Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

Ligi H2H - plany na przyszłość

Kolejność w drafcie  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kolejność w drafcie

    • Decyduje kolejność po sezonie - gracze wskazują pożądane numery picków
      4
    • Decyduje kolejność po sezonie - gracze otrzymują kolejne numery picków
      1
    • Decyduje los - losowanie przed draftem
      14


Polecane posty

Tak się zastanawiam, czy w przypadku naszej ligi pewną alternatywą dla dwóch lig (np. po 12 drużyn) nie byłoby utworzenie jednej, wielkiej ligi z 16stoma drużynami. Gram w takiej formule na espn i powiem szczerze, że wygląda to świetnie - masa zespołów, dywizje wyglądają jak w prawdziwej NBA. Oczywiście są i minusy:

- co zrobić z 8 pozostałymi zespołami? może tworzymy z nich 2. ligę? Takie zaplecze dla pierwszej 16tki?

- duża liga to i problem z FA - w każdym zespole będzie po 3-4 dobrych zawodników, reszta to średniawka a wyciągnięcie kogokolwiek z FA (sensownego) - nie lada wyczynem.

 

To oczywiście do dyskusji. Co o tym myślicie?

 

Skoro już napisałem o tamtej (espn) lidze to fajnym pomysłem, który warto stamtąd skopiować jest nazwanie swojego zespołu po faktycznym zespole NBA np. Orlando Magic. Tam co prawda jest to liga keepers (zatrzymujemy zawodnika po sezonie - przechodzi on na następny) ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki system zastosować dla ligi w naszej formule (bez keepers). Oczywiście problem z zaklepaniem danej drużyny rozwiązujemy tak, że decyduje np. klub, z którego pochodzi najwyżej przez nas wybrany w drafcie gracz. Przykładowo wybierając Duncana mamy prawo do SA Spurs. Zerknijcie sami zresztą: http://games.espn.go.com/fba/leagueoffi ... sonId=2010 . Może - na tej podstawie - warto pójść dalej i np. grupować takie zespoły w dywizjach tak jak to wygląda w prawdziwej NBA? Masa - wreszcie dywizje nazywały by się jak w rzeczywistości!

 

Ja bym w to wszedł, ale nie sam rzecz jasna :) Anyone? :>

 

Do ustalenia pozostanie też kwestia ilości drużyn spadających z pierwszej, awansujących do drugiej. Mamy takie opcje:

- przy modelu 12/12 - sprawa jest jasna - 6 najlepszych drużyn z każdej ligi z tego sezonu wpada do pierwszej, kolejne 6 do drugiej ligi,

- przy modelu 16/8 - do pierwszej wchodzą wszyscy uczestnicy PO - reszta spada do drugiej.

 

Oczywiście mogą istnieć również inne rozwiązania, które mi akurat nie przyszły do głowy. Temat służy do tego, żeby je upublicznić :) Śmiało :)

 

Ankietka w załączeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam Komisarza;)

 

mnie osobiscie podoba sie pomysl z 16 druzynami w 1 lidze. jednak mysle, ze nie braknie chetnych aby druga liga byla rownie liczna:) rozreklamujemy lige na Goldenline (juz pojawialy sie pytania na ten temat), ja i zmija gramy w jednej prywatnej lidze, gdzie nie brakuje swirów i mysle ze napewno z 4-5 osob chetnie by dolaczylo:)

 

wg mnie spokojnie stworzymy za rok dwie ligi po 16 zespolow kazda.

 

co do ilosci wartosciowych FA to wg mnie sposobem na rozwiazanie tego problemu jest mniejsza ilosc graczy w druzynie. Mozna by zrobic tak, ze punktuje powiedzmy 6 graczy: PG,SG,SF,PF,C I Util, (altenatywnie 7 graczy: PG,SG,G,SF,PF,F,C) ponadto kazdy mialby na ławce dodatkowych 3 graczy. tym samym liczba 'zajetych' zawodników pozostalaby na podobnym poziomie.

 

jedna uwaga, wydaje mi sie dosc istotna. uwazam ze nalezaloby zmienic ustawienia tak zeby o kolejnosci w PO decydowal tylko rekord (a nie tak jak dotychczas zwyciezca dywizji ma jedno z pierwszych 3 miejsc). Dywizje sa w znacznym stopniu ustalane losowo i czesto bedzie sie zdarzac tak, ze jedna dywizja bedzie znacznie slabsza od innych co pociaga za soba niepotrzebne 'forowanie' jednego z graczy (tak jest w lidze B, tak jest tez w lidze espn o ktorej wspominasz). Mysle ze jest to element zupelnej losowosci ktory fajnie byłoby wyeliminowac:)

 

co do nazw to ma to swoje plusy i minusy. ja w tej kwestii nie bede zabieral glosu bo nie mam jednoznacznej opinii.

