Skocz do zawartości

Polecane posty

Doskonale zdaję sobie sprawę, że 1 i 2 ligi na e-nba prezentują wyższy poziom niż ligi eliminacyjne MP. Nie mam też wątpliwości, że ligi eliminacyjne MP stoją na wyższym poziomie niż ligi 3 i 4 na e-nba. Grałem w lidze eliminacyjnej i na e-nba i w MP i poziom olewactwa na e-nba był zdecydowanie większy niż w mojej lidze, a pamiętajmy, ze nowi gracze zaczynają od poziomu czwartego.

Jestem otwarty na propozycję, ale decyzję podejmują organizatorzy i komisarze lig. Nikt inny. My się pod tym podpisujemy i my za to odpowiadamy. Ja podpisuję się pod MP własnym imieniem i nazwiskiem. Mam prawo decydować o kształcie rozgrywek, zwłaszcza, ze w 2 edycji wiele się zmienia, z oczywistą zmianą typu draftu w finale 2 edycji, co jest Twoją propozycją.

Jutro będzie można zapoznać się ze wszystkimi zmianami. Na pewno nie wszystkie się Wam spodobają, ale niewątpliwie będzie lepiej niż w poprzedniej edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam też wątpliwości, że ligi eliminacyjne MP stoją na wyższym poziomie niż ligi 3 i 4 na e-nba.

 

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Tylko porównując dwie ligi w których grałeś? Może podałbyś dane odnośnie wszystkich grup eliminacyjnych MP. A jeśli nie chce ci się tego robić, to chociaż podaj linki do tych lig i sam to sprawdzę a wynikami się tu z wami podzielę.

 

Poza tym jestem nawet skłonny się zgodzić, że poziom eliminacji MP mógł być podobny do trzecich lig e-nba, ale W POPRZEDNIM sezonie, ponieważ obydwie te grupy lig były "z łapanki". Natomiast w tym sezonie III ligi e-nba będą lepsze niż eliminacyjne MP.

 

Jestem otwarty na propozycję, ale decyzję podejmują organizatorzy i komisarze lig. Nikt inny. My się pod tym podpisujemy i my za to odpowiadamy. Ja podpisuję się pod MP własnym imieniem i nazwiskiem. Mam prawo decydować o kształcie rozgrywek,

 

I niestety takie podejście jest niewłaściwie i zniechęcające dla większości graczy.

 

zwłaszcza, ze w 2 edycji wiele się zmienia, z oczywistą zmianą typu draftu w finale 2 edycji, co jest Twoją propozycją.

 

Brawo za to, krok w dobrym kierunku.

 

Mógłbyś się odnieść do kwestii lig h2h na sznurówce - czemu ich nie traktujecie jako mistrzostw polski tylko wymyślacie koło od nowa? Poza tym co stoi na przeszkodzie, aby połączyć roto ze sznurówki z roto na enba gdy i tak większość managerów z dwóch pierwszych lig roto sznurówki już jest na e-nba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustalanie przez organizatora zasad rozgrywek jest jakieś dziwne? Gdzie zawodnicy ustalają zasady gry? Chyba tylko w lidze roto na e-nba.

Teraz trzecie ligi na e-nba będą mocniejsze, bo 23 najlepszych graczy z tej łapanki awansuje, a reszta zostanie?!

Nie rozumiem, dlaczego uważa się, że celem fantasy nba w Polsce jest zrobienie 3 lig: roto, h2h i fp. Mamy zamykać ligi na sznurówce, bo e-nba chce mieć większą ligę?

Ligi h2h na sznurówce to takie same struktury drzewkowe, co na e-nba. Dlaczego nowa liga jest zagrożeniem dla innej? Zwłaszcza, że rekrutuje nowych miłośników fantasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ligi h2h na sznurówce to takie same struktury drzewkowe, co na e-nba. Dlaczego nowa liga jest zagrożeniem dla innej?

 

Nie mówię że MP h2h2 jest zagrożeniem dla sznurówki h2h. Pytam za to o to dlaczego mistrzem Polski nie nazywać mistrza pierwszej ligi h2h na sznurówce?

 

Poza tym mógłbyś podać linki do zeszłorocznych lig eliminacyjnych MP? Zobaczymy jak to naprawdę było z tym poziomem.

