Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
cieglo

[2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny-zapisy do 30.09.2015

Polecane posty

Ostatnie sezony nie graliśmy realnego 24 tygodnia ani tutaj ani w budżetówce, właśnie ze wględu na to oszczędzanie graczy. Ale od tego sezonu jest nowość i można wybrać finał 2 tygodniowy, czyli żeby wszystkich zadowolić można grać ten 24 realny tydzień jako 2 tydzień finału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, sprawdziłem i 23 tydzień na yahoo trwa 10dni i jak się wybierze finał dwutygodniowy to trwa 17dni. Można też wybrać finał dwutygodniowy wcześniejszy, wtedy całe play off zaczynają się w 19 tygodniu yahoo.

 

Note: Week 23 runs 10 days from Apr 4 to Apr 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IL spot możemy zostawić do indywidualnej decyzji komisarza w danej lidze. To pewnego rodzaju rewolucja, nie chciał bym tego narzucać ale też dobrze mieć to przetestowane. Ja w swojej lidze ustawiłem taki slot. Jedyne co bym narzucił to zakaz ustawienia ilości slotów IL > 1 (technicznie da się więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IL spot możemy zostawić do indywidualnej decyzji komisarza w danej lidze. To pewnego rodzaju rewolucja, nie chciał bym tego narzucać ale też dobrze mieć to przetestowane. Ja w swojej lidze ustawiłem taki slot. Jedyne co bym narzucił to zakaz ustawienia ilości slotów IL > 1 (technicznie da się więcej).

 

wydaje mi się, że powinniśmy mieć tradycyjnie te same ustawienia dla wszystkich lig i jasno określić w tym wątku:

- czy gramy z IL czy bez

- w jakich tygodniach mają być ustawione PO (20-22 czy 21-23)

 

i zrobić to szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do PO - nie zgodzę się :) Od dawna mamy tu dowolność i myślę, że tak powinno pozostać. Sam patent z dowolnością niektórych parametrów zostawiłem świadomie i chcę by ich część pozostała w rękach komisarzy. Zrobiłem to w ramach wspierania niezależności komisarzy i stymulowania ich "przedsiębiorczości" :) Chodzi mi o to by komisarz nie był jedynie administracyjnym robotem ale także widział, że po zyskaniu doświadczenia widzę w nim (każdym, który się sprawdzi) istotny element podtrzymania tożsamości sznurówkowego h2h ale i zrównoważonego rozwoju :) To element wychowywania komisarzy. Czy te "ruchome" parametry mogą się zmieniać? Tego też bym nie wykluczał ale zawsze udostępniał w tym zakresie tylko te mniej kluczowe i nie przekładające się bezpośrednio na całość rozgrywek w tej formule.

 

Co do IL to faktycznie też zacząłem mieć wątpliwości. Uświadomiłem sobie, że wywraca to jednak nieco gospodarkę składem czy choćby podejście do draftu. To już mały zamach na tradycję, której orędownikiem byłem od początku. O ile nie znajdziemy szybko fanów wprowadzenia dodatkowego slotu na IL - jestem za tym by nie wprowadzać tego do programu i nie pozostawiać dowolności komisarzom (w tym zakresie).

 

Z drugiej strony dobrze byłoby się z tym elementem zapoznać bo tradycja to jedno a wybieranie właściwych rozwiązań - drugie. Kiedy zakładałem budżetówkę, miałem zamysł by była ona swojego rodzaju poligonem doświadczanym dla aukcji. Tymczasem aukcja spodobała się tak bardzo, że liga zaczęła żyć własnym życiem, ma się dobrze i zyskuje zwolenników. Przepadł więc poligon a tworzenie kolejnego - tylko pod testy IL - mija się z celem :) Fajnie gdyby jedna z lig (być może nawet budżetówka) zaadoptowała IL i zreferowała po sezonie plusy i minusy. Czy ktoś orientuje się czy poza h2h ktoś u nas wdraża IL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy IL w budżetówce :). Start PO też chyba powinien być odgórnie narzucony (cały czas myślałem, że tak jest :P), bo to chyba bardziej naturalne w tego typu rozgrywkach, że wszyscy zaczynają i kończą grę w tym samym czasie. Jasne, że chciałoby się pograć jak najdłużej, ale są przecież inne formaty jak ROTO i FP, które trwają do końca sezonu NBA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu, dla którego wszyscy mają kończyć razem. W imię czego? Nie ma to absolutnie żadnego przełożenia na inne ligi w tym formacie. Porównywalność zasad, które kształtują formułę powinna być zapewniona - to pewne ale te związane bardziej z organizacją - niekoniecznie.

 

Ale dobrze, niech dyskusja trwa :)

 

PS. IL i budżetówka? Git. Ciekawość zostanie zatem zaspokojona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IL w taj szerokiej lidze jak budżetówka (16 zespołów) to wręcz mus. wg mnie w ligach 12-osobowych, przy dość bogatym FA, to już tyko ukłon w stronę pechowców

 

ustawienie dat PO też ma niebagatelne znaczenie - w ligach grających 20 tygodni każdy z każdym mogłyby być całkiem inne roztrzygnięcia w kwestii awansujacych do PO, niż gdyby grały tydzień krócej. zmienia się strategia na draft itp - wg mnie wszyscy powinni grać tak samo, na każdym poziomie drzewka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla dobra rywalizacji wydaje mi się, że playoffy w jak najwcześniejszym terminie, to bardziej sprawiedliwe playoffy, bo zmniejszamy prawdopodobieństwo większej ilości absencji z powodu oszczędzania graczy przed PO w NBA.

 

Ten dziesięciodniowy tydzień to niby jest jakaś opcja, ale to nie zmienia faktu, że spora część kluczowych graczy może akurat dostać wolne.