 

czekamy na dalsze głosy;)

 

 

pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rekord rekordem, ale choćby w samej NBA mamy takie sytuacje, że w PO z pozycji zwycięzcy dywizji wchodzi niekoniecznie mocarz.

 

Co do Twojego pomysłu tj. 16/16 to oczywiście jestem jak najbardziej za - po prostu nie założyłem, że dobędzie jeszcze ktoś. Generalnie nie mam nic przeciwko nawet i formule 16/16/16/16 :D To dopiero byłaby liga!

 

Czekamy na głosy innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być 16 drużyn to sugeruję zmniejszenie liczby zawodników w każdym zespole. W innym przypadku będzie taka sama padaka jak była rok temu, gdzie mi się to wszystko znudziło po kilku tygodniach.

 

Cała zabawa to budowanie składu podczas rozgrywek, łapanka z FA to jest to :) W tym sezonie idzie mi dobrze, bo poświęcam temu czas, bo wiem, że muszę bacznie śledzić FA. Z 13 zawodników 6 mam z FA. Gdyby nie taki Young, Flynn czy Chandler to pewnie bym gdzieś pod koniec tabeli jechał.

 

No, ale to moje subiektywne uczucie :)

 

PS. Jak tam Levy? Ale Cię pojechałem 6:2 (w I rundzie) i 8:1 teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porażka Sarni. Szczególnie to co zrobiłeś mi w tej kolejce :) Pocieszam się, że różnica nie była duża w kategoriach (dobry prognostyk przed ewentualnym PO). Pytanie tylko czy to lanie nie wyrzuci mnie poza PO...

 

PS. Gdyby tydzień był dłuższy miałbym większe szanse w meczapie z Tobą. W tym miałeś więcej gier, podejrzewam, że to by się wyrównało w dłuższej perspektywie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rekord rekordem, ale choćby w samej NBA mamy takie sytuacje, że w PO z pozycji zwycięzcy dywizji wchodzi niekoniecznie mocarz.

 

niby tak, ale w NBA jednak te dywizje sa o wiele bardziej, jakby to powiedzial Wojciech Michałowicz, 'zbilansowane'. W lidze B jest taka sytuacja ze zwyciezca dywizji drugiej moglby miec problemy z wejsciem do PO... a tak bedzie rozstawiony z trójka... Moim zdaniem to jest bez sensu.

 

z reszta, czy musimy powielac wszystkie, nawet nieudane wzorce z NBA? moim zdaniem tam tez powinni zrezygnowac z tych sztucznych podzialów na dywizje i do PO powinna wchodzic pierwsza szesnastka. I mysle ze wczesniej czy pozniej amerykanie do tego dojrzeją;)

 

pozdro!

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haloooo... ludziska, weekend gwiazd sie juz skonczyl. Ogarnijcie sie i wypowiedzcie jaka forme ligi widzielibyscie najchetniej za rok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, moim zdaniem Amerykanie wymyślili to całkiem dobrze. Dywizje były od kiedy pamiętam i jest to część klimatu NBA. Bez niego to nie to samo. Myślę, że i u nas wprowadzenie stałych elementów krajobrazu wyszło by rozgrywkom na dobre. Wreszcie byłaby jakaś porównywalność między sezonami - ludzie znaliby się nie tylko z ligi, ale też np. "ze wspólnej dywizji" :) Wyobraź sobie komentarze po kilku latach wspólnej gry w takiej formule :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam, ze w naszej lidze fantasy element losowosci jest na tyle duzy, ze lepiej sprawdziloby sie takie rozwiazanie że pierwsza ósemka wchodzi do PO. No ale poczekajmy, moze ktos jeszcze zabierze glos w tej dyskusji ;))

 

PS. a w lidze espn juz niedlugo szlagier: Spurs - Heat :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się opowiedzieć jednoznacznie po którejś ze stron.

Ale myślę że dwie dywizje przy lidze 12-stozespołowej by trochę rozwiązały sprawę.

Żeby było 3 dywizje to powinno być conajmniej 15 zespołów.

Ale nie wiem jak się ma 15 do 16 - czy to w czymś przeszkadza?

Także moja propozycja to jeśli 12 zespołów to dwie dywizje.

Tylko dobrze by było znać klucz podziału. Wtedy faktycznie są większe emocje.