 

A III ligi e-nba będą teraz mocniejsze ponieważ w większości będą w nich brać udział już zdecydowani managerowie którzy mają za sobą co najmniej jeden sezon gry, po którym zdecydowali się na kolejny, więc z dużym prawdopodobieństwem można ich uznać za zaangażowanych zawodników. Co z kolei nie będzie miało miejsca w eliminacjach MP jeśli znowu składy będą w większości z łapanki, bo skończy się jak rok temu że jakieś 30%-40% graczy odpuści na początku lub nawet nie przystąpi do draftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linki były w każdym posumowaniu tygodniowym na zkrainynba.com.

Nie ma sensu ta jałowa dyskusja. To były eliminacje, a nie właściwe rozgrywki. Jeżeli dyskutujemy o tym, czy rozgrywki zasługują na swoje miano to oceń skład finału i porównaj go z dowolną ligą roto na e-nba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat ze względu na różne zasady rozgrywek ligowych roto na enba i sznurowadło podział ma dla mnie sens (tutaj gramy ligi 12 osobowe z draftem wężykowy, a na enba ligi 15 osobowe z draftem aukcyjnym). Ja mimo że preferuje draft aukcyjny i rozgrywki z takim draftem mają dla mnie większy priorytet i prestiż to tutaj także gram. Druga sprawa że tu i tam w wyższych ligach brakuje olewaczy, więc gra się z przyjemnością. Tak samo na sznurowadło istnieją rozgrywki ligowe h2h o różnych zasadach i wielu tych samych graczy gra w obydwu ligach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat ze względu na różne zasady rozgrywek ligowych roto na enba i sznurowadło podział ma dla mnie sens (tutaj gramy ligi 12 osobowe z draftem wężykowy, a na enba ligi 15 osobowe z draftem aukcyjnym). Ja mimo że preferuje draft aukcyjny i rozgrywki z takim draftem mają dla mnie większy priorytet i prestiż to tutaj także gram. Tak samo na sznurowadło istnieją rozgrywki ligowe h2h o różnych zasadach i wielu tych samych graczy gra w obydwu ligach.

 

Ok, przemawia do mnie ta argumentacja, ale ciągle zasadnym pytaniem pozostaje dlaczego mistrzem Polski h2h nie nazwać tego, kto wygra pierwszą ligę h2h na sznurówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli dyskutujemy o tym, czy rozgrywki zasługują na swoje miano to oceń skład finału i porównaj go z dowolną ligą roto na e-nba.

 

Według mnie nie ma co porównywać ze względu na różne formaty, ja np. w ogóle nie grywam formuły FP więc nawet nie podejmę się oceny składu tutejszego finału.

 

Ogólnie to popieram przemyślenia mistrzaFB i nie mam nic przeciwko kolejnym rozgrywkom, ale według mnie nazwa tych rozgrywek wprowadza ludzi w błąd. I jeśli podobnie myśli więcej osób, a tylko organizator mocno stoi przy swoim to nie ma o czym dyskutować. Już nawet lepszą nazwą by był Puchar Polski i wtedy myślę nikt by się nie czepiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie druga edycja, więc czemu mam zmieniać nazwę? Serio decyzja o udziale w lidze wśród weteranów zapada na podstawie nazwy?

Jutro chętnie podyskutuję, kiedy poznacie zasady. Wtedy będzie się można odnieść i wyjaśnie dlaczego MP i dlaczego nie z udziałem e-nba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamiast czepiać się Flubera, doceńcie jego inicjatywę popularyzacji Fantasy NBA w Polsce.

Dzięki jego działaniom mieliśmy partnera medialnego zkrainynba.com, a w tym roku mvp magazyn.

Wiadomo, że hasło "Mistrzostwa Polski" zachęci do gry więcej graczy, niż "Mistrzostwa Sznurówki".

Dzięki Mistrzostwom zdecydowanie zwiększyła się liczba użytkowników sznurowadła i mamy świeży narybek w poszczególnych ligach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@fluber - mógłbyś podać działający link do grupy A? Bo o ile inne działają z twoich artykułów, to z tym jednym jest coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość opinii negatywnych jakie czytałem w poprzednim sezonie czy tu czy na enba dotyczyła właśnie tej nazwy, ludzie byli bardzo rozczarowani poziomem rozgrywek w odniesieniu do ich nazwy.