 

Dla mnie PO w tygodniach 20-22.

 

Jeśli chodzi o IL spot – jestem przeciwny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gooz: co do IL to zamysł wprowadzenia tego rozwiązania jest raczej oczywisty. Mnie interesuje bardziej realizacja czy faktyczny wpływ na zabawę, draft, akwizycje z FA, dynamikę ligi. Potrafię sobie wyobrazić przydatność IL w mniejszych ligach, to trochę zmienia logikę rozgrywki. Po tym sezonie i komentarzach z budżetówki będę miał więcej do powiedzenia. Dziwne, że zakładasz z góry, że IL i nasza h2h nie mogą współgrać. Zobaczmy jak to wygląda, może się okazać, że wprowadzi fajny ogień :) Nie ma sensu wprowadzać zmian na siłę ale jeśli okażą się obiecujące - warto im się choćby przyjrzeć.

 

Co do PO - ja także jestem za tym by grać je jak najwcześniej. To oczywiste. Jest jednak opcja by je opóźnić i jeśli dany komisz (zakładam, że w porozumieniu z resztą ligi) decyduje się na przesunięcie - należy to umożliwić. Nie przekonałeś mnie Gooz, operujesz na argumentach, które nie odwołują się do interakcji wobec innych lig. Nikt nie jest w stanie przewidzieć kto akurat będzie siedział na ławie. Do tego przecież w obrębie jednej ligi mamy te same zasady, na które każdy wyraża zgodę. Może podrzuć kilka innych, obrazowych argumentów - trudno mi sobie wyobrazić na czym ma polegać szkodliwość zostawienie dowolności ustawień w tym zakresie. Nie to, że upieram się przy ich zostawieniu, murować nie planuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mam zamiaru do niczego przekonywać - jako tradycjonalista jestem po prostu za tym, żeby wszystkie poziomy miały te same ustawienia a komisarze (szczególnie ci nowi) jasność w tej kwestii

 

a czy to będzie IL, czy bez, 20-22 czy 21-23 to się dostosuję

 

juz mieliśmy sezon, gdy któryś z nowych komiszów źle ustawił PO na 6 zespołów, wolałbym tego uniknąć w tym roku i wyłożyć wszystko kawa na ławę. no chyba, że to ta Twoja wolność motywacyjna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trochę sobie przeczysz bo dowolność ustawień określonych parametrów była od dawna :) Jeśli jesteś tradycjonalistą to powinieneś by za niezmiennością dotychczas obowiązujących zasad :) No ale nie o to chodzi, chodzi o dobre rozwiązania. W praktyce i tak pewnie każdy ustawia ten wcześniejszy termin.

 

A co do błędów komisarza to na żadnym poziomie i żadną metodą kontrolować tego nie mamy jak. Zakładamy, że jeden poziom kontroli to ogarnięty komisarz a drugi - świadoma i czujna załoga. Ktoś musi tutaj oczywiste błędy wychwycić. Myślę, że sytuacja kiedy zupełnie zielona i średnio rozgarnięta ekipa ligowa trafia na równie "dobrego" komisarza ma bardzo niskie prawdopodobieństwo zaistnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To trochę sobie przeczysz bo dowolność ustawień określonych parametrów była od dawna :)

 

tak? jakich np? bo szczerze sobie nic takiego nie przypominam

 

 

EDIT: w zasadach jest, że ligi mają dowolność ustawienia:

Trade review (czy głosami ligi czy przez komisza) i Start scoring on (czy od tyg 1 - co jest logiczne czy później - co wynikało chyba z ewentualnych opóźnień w draftach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, masz rację. Pomyliłem start rozgrywek ze startem po. Wstyd. Zatem nie ma o czym mówić, zasady spisane. Przepraszam za zamieszanie, dzięki za czujność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie masz za co przepraszać tylko ustalmy jak wszyscy mają ustawić PO :)

 

nie można np. wykluczyć sytuacji, że przed draftem dana liga będzie mieć ustawione PO w tyg 20-22, tak wszyscy będa się przygotowywać do draftu patrząc też na schedule swoich wybrańców a w trakcie sezonu komisz zmieni na PO w tyg. 21-23 - co dość poważnie zaburzyłoby zakładany przed sezonem porządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, trzeba zacząć jak najwcześniej. Tak muszą zrobić wszyscy i nie zmieniać w trakcie sezonu. Fizycznie tego nie zablokujemy przecież ale taka sytuacja powinna zrodzić sprzeciw ligi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MJ, dyskutowaliśmy o tym. Sznurówka to jednak tradycja, IL wydaje się ciekawym dodatkiem ale jest zupełnie niesprawdzony - nie wiadomo jak wpłynie to na strategię draftowania czy fizykę ligi. Eksperymentować nie będziemy. Poczekajmy na wieści z frontu, zobaczmy jak to się sprawuje i jeśli rozwiązanie będzie ok - będzie można rozpocząć debatę nad wprowadzeniem tego w przyszłości.

 

Fakt, że zamotka wynikała też z tego, że sam proponowałem użycie tego ustawienia wedle decyzji komisarza danej ligi, nieobligatoryjnie. Chłopaki słusznie zauważyli, że kluczowe ustawienia powinny być jednolite w ramach wszystkich klas rozgrywkowych zatem dowolność w tym elemencie jest nie do przyjęcia.

 

Budżetówka kontynuuje nieformalnie eksperymentatorskie tradycje :) Tam niektóre (wszytkie?) ligi mają IL aktywne :) Nie ukrywam, że tam powinni głowę zwrócić wszyscy Ci, którzy lansują IL jako rozwiązanie także dla nas, tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×