Na chybił-trafił troszkę jakby mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to nie jest zly pomysl. Mozna zrobic tak, ze druzyny bylyby przydzielane do dywizji w oparciu o miejsca jakie zajma w tym sezonie. Wiadomo, ze nowy sezon to nowy draft i niekoniecznie najlepsze druzyny z tego sezonu beda rządzic za rok, ale moze w pewien sposób wyrównało by to poziom poszczególnych dywizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za dwiema dywizjami w 12-zespołowej lidze. Podział taki oto:

 

Dywizja A:

Miejsce 1,3,5,7,9,11 z sezonu 2009/2010

Dywizja B:

Miejsce 2,4,6,8,10,12 z sezonu 2009/2010

 

Powinno być sprawiedliwie.

 

Ewentualnie, zrobić 18 drużyn i 3 dywizje po 6. Ale wtedy w zespole nie może być 13 zawodników (156 grających 12 drużyn x 13 zawodników) tylko 9 lub max 10. Można zrobić takie oto pozycje: PG, SG, SF, PF, C, Utl, Utl, B, B, B. Ale to raczej taka luźna sugestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Liga 16/16 jest fajnym rozwiązaniem jeżeli zbierze się komplet graczy, którzy faktycznie będą grac.

Co do nazw z NBA też jestem zwolennikiem tego rozwiązania!

W temacie dywizji popieram Piotrka, w ten sposób wejdą do PO naprawdę najlepsi z najlepszych. Aczkolwiek nie będę płakał jeżeli będą dywizje. Prognozuję, że dam rade w tym sezonie awansowac do PO :)

ALL STAR mnie rozczarował :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dwie dywizje w 12 zespołowej lidze to nie ma dyskusji tylko 6 pierwszych z każdej z lig A i B.

Więc nie wiem po co mowa o miejscach od 1 do 12?

Kwestia tylko do dyskusji, co będzie jesli utworzymy 3 dywizje i jak je podzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to sie rozchodzi ze padl pomysl ligi wiekszej, 16 osobowej. Ja jestem za i wydaje mi sie ze bez problemu zbierzemy druga szestastke która utworzyłaby druga lige. Jaki podział wtedy? 2 dywizje po 8 druzyn czy 4 po 4? a co do podziału druzyn to mysle ze mozna by troche pomieszac miedzy tegoroczna liga A i B. Tak zeby nie bylo nudno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzbieranie kolejnych osób do drugiej ligi nie jest konieczne - ważne, żeby to ta pierwsza miała docelową liczbę uczestników (16). W kolejnych ligach z czasem - jeśli już nie w kolejnym sezonie - uzbiera się.

 

Generalnie gorąco zachęcam do formuły 16 drużyn, a w szczególności 4x4. Pomieszać można ale i tak każdy zagra z każdym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja jestem za utworzeniem I i II ligi z 12 zespolami, glownie z powodu faktu, ze przy 16 zespolach jest kiepsko z rotacja tak jak wspomnieliscie, a zminiejszenie ilosci graczy w druzynie i ilosci BN sprawia tylko, ze kazda kontuzja gracza podstawowego ma duzo wiekszy wplyw na ostateczny wynik i wprowadza w duzo wiekszym stopniu czynnik losowosci. Nie wspominam juz o odebraniu sobie duzej czesci emocji dotyczacych dlugosci trwania draftu, ktory nie oszukujmy sie jest jednym z najfajniejszych aspektow sezonu :]]]

Co do pozniejszej gry uwazam, ze opcja kontynuacji przy 2x12 moglaby byc w formule, ze wymieniaja sie 4 pierwsze i ostatnie druzyny z poszczegolnych lig, a z druzyn na 5 i 6 miejscu w obu ligach awansuja dwie z najlepszymi rekordami po sezonie zasadniczym, (to bylby fajny motywator zeby nie kombinowac i grac do konca).

 

Pozdro,

ZMIJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mi sie przypomnialo :)

 

Jesli chodzi o podzial na dywizje to mysle, ze im mniej dywizji tym lepiej bo wprowadzaja troche sztuczny podzial. Jezeli natomiast maja juz byc to ustawialbym druzyny w dywizjach wedlug wyniku z poprzedniego sezonu zasadniczego, czyli najlepszy rekord do pierwszej dywizji, drugi rekord do kolejnej itd. ale zgodnie z zasada z draftu czyli pozniej w odwrotnej kolejnosci sa dodawane druzyny do dywizji.

 

PEACE,

ZMIJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za pozostaniem przy 12 zespołach i trzech dywizjach (o ile już mają one zostać, bo moim zdaniem to wymysł sztuczny i absolutnie niepotrzebny w fantasy; kopii jednak nie będę o to kruszyć).

