Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
barcalover

[2015/16] H2H Budżetówka – wątek organizacyjny

Polecane posty

Czy wariant ze zmniejszeniem ilości teamów do 12 w lidze jest rozpatrywany? Czy zależne jest to od ilości graczy? A może w ogóle nie ma takiej możliwości? Bo przy 16 zespołach w h2h mocno ograniczona jest możliwość rotowania składami, co przy tej formie rozgrywek trochę zaburza chyba grę, c'nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wariant ze zmniejszeniem ilości teamów do 12 w lidze jest rozpatrywany? Czy zależne jest to od ilości graczy?

 

W tym sezonie raczej na pewno nie. Będziemy dążyć do stworzenia 2 lig po 16 drużyn (tak, jak przed rokiem) i patrząc na dotychczasowe zainteresowanie, myślę, że powinno się to udać.

 

A może w ogóle nie ma takiej możliwości?

 

Wszystko można zmienić – jeśli tylko gracze będą tego chcieli. W tym roku byłoby to niesprawiedliwe dla kogoś z 1 ligi, ponieważ już przed rozpoczęciem poprzednich rozgrywek ustaliliśmy ile drużyn awansuje, ile spada itd. Jeśli natomiast chcecie, możemy sobie otworzyć taką możliwość na przyszły rok i spróbować stworzyć 3 ligi po 12 drużyn. Jeśli w tym roku uda się znowu zebrać 32 aktywnych menadżerów, to za rok, zakładając brak rezygnacji, trzeba będzie znaleźć dodatkowych 4 graczy. Możemy to rozważyć i uznać, jako opcję nr 2, jeśli chodzi o awanse i spadki (żeby potem nie było niedomówień).

 

Niech więcej osób się wypowie – ja jestem otwarty na zmiany, jeśli zostaną uznane przez większość za zmiany na lepsze.

 

Bo przy 16 zespołach w h2h mocno ograniczona jest możliwość rotowania składami, co przy tej formie rozgrywek trochę zaburza chyba grę, c'nie?

 

Gra jest po prostu inna, niż w 12 osobowych ligach, ale czy "zaburzona"? Rotować nadal można, po prostu pula FA jest zdecydowanie inna, niż w mniejszej lidze. Szczerze mówiąc – gra w 16 zespołowym H2H ma swój urok, zwłaszcza, że draft aukcyjny zdecydowanie inaczej kształtuje ekipy, niż wąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym żeby była liga 12-osobowa, wolę takie H2H i może to jest dobry pomysł aby od przyszłego roku wprowadzić 3 lig po 12 osób albo nawet 4 bo zainteresowanie jest. Mimo wszystko jeśli zostanie 16 to będę grał dalej i walczył o awans do 1 ligi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Awansować to masz szanse już teraz, bo skoro Sixers zrezygnował z gry w zwykłym h2h mimo awansu to w tych rozgrywkach też chyba nie będzie brał udziału. W związku z tym chyba jesteś pierwszym w kolejce do zajęcia jego miejsca ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awansować to masz szanse już teraz, bo skoro Sixers zrezygnował z gry w zwykłym h2h mimo awansu to w tych rozgrywkach też chyba nie będzie brał udziału. W związku z tym chyba jesteś pierwszym w kolejce do zajęcia jego miejsca ;) .

 

SiXers prawdopodobnie całkowicie zrezygnował z fantasy NBA, więc zgadza się – hermman89 już w tym sezonie chyba zagra w 1 lidze.

 

Poczekam jeszcze kilka dni z SiXersem dla pewności, ale pisał nawet na tym forum, że nie będzie grał w fantasy, więc...

