeka GL Team. Jak słusznie zauważył Gerarad, knt na FA wykonał nieco lepsze ruchy niż ja ;) W zeszłym tygodniu wyrwałbym z nim całe dwie kategorie, także...pewnie trzeba znów ruszyć na łowy FA ;)

 

Mikrofalowka, super że powróciłeś z analizami :K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekstra robota mikrofalówka, dzięki! (mały błąd - druga grafika jest z 2 ligi)

 

Nie sądziłem, że poszło mi aż tak dobrze w stosunku do reszty ligi. Skład mam solidny, ale nie dominuję jakoś szczególnie w wielu kategoriach, więc nie uważam tego sezonu za jakiś spokojny i wyczuwam ciężką walkę przede wszystkim o utrzymanie. Z tego też powodu bardzo cieszą cenne punkty w starciu z aktualnym mistrzem ligi :K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę super, że postanowiłeś kontynuować publikowanie swoich zestawień. Bardzo fajny ten odświeżony wygląd tabelek i oczywiście jak zawsze masa ciekawych spostrzeżeń. Wielkie dzięki za to!

Z tego też powodu bardzo cieszą cenne punkty w starciu z aktualnym mistrzem ligi :K

Poziom gry moich graczy w tym tygodniu na pewno nie był mistrzowski i jeśli szybko nie ulegnie poprawie to o powtórzenie sukcesu z ubiegłego sezonu może być bardzo trudno. Moglem przegrać nawet 2-7, więc trzeba się cieszyć tym co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze mini uwaga - Gravedigger ułamkami procentów FG - ale wygrał swój pojedynek z The Lego

 

A i to jest kwestia o której muszę wspomnieć.

 

Czasami się zdarza, że któreś z drużyn mają identyczną skuteczność FG lub FT. W takich przypadkach niestety moje symulacje nie uwzględniają tych mini ułamków różnicy które pojawiają się w 5 czy 6 miejscu po przecinku. Kopiując dane z Yahoo dostaję jedynie informacje z 3 miejscami po przecinku i czasami mimo, że w rzeczywistości nie powinien paść remis w tej kategorii, to u mnie w symulacjach pojawia się to jako remis. Jeśli taka sytuacja pojawia się w rzeczywistej parze Yahoo, to oczywiście staram się to poprawiać w tabelach (powyższy mecz Grave Diggers - The Lego jest wyjątkiem, bo nie przepisałem wyniku starcia do tabeli z strony Yahoo, lecz z mojego excela gdzie ten błąd występuje). Sytuacja jednak wygląda inaczej w przypadku starć ekip, które nie rywalizowały ze sobą w danym tygodniu w parze Yahoo. W poprzednim sezonie nie wczytywałem się w statystyki na stronie Yahoo i nie liczyłem każdego rzutu, gdyż przygotowanie podsumowań zajmowałoby mi jeszcze więcej czasu. W ten sposób prawdopodobnie umknęło paru zespołom kilka punkcików na przestrzeni całego poprzedniego sezonu, jednak sytuacje w których FG lub FT było na tym samym poziomie w danych podawanych przez Yahoo w zakładce Matchups (czyli z 3 miejscami po przecinku), a w rzeczywistości różniły się minimalnie od siebie o ten ułamek, było stosunkowo mało.

 

W tym sezonie również będzie tak samo, gdyż niestety weryfikowanie każdego mini-ułamka zajmuje dosyć sporo czasu. Nawet na stronie Yahoo w zakładce Matchups->Whis week's matchups Yahoo nie prezentuje FGM i FGA każdego gracza, lecz po prostu czysty procent. W ten sposób chodzenie po game logach każdego gracza wystawionego w poszczególnych dniach i liczenie wszystkich rzutów zajmowałoby wiele czasu. Oczywiście takie sytuacje jak spotkanie Grave Diggers vs The Lego z tego tygodnia będę poprawiać, lecz w pozostałych przypadkach, czyli gdy starcie nie odbywa się w Yahoo pozostawię bez zmian. Myślę że te 2-3 punkciki mniej w każdej drużynie po zsumowaniu wszystkich punktów na koniec roku nie sprawią, że ludzie wyjdą na ulicę i rozpoczną czarny protest v2.0 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie 1-ligowców :)

 

Re-we-la-cja!

 

Super, że będą Twoje podsumowania. Dzięki za nie. Za ciekawostkę też ;-)

 

PS: Tradycyjnie ze skedżulem nie jest mi po drodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWANIE 2 KOLEJKI:

2ha7ApF.png

 

W tym tygodniu dwoma najlepszymi zespołami okazały się drużyny, które w tamtej kolejce nie znalazły się w top8. Grave Diggers i The Lego, bo o nich tu mowa, okazali się najlepszymi zespołami w symulacji. Tuż za nimi uplasowała się ekipa Red Panthers, którzy mimo gorszego wyniku w punktach, uzyskali lepszy bilans. Jedyną ekipą, która pokonałaby Red Panthers byliby wspomniani już The Lego. Na czwartym miejscu uplasował się knt i jego GL Team, którzy na tą chwilę są najlepszą drużyną ligi, choć w tabeli Yahoo znajdują się minimalnie za plecami Red Panthers. Najbardziej jednak zadowoloną drużyną po tej kolejce zostaną Stark's Team, którzy mimo tego, że teoretycznie byli "zaledwie" 6 siłą tygodnia, to uzyskali najkorzystniejszy wynik w ldize Yahoo wygrywając 7-1 z ekipą Bydzi Bulls.