 

Teraz jest optymalnie. Można by co najwyżej zmniejszyć ilość graczy o jednego slota, żeby było jeszcze więcej zamieszania w FA.

 

Przy 16 zespołach będzie albo za mało graczy w FA, albo za mało graczy w zespole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi tak przyszo do głowy, że w sumie popieram grabe.

Te dywizje tak naprawdę nic nie dają.

Nie ma większej liczby gier w ramach dywizji więć w sumie po co to?

No i patrząc na tegoroczne rozgrywki to nie wiem czy nie byloby dobrze wprowadzic waiverów czy jak im tam.

Chodzi o to że widać, ze rotujący mocno składem biją najlepsze zespoły niekoniecznie rotujące.

Więc wygrywaja lepsi czy Ci którzy więcej czasu poświęcają na manipulowanie składem?

Oczywiście też się nie upieram ale taka uwaga po tegorocznym sezonie mi się nasunęła na myśl.

Oczywiście sam też nienajgorzej rotuję także uwagę zwracam nie przez zazdrość czy zawiść tylko tak mi się wydaje, że to rotacje wygrywają a nie rozsądnie ułożony skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozsądne rotowanie składem to jeden z najważniejszych aspektów tej gry - zawsze ryzykujesz, że zawodnik, z którego rezygnujesz zasili przeciwnika - ale wg mnie powinien być ustawiony jakiś tygodniowy limit możliwych zmian (jak jest na ESPN) - wtedy trzeba być jeszcze bardziej czujnym. działający waiver też byłby przydatny - przede wszystkim opcja by zawodnik, z którego rezygnujemy był możliwy do zatrudnienia dopiero po paru dniach (wszystko jak na ESPN). aaa i nie napisałem tego głośno tylko oddałem głos w ankiecie - jestem za 12 drużynami a podział na dywizje mnie szczerze wali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mysle ze glosowanie za iloscia druzyn na tym etapie mija sie z celem. wiadomo ze Ci ktorzy odpadli beda za zwiekszeniem ligi a ci co awansowali za utrzymaniem dwunastki. choc ja bylem za poszerzeniem do 16 jeszcze zanim rozpoczely sie play offy.

 

Tak jak pisalem wczesniej, gram w lidze espn gdzie jest 20 druzyn i jest okej. Wydaje mi sie ze rozwiazanie z 16 druzynami i ew. mniejsza iloscia graczy w druzynie bylaby jak najbardziej rozsadna.

 

Co do dywizji tez jestem zdania ze to sztuczny podział i nie do konca sprawiedliwy.

 

a jesli chodzi o waiverów to mysle ze to zly pomysl. Wydaje mi sie ze jest dobrze tak jak teraz. Wszystko zalezy od taktyki. Jedni trzymaja sie sztywno swojej 13stki a inni rotuja skladem. jak widac po wynikach ligi B, obie taktyki mogą przynieść dobre rezultaty. Napewno w obecnej sytuacji łatwiej jest zrekompensować mniej udany draft (tudzież kontuzje kluczowych graczy). Mysle ze wyrównuje to poziom i sprawia że rosnie motywacja do gry do samego konca sezonu.

 

pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja obstaje przy swoim i jestem za pozostaniem przy 12 druzynach (choc bedzie mi mocno brakowalo rywalizacji z moim ziomem Murzynem).

 

Co do waiverow to jestem za pozostawieniem opcji bez limitow czyli tak jak jest teraz. Nie widze sensu w sztucznym ograniczaniu mozliwosci gry. Jezeli ktos chce to wymienia graczy, a jezeli nie chce to nie musi, proste. Poza tym tak jak wspomnial Murzyn nieograniczone zmiany pozwalaja w wiekszym stopniu zniwelowac problem kontuzji.

 

Pozdro,

ZMIJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie czarujmy.

Nie upieram się oczywiście przy waiverach ale rotacje nie służą wymianom kontuzjowanych graczy a próbie obsadzenia wszystkich pozycji w grach każdego dnia.

Bierzę się nawet taką "łajzę", która dorzuci 2 zbiórki i 1 asystę bo zawsze to coś.

W podsumowaniu tygodnia właśnie te "łajzy" czesto przesądzają o wyniku.

I to mi się wydaje nie fair.

Tak jak wspomniałem, sam tak robię ale patrz wiersz wyżej.

Jakieś ograniczenie mogłoby być.

 

A liga 16 zespołowa to chyba dobry pomysł.

I jakby nie zmienić liczby graczy w dużynia to problem waiverów prawie sam by się rozwiązał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×