 

Jeśli chodzi o ostateczną decyzję nt. wielkości lig od sezonu 16/17 – czekamy na jak najwięcej głosów, zwłaszcza graczy z dłuższą historią w tutejszej lidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na temat wielkości ligi toczyła się już w zeszłorocznym temacie organizacyjnym i większość była wtedy raczej za utrzymaniem obecnego porządku. Dużo też zależy od liczby chętnych, bo co jak teoretycznie będziemy mieć na koniec września 24 chętnych do gry w drugiej lidze, przecież chyba nie odprawimy 8 graczy z kwitkiem. Wtedy naturalnym rozwiązaniem byłoby utworzenie dwóch dwunastoosobowych lig drugich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16 + 2 x 12 brzmi świetnie i owszem – nawet w tym roku można by taką opcję wprowadzić. Będziemy się zastanawiać i rozważać te opcje, zależnie od tego ile chętnych się ostatecznie zgłosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie: czy dodajemy IL spot? I jeśli tak to 1 czy więcej?

 

Czekam na opinie i ew. wprowadzę tę opcję w ustawieniach ligi. 1 IL spot w lidze H2H nikomu raczej krzywdy nie zrobi, więc ja osobiście jestem za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się jako nowicjusz do rozgrywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam tylko, jakby ktoś nie zauważył, że SiXersa, który nie wszedł na forum od kwietnia i pisał o rezygnacji z fantasy NBA, zastąpił w 1 lidze hermman89, co oznacza, że "ekstraklasa" ma już komplet drużyn. Herman wkrótce dostanie linka do dołączenia do ligi i będziemy już mogli sobie ogarniać nasze sprawy organizacyjne.

 

Jeśli natomiast chodzi o 2 ligę (lub ligi), to póki co sprawa wygląda tak, że 4 graczy już potwierdziło udział, dodatkowo mamy też 5 nowych menadżerów, więc jest już przynajmniej 9 chętnych.

 

Z zeszłorocznych graczy na pewno część jeszcze potwierdzi, więc na ten moment dążymy do dwóch opcji:

16 drużyn (tworzymy wtedy jedną 2 ligę i zostaje wcześniej ustalony system: 4 awanse oraz 4 spadki),

24 drużyny (tworzymy dwie 2 ligi po 12 drużyn i system awansów wg mnie będzie wyglądał tak: po 2 awanse z 2 lig oraz 6 spadków z 1 ligi – czyli za rok 3 ligi po 14 drużyn).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zgodne z tutejszą strategią, ale pewnie parę osób by się znalazło chętnych, gdyby to poogłaszać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to zgodne z tutejszą strategią, ale pewnie parę osób by się znalazło chętnych, gdyby to poogłaszać :)

 

Nie sądzę, by ktokolwiek miał coś przeciwko. Masz coś konkretnego na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to zgodne z tutejszą strategią, ale pewnie parę osób by się znalazło chętnych, gdyby to poogłaszać :)

 

Nie sądzę, by ktokolwiek miał coś przeciwko. Masz coś konkretnego na myśli?

 

Nie będę nadmiernie oryginalny, bo tylko e-nba.pl. Tylko pewnie należałoby najpierw zdecydować, czy gramy w 16, jeśli się tylu zgłosi, czy to jednak zależy od ilości chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się, że poczekamy jeszcze powiedzmy tydzień – czyli do niedzieli 13.09. Potem zdecydujemy, do jakiego kształtu 2 ligi/lig będziemy dążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Jak najbardziej jestem za injury slotem...

 

Co do kształtu lig, to zaczynaliśmy od 18-osobowej jednej ligi i to było zdycydowanie za dużo. Potem przez 3 lata w 16, przy czym rok temu, dzięki większej liczbie chętnych udało się stworzyć drugi poziom.

To, że akurat 2 x 12 nam wyszło, wynikało jedynie z ilości chętnych.

 

Nie sprawuję już pieczy nad tymi rozgrywkami, ale zawsze będę zwolennikiem, aby coś więcej, niż draft aukcyjny odróżniało je od klasycznej wersji H2H na forum sznurówkowym.

 

14 tak, 16 tak, 12 nie z mojej strony, ale dostosuję się do woli ogółu. ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×