Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pitrekk

Kształt rozgrywek h2h

Polecane posty

a hitler z gimnazjum znowu tworzy zasady tylko pod siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawda w oczy kole gimbie :]

 

swoje zdanie już wyraziłem dobitnie, no ale czego ja wymagam, zrozumienia od szczyla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam to wymysliłeś czy pomagali ci koledzy z internetu :)

 

cięgno, klaun już tu jest :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sezon się kończy - trzeba zaprezentować zakładany system rozkładu drużyn po rozgrywkach żeby sprawa była jasna i nikt nie poczuł się pokrzywdzony. zmiany muszą nastąpić już teraz i wydaje mi się, że przy obecnym wyglądzie lig nic sprawiedliwszego nie można wymyślić :)

 

2s0n41g.jpg

 

Założenia modelu:

- obok nazw lig widać, miejsca drużyn w poszczególnej grupie;

- spadki na czerwono, awanse na niebiesko, ten sam poziom rozgrywek na zielono;

- po tym sezonie z ligi 1ej spadają 3 drużyny, do 1ej również awansują 3 teamy

- nie ma spadków z ligi 2ej - drużyny zostają rozpisane na 2 równoległe ligi

- drużyny z ligi 1ej i 2ej rozpisane wg propozycji Bulka przedstawionej na stronie 33 tematu ligi 1 H2H - z zachowaniem założenia podobnego rozdziału poziomu) - propozycja powstała kilka miesięcy temu także nikt nie wiedział wtedy kto jakie miejsce zajmie (każdy walczył też z całych sił o jak najlepsze miejsce więc wszelkie reklamacje są bezpodstawne)

- do grupy 2B (gdzie będzie jeden spadkowicz z ligi 1 i 5 drużyn z obecnej ligi 2) trafiają po 3 drużyny z ligi 3A (o najdłuższej tradycji na Sznurowadle) i 3D (historycznie najmłodszej)

- w grupie 2A (gdzie będzie dwóch spadkowiczów z ligi 1 i 4 drużyny z obecnej ligi 2) trafiają po 3 drużyny z lig 3B i 3C

- zakładamy istnienie 4 lig trzecich w przyszłym sezonie (część managerów się pewnie wykruszy, część zostanie wykluczona, nowy narybek raczej uzupełni tylko ewentualne dziury). otwartą kwestią pozostanie stworzenie ewentualnych lig 4ych i spadków z ligi 3ej

 

tu dochodzimy do modelu na lata przyszłe

 

16oqvl.jpg

 

- z ligi 1ej i 2ich spadają po 4 drużyny - PO gwarantuje bezpieczeństwo

- z lig 2ich i 3ich awansują wyżej tylko po 2 drużyny

- spadki i awanse drużyn z 2ich do 3ich lig rozpisane zostały krzyżowo - z pełnym odniesieniem do zmian przeprowadzonych w obecnym sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aa - zapomniałem dodać - w przypadku rezygnacji kogoś z ligi wyższej automatycznie lista się przesuwa - i proponuję założenie awansu drużyny z najwyższego miejsca w równoległych ligach niższych z najlepszym dorobkiem po RS - żeby opłaciło się dostać nagrodę za solidną grę w całym sezonie a nie tylko na etapie PO

 

czyli wg zapisu oficjalnego proponuję zmianę:

 

Kwestia awansów w przypadku absencji

 

W przypadku kiedy w bieżącym sezonie gry w danej lidze nie potwierdzi uczestnik z zeszłego sezonu niedobory uzupełniamy zgodnie z następującym algorytmem:

1. Najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie zdołała uzyskać bezpośredniego awansu z lig niższych o najlepszym dorobku po RS

2. Najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie zdołała utrzymać się bezpośrednio w lidze wyższej

3. Druga w kolejności najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie zdołała uzyskać bezpośredniego awansu z lig niższych o najlepszym dorobku po RS

4. Druga w kolejności najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie zdołała utrzymać się bezpośrednio w lidze wyższej

5. W przypadku większych braków kontynuujemy obsadzanie wolnych miejsc zgodnie z powyższym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwzględnienie mojej propozycji, ale zgłaszam kolejny postulat, żeby jednak teraz spadały 4 ekipy z 1 ligi i awansowały do niej 4 z drugiej. Powód jest jeden - fajnie byłoby już mieć awans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System jest ok, tylko moim zdaniem awans 2 z 12 zespołów od przyszłego sezonu jest dosyć rygorystyczne. Jestem w finałowej 4 w 2 lidze i mam nadzieję awansować w tym roku, bo od przyszłego będzie o wiele trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no coś za coś - wszystko dla urozmaicenia rotacji (były zarzuty nadmiernej stagnacji) i skrócenia teoretycznego okresu oczekiwania awansu do najwyższej klasy rozgrywek - w końcu mamy aż 4 ligi trzecie w tym momencie. teraz aż 24 zespoły będą miały szansę na bezpośredni awans do I ligi ale procent szans na niego zmniejsza się z 25% do niecałych 17%. będzie trudniej - czyli poziom wzrośnie :) rozszerzenie lig do załóżmy 14 zespołów zniszczyłoby wieloletni system tu przyjęty i porównywalność wyników miedzy sezonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×