 

WYNIKI WSZYSTKICH PAR W 2 KOLEJCE:

1wy0IW2.png

 

Szczęściarz tygodnia:

Kandydatów jest dwóch, jednak mój wybór pada na Nygusy Gerarda. Ekipa Gerarda w tym tygodniu wyglądała słabiej niż w poprzedniej kolejce, jednak mimo tego zanotowali jeszcze lepszy wynik w parze Yahoo. Wynik 6-3 uzyskany w potyczce z GRB Budżet, co prawda padłby jeszcze w starciach z 3 innymi rywalami (Bydzia Bulls, Neverwins i Raging Ravens), jednak warto mieć na względzie to, że w tej kolejce Nygusy mogły przegrać nawet 1-8 (i to z 2 rywalami: Grave Diggers i Lego). Jedynie Bydzia Bulls zaliczyła w tym tygodniu więcej porażek z zaledwie 1 wygraną kategorią.

 

Pechowiec tygodnia:

Ballmovement Purists już w 1 kolejce trafili dosyć nieszczęśliwie bo na God of Thunder, którzy byli 2 siłą ligi. W tej kolejce trafili jeszcze gorzej bo na najlepszy zespół tygodnia: Grave Diggers. Los jak na razie nie sprzyja obrońcom tytułu, bo gdyby terminarz był odwrotny, to znaczy gdyby grali w 1 kolejce na Grave Diggers, a w drugiej na God of Thunder to bilans po 2 meczach drużyny Ballmovement Purists nie wynosiłby 5-13-0, lecz 9-8-1. No cóż, może w 3 kolejce będzie szczęśliwiej.

 

Ciekawostki:

W tym tygodniu The Lego przegraliby swoją parę z BukkakeB. To pierwszy taki przypadek w historii, gdzie drużyna z dolnej połowy tabeli pokonałaby ekipę, która w symulacji uzyskała 90 lub więcej punktów.

 

GRB Budżet H2H nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych. Jak na razie po 2 tygodniach, tylko 2 razy wygraliby pary. W 1 tygodniu przeciwko Starks Team i w tej kolejce przeciwko High Flying Circus 3.

 

TABELA Z CAŁEGO SEZONU:

nAx4J6w.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pechowiec tygodnia:

Ballmovement Purists już w 1 kolejce trafili dosyć nieszczęśliwie bo na God of Thunder, którzy byli 2 siłą ligi. W tej kolejce trafili jeszcze gorzej bo na najlepszy zespół tygodnia: Grave Diggers. Los jak na razie nie sprzyja obrońcom tytułu, bo gdyby terminarz był odwrotny, to znaczy gdyby grali w 1 kolejce na Grave Diggers, a w drugiej na God of Thunder to bilans po 2 meczach drużyny Ballmovement Purists nie wynosiłby 5-13-0, lecz 9-8-1. No cóż, może w 3 kolejce będzie szczęśliwiej.

Spodziewałem się tego, bo Digger miał faktycznie rewelacyjne wyniki, a mi walkę utrudniały problemy zdrowotne Horforda i kiepski terminarz. W tym tygodniu mam na szczęscie korzystniejszy układ gier, ale w pojedynku z Bukkake i tak na więcej niż 5 punktów nie ma raczej co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostki:

W tym tygodniu The Lego przegraliby swoją parę z BukkakeB. To pierwszy taki przypadek w historii, gdzie drużyna z dolnej połowy tabeli pokonałaby ekipę, która w symulacji uzyskała 90 lub więcej punktów.

 

Gdybym z takim wynikiem przegrał to naprawdę bym się wku...zdenerwował.

 

Jak zawsze świetna robota i fajnie się to czyta! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz tygodnia:

Kandydatów jest dwóch, jednak mój wybór pada na Nygusy Gerarda. Ekipa Gerarda w tym tygodniu wyglądała słabiej niż w poprzedniej kolejce, jednak mimo tego zanotowali jeszcze lepszy wynik w parze Yahoo. Wynik 6-3 uzyskany w potyczce z GRB Budżet, co prawda padłby jeszcze w starciach z 3 innymi rywalami (Bydzia Bulls, Neverwins i Raging Ravens), jednak warto mieć na względzie to, że w tej kolejce Nygusy mogły przegrać nawet 1-8 (i to z 2 rywalami: Grave Diggers i Lego). Jedynie Bydzia Bulls zaliczyła w tym tygodniu więcej porażek z zaledwie 1 wygraną kategorią.

 

I to by było na tyle, jeśli chodzi o niesprzyjający skedżul ;-)

Ten tydzień zapowiadał się fatalnie, więc z wyniku mogę się jedynie cieszyć. Aczkolwiek forma moich lamersów pozostawia wiele do życzenia. W tej chwili wygląda, że nieprzepłacony na drafcie był tylko Crowder, który się połamał...

 

PS: Tradycyjne podziękowania za podsumowanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym tygodniu mam na szczęscie korzystniejszy układ gier, ale w pojedynku z Bukkake i tak na więcej niż 5 punktów nie ma raczej co liczyć.

 

oj panie - dopiero spojrzałem - przecież Ty masz w skali tego tygodnia na dzień dobry z 10 slotów grających więcej. jak ze 3 punkciki uciułam tro będzie cud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście super się czyta. Dopiero teraz mam czas wejść na sznurówkę, bo tak tylko szybkie zmiany i dalej praca/dom.

 

Z Kapitanem miałem szczęście w ukladzie gier i kontuzji oraz naprawdę dobre łowy z FA. Zawsze mam słabszy 1 tydzień, bo czekam co zrobią moje złamasy i nie staram się nie działać pochopnie. Teraz też wchodzą mi MIles, Harkless i Nelson i wraca Collison. Zobaczymy co do zmieni. Mam nadzieję, że formę utrzymaja tani Gibson, Gay i Winslow. Czekam mnie ciężka przeprawa z Tramwajami. Dziś mam dużą przewagę siły - gram 7 na 3 cieniasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×