 

A sama nazwa tych rozgrywek nie będzie miała znaczenia dla weteranów przy decyzji o dołączeniu do tej ligi. Bo liczy się renoma i poziom rozgrywek, a większość weteranów grając w stabilnych sprawdzonych rozgrywkach ligowych bez olewaczy nie zagra tutaj (każdy ma swoją optymalną liczbę lig jaką gra co sezon i dołożenie następnej obniża zaangażowanie w resztę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz tak, bo grasz w 1 lidze. Debiutanci w MP wchodzą prosto do eliminacji, debiutanci na e-nba zaczynają od 4 ligi roto. Zobacz link do tej ligi i zobacz, gdzie było więcej olewaczy. Mistrz 4 ligi roto rozegrał 744 spotkania na 820 możliwe i wygrał ligę. Co z tego, że w 20-osobowej lidze 4-5 graczy odpuści? Dalej masz 14 rywali dających z siebie maxa. Tyle samo, co na e-nba.

Czy Niemcy mają bojkotować Mistrzostwa Europy, bo muszą grać w eliminacjach z Gibraltarem?

To podejście weteranów do gry z debiutantami powinno się zmienić, a nie nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w 1 lidze bo awansowałem i tutaj i tam do najwyższej ligi, też będąc debiutantem i grając na początku z olewaczami. Rozumiem że teraz droga się wydłuża bo ligi się rozrastają, ale każdy cierpliwy gracz z zapałem w końcu awansuje wyżej i będzie mógł grać w stabilnej lidze bez olewających graczy (wiadomo pojedyncze przypadki w każdej lidze się mogą zdarzyć).

 

Na dzień dzisiejszy dla większości weteranów roto to rozgrywki na e-nba stają się takimi "nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski", tak samo tutaj na sznurowadło rozgrywki h2h można nazwać "nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski" w h2h. I czemu teraz wszyscy weterani mają zmieniać rozgrywki tylko dlatego bo ty nazwałeś je oficjalnie Mistrzostwami Polski? Ja, jak i większość dłużej grających graczy nie ma czasu na granie w 10 ligach i pozostanie tam gdzie grali dotychczas w sprawdzonych rozgrywkach bez olewaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@fluber - sprawdziłem te dane i w 7 grupach eliminacyjnych MP nie rozegrano 9,9% gier, natomiast w 7 trzecich ligach i 1 czwartej na e-nba 4,7% (4,3% jeśli liczyć również pierwszą i drugą). Tak więc poziom olewactwa wydaje się być dwa razy większy na MP sznurówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego? :V

 

Jesteś niemożliwy i po raz kolejny potwierdzasz jak trudny jest logiczny dialog z tobą. Sam przecież kilka godzin wcześniej (a także kilka razy przy innych okazjach) użyłeś liczby nierozegranych gier jako argumentu za większym olewactem:

 

Zobacz link do tej ligi i zobacz, gdzie było więcej olewaczy. Mistrz 4 ligi roto rozegrał 744 spotkania na 820 możliwe i wygrał ligę.

 

A teraz pytasz "dlaczego" gdy pokazano ci, używając twojego typu argumentów, że dwukrotnie większe olewactwo miało miejsce w MP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego odnosiło się do tego, dlaczego taka różnica? :V

A co do czwartej ligi, to miałem na myśli to, jak bezdennie słaba musi być liga, której mistrz opuszcza 80 meczów i wygrywa. Obawiam się, że w MP takie sytuacje nie miały miejsca :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mistrzFB to na pewno jeden z misiów z e-nba (mam kilku podejrzanych o podobnym poziomie ocierającego się o samogwałt poziomu zapatrzenia w siebie) tylko pod innym nickiem dla niepoznaki, że brał udział w tak beznadziejnych rozgrywkach jak MP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam uzytkownika mistrzFB, ale jestem mu wdzieczny za oszczedzenie mi pisania bo moge sie podpisac pod wszystkim co napisal w tym watku. Mam te same uwagi, zastrzezenia i problemy do proponowanej formuly oraz rozwiazan zastepczych. Ba! Nawet napisal wiecej bo na takie porownanie nie wpadlem...

