Skocz do zawartości
pitrekk

H2H Budżetówka 2014/2015

Skład osobowy I ligi uzupełniamy według:  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Skład osobowy I ligi uzupełniamy według:

    • b) fluberowego rankingu
      16
    • a) kolejności zgłoszeń
      11


Polecane posty

Co do uzupelniania 1 ligi to zawsze byla kolejnosc zgloszen i mysle, ze tak jest najbardziej fair.

 

Najbardziej fair to byłoby niedodawanie nikogo i zagranie w 14. Skoro jednak upieracie się przy liczbie szesnastu użytkowników, to jakoś jednak te braki uzupełnić trzeba. Skoro tradycja nakazuje kierowanie się kolejnością zgłoszeń to w porządku. Ja pretensji nie mam. Nie bawiłbym się w tworzenie lig równoległych tylko klasycznie ustalił podział na pierwszą i drugą. Jedyne co mogę zaproponować w tej kwestii to ewentualne wymieszanie składów w tym sezonie, tak aby w dwóch ligach równoległych (jeśli taki wariant wybieramy) brało udział siedmiu uczestników z ubiegłego sezonu i 9 debiutantów. Pewnie takie rozwiązanie jednak nie zyskałoby waszego poparcia, a do tego wciąż nie wiemy ile będzie wynosić ostateczna liczba chętnych :) . Co do spadków i awansów to do niższej klasy rozgrywkowej relegowałbym 4 najsłabsze drużyny co sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że się nie udzielam - wszystko co mówicie brzmi sensownie, także mi pasuje; jako nowy nie będę czuł się poszkodowany jeśli ilość awansujących będzie mniejsza niż 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co mogę zaproponować w tej kwestii to ewentualne wymieszanie składów w tym sezonie, tak aby w dwóch ligach równoległych (jeśli taki wariant wybieramy) brało udział siedmiu uczestników z ubiegłego sezonu i 9 debiutantów.

 

Jeśli mielibyśmy robić ligi równoległe to też jestem za tym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcją proponowana przez Kapitana Planetę na pewno wyrównałaby poziom obu lig i faktycznie można by stworzyć dwie ligi równoległe... ja jestem jak najbardziej za, ale wiadomo - decyzję powinni podjąć głównie Ci, którzy grali już w poprzednich latach w I lidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 graczy do 1 ligi można dorzucić na podstawie rankingu. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA JEDNAK BYŁBYM ZA dorzuceniem 2 graczy wg kolejności zgłoszeń

zawsze ta zasada decydowała więc nie ma co zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porządku, to na podstawie rankingu w 1 lidze graliby pumeks oraz Kapitan Planeta, natomiast na podstawie kolejności zgłoszeń herrmann89 oraz jordan 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przejrzalem ta liste i nie widze tam siebie mimo,ze rok temu bralem udzial w lidze na sznurowce-fakt,ze slaby wynik

 

co do obsady-o wiele sprawiedliwej byloby brac wg rankingu

ja jeszcze rok temu bylem tu swiezakiem stad kiepska pozycja startowa

 

wiadomo,ze kazdy (jak nie wiekszosc) wolalby grac w 1 lidze z uznanymi graczami,gdzie jest wysoki poziom niz w nowej lidze gdzie moga sie trafic olewusy a i poziom niepewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ankietę można też zrobić odnośnie preferowanego kształtu rozgrywek. Choć to może być trochę niemiarodajne, bo przeważają debiutanci którzy pewnie głosowaliby za opcją lig równoległych :D Co do tego czym kierować się przy uzupełnianiu braków, to lepszym wyjściem będzie uwzględnienie rankingu, choć jak wiadomo nie jest on pozbawiony wad co zostało już wypunktowane w stosownym wątku.W ogóle to trzeba się zastanowić, czy traktujemy ten ranking jako coś wiążącego od tego sezonu na całym forum, czy nie. Jeśli nie zostanie to sprecyzowane, to wątpię żeby możliwe było uzyskanie jednomyślności, bo widzę że część nadal woli stary system uzupełnień.

 

wiadomo,ze kazdy (jak nie wiekszosc) wolalby grac w 1 lidze z uznanymi graczami,gdzie jest wysoki poziom niz w nowej lidze gdzie moga sie trafic olewusy a i poziom niepewny

 

Myślę, że tutaj i tak będzie lepiej niż w zwykłym h2h. Tam zaczynałbyś od 3 ligi gdzie o sprawdzonych graczy jeszcze trudniej, co widać po tym ile braków pozostało do wypełnienia po poprzednim sezonie. Mam nadzieję, że tu będzie inaczej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankietę można też zrobić odnośnie preferowanego kształtu rozgrywek.

Zostawmy, jak jest... Daj się nacieszyć niektórym z nas świadomością gry w Ekstraklasie... ;)

 

Planowany spadek aż 6 drużyn powinien zrobić na tyle skuteczne przetasowanie, że za rok będzie to wyglądało cacy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze dodać trzecią opcję do ankiety i przeprowadzić wybory Mistera Sznurowadła ;-) Chyba, że są tu jakieś kobiety. Jeśli tak to trzeba by jakieś genderowe współczynniki wprowadzić :-)

 

A tak an poważnie to moim zdaniem przy takiej dużej ilości przyszłych spadkowiczów po przyszłym sezonie łatwiej będzie niedoświadczonemu graczowi awansować niż się utrzymać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze małe wtrącenie

zazwyczaj bywało 100% frekwencji ale w sezonie ubiegłym chyba juz nie

może to jeszcze jakoś wziąć pod uwagę?

 

edit

po moim głosie:

a) kolejności zgłoszeń 7 50%

b) fluberowego rankingu 7 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ranking flubera to nowum, fajnie,ze to zawsze cos nowego pomijajac,ze mało ma wspolnego z rzeczywistoscia to jednak od kilku lat zawsze kolejnosc zgłoszen dominowała, jest mi obojetne w tym aspekcie jestem za wiekszoscia choc skoro sznurek ma tą swoją specyfike to promowal bym tychze userow, którzy są juz 'z nami'. popieram placka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do głosów to zagłosowałem na opcję wg kolejności zgłoszeń

nie wiem, ale ja jakoś tak mam, że jesli ktoś jest już dobry to zawsze jestem za opcją by go nie wzmacniać

stad zawsze moje marudzenie na kolejność draftu w FP i przykłady, że właśnie tak jest w NBA

w drafcie fory mają Ci słabi a nie odwrotnie

tutaj zaś po prostu chciałem utrzymać tradycję, czyli kolejność zgłoszeń

dodam, że nikogo z kandydatów nie znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Mamy małą atrakcję, która doda smaczek rozgrywkom, a mianowicie obie nasze ligi zostaną potraktowane, jako grupy eliminacyjne Mistrzostw Polski. Zostajemy nadal odrębnymi ligami z systemem spadków i awansów, nadal będziemy w tym temacie - generalnie nic się nie zmienia, poza tym, że zwyciązcy I i II ligi mają prawo zagrać za rok w finałach MP, organizowanych przez Flubera i kilka innych osób/instytucji (niepotrzebne skreślić).

Myślę, że to fajne dodatkowe urozmaicenie...

 

O samym regulaminie MP można poczytać w tym temacie:

viewtopic.php?f=24&t=212

...a coś więcej oczywiście w całym dziale Mistrzostwa Polski - MVP Magazyn:

viewforum.php?f=24

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×