@fluber - sprawdziłem te dane i w 7 grupach eliminacyjnych MP nie rozegrano 9,9% gier, natomiast w 7 trzecich ligach i 1 czwartej na e-nba 4,7% (4,3% jeśli liczyć również pierwszą i drugą). Tak więc poziom olewactwa wydaje się być dwa razy większy na MP sznurówki.

... a to jest miazdzacy argument.

Nie tylko ze wzgledu na zeszly sezon, ale przede wszystkim na przyszlosc bo przez sama strukture rozgrywek na e-nba ten procent bedzie spadal z kazdym sezonem, a w zaproponowanych przez flubera co roku bedzie on wysoki i niemal losowy tylko przez sposob doboru uczestnikow.

 

Nie mam też wątpliwości, że ligi eliminacyjne MP stoją na wyższym poziomie niż ligi 3 i 4 na e-nba. Grałem w lidze eliminacyjnej i na e-nba i w MP i poziom olewactwa na e-nba był zdecydowanie większy niż w mojej lidze, a pamiętajmy, ze nowi gracze zaczynają od poziomu czwartego.

Po w/w analizie mistrzFB ten fragment jest ksiazkowym przykladem blednego wyciagania wnioskow na podstawie wlasnego doswiadczenia. Wlasnie dlatego wnioski sie wyciaga z calosci, a nie tylko z tej malej probki, z ktora sie zetknelismy...

 

W ramach sprostowania jeszcze dodam, ze zeszloroczna liga IV na enba faktycznie wyszla fatalnie, ale po 1 stworzylem ja tylko dlatego, ze chcialem zeby wszyscy zagrali nawet jesli fizycznie sie nie zmiescili do rozgrywek [a w tym sezonie takiego problemu juz nie bedzie], a po 2 powstala ona w sposob, ktory fluber zastosuje do wszystkich lig w MP... i to jest przerazajaca wizja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miażdżący argument, bo u Was za olewaczy skład wystawiał komisarz, a u nas jeśli menedżer nie ustawił składu to był outowany. Na te 9,9% składają się miedzy innymi 3 ZERA na 820 możliwych gier.

Po w/w analizie mistrzFB ten fragment jest ksiazkowym przykladem blednego wyciagania wnioskow na podstawie wlasnego doswiadczenia. Wlasnie dlatego wnioski sie wyciaga z calosci, a nie tylko z tej malej probki, z ktora sie zetknelismy...

Z pewnością debiutanci po sezonie przeprowadzają analizy statystyczne na tle innych rozgrywek, a nie opierają się na własnych odczuciach :M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam podobne podejrzenia ;-)

 

To żadna tajemnica, niektórzy stąd wiedzą dokładnie kim jestem. Ale ciekaw jestem waszych przypuszczań - kogo obstawiacie? :B

 

Na te 9,9% składają się miedzy innymi 3 ZERA na 820 możliwych gier.

 

Jestem w szoku, bo okazuje się że organizator nie zna regulaminu jego własnych rozgrywek! 8 dostępnych slotów daje maksymalnie 658 gier (2 to bug, ale część managerów z tego korzystała) a nie 820!

 

Po drugie dlaczego mielibyśmy nie uwzględniać tych trzech zer? Przecież tacy gracze wpływają na poziom ligi. Ale nawet jeśli ich trzech nie policzymy to olewactwo na MP i tak wynosi 8% nierozegranych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzFB to na pewno jeden z misiów z e-nba (mam kilku podejrzanych o podobnym poziomie ocierającego się o samogwałt poziomu zapatrzenia w siebie) tylko pod innym nickiem dla niepoznaki, że brał udział w tak beznadziejnych rozgrywkach jak MP :)

 

Ale po co takie antagonizowanie dwóch środowisk dodatkowe? Nie wystarczy, że Fluber swoimi ruchami doprowadził do tego? Ja gram w różnych ligach i tam i tutaj, i nie widzę problemu, jeśli ligi nie są dublowane i stoją na wysokim poziomie (lub są w trakcie wypracowywania tego poziomu, co w formule "Mistrzostw Polski" siłą rzeczy jest nie do zrobienia). Problemem jest za to mieszanie przez Flubera, którego ambicje nie pozwalają mu myśleć logicznie. Wiesz, Kaczyński też działa "dla dobra Polski" tak jak Ty dla dobra Fantasy. Tylko z tymie efektami coś